Goniec.pl > Wiadomości > Wojna w Ukrainie. Olena Zełenska dziękuje Ukrainkom walczącym na froncie
Monika Majko
Monika Majko 02.03.2022 15:02

Wojna w Ukrainie. Olena Zełenska dziękuje Ukrainkom walczącym na froncie

zelenski zona
GINTS IVUSKANS/AFP/East News

Żona prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego zwróciła się do swoich rodaków i podkreśliła rolę, jaką w obronie kraju odgrywają Ukrainki. Olena Zełenska podziękowała obywatelkom Ukrainy za ich bohaterską walkę z rosyjskim agresorem.

- Nasza obecna opozycja ma wyjątkowo kobiecą twarz [...]. Podziwiam i kłaniam się wam, niesamowite rodaczki - napisała Olena Zełenska.

Olena Zełenska dziękuje rodaczkom, które walczą na wojnie w Ukrainie

Żona Wołodymyra Zełenskiego opublikowała w sieci poruszający post, w którym podkreśliła rolę kobiet w obronie kraju. Jak wskazała Olena Zełenska, ze statystyk wynika, że w Ukrainie mieszka około 2 miliony więcej kobiet niż mężczyzn.

Obecnie wiele z tych kobiet zostało w kraju i zbrojnie stawia opór Rosji, która kilka dni temu najechała Ukrainę i od tego czasu prowadzi krwawy ostrzał na jej terenie. Pierwsza Dama Ukrainy zwróciła uwagę na wielką odwagę Ukrainek, które zdecydowały się walczyć z najeźdźcą i podziękowała im za ich poświęcenie dla ojczyzny.

Zełenska do swojego wpisu załączyła kilka fotografii, prezentujących żołnierki, lekarki oraz wolontariuszki, które pozostały w kraju i walczą u boku mężczyzn za swoją ojczyznę. Nie wszystkie stoją na pierwszej linii frontu. Część z nich opiekuje się dziećmi, dostarcza żywność czy opatruje rannych.

Prócz wyrazów podziwu Olena Zełenska przekazała rodakom także słowa otuchy. Żona prezydenta Ukrainy nawiązała w swoim wpisie do pierwszego dnia wiosny, które w tym kraju obchodzi się 1 marca.

- Pamiętacie, jak wszyscy pozdrawialiśmy się wtedy, jeszcze przed wojną? A więc przez dym po ostrzale widać już słońce! Wszystko będzie wiosną, wszystko będzie zwycięstwem, wszystko będzie Ukrainą - zapewniła rodaków Olena Zełenska.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl