Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wojna w Ukrainie. Niebywała propozycja ukraińskiej firmy. Oferują miliony za samoloty wroga
Piotr Dutka
Piotr Dutka 09.03.2022 07:17

Wojna w Ukrainie. Niebywała propozycja ukraińskiej firmy. Oferują miliony za samoloty wroga

VADIM SAVITSKY/AFP/East News
VADIM SAVITSKY/AFP/East News

Milion dolarów to cena, którą może zapłacić ukraiński koncern Ukroboronprom za każdy wykradziony lub zdobyty samolot rosyjskich sił powietrznych. Maszyna musi być jednak w pełni sprawna. O tym niezwykle ciekawym pomyśle poinformował we wtorek ukraiński deputowany Dawyd Arachamia.

- Państwowy koncern Ukroboronprom jest gotów zapłacić milion dolarów za każdy wykradziony lub zdobyty, ale sprawny samolot rosyjskich sił powietrznych - poinformował ukraiński deputowany Dawyd Arachamia.

Polityk dodał również, że wciąż obowiązuje propozycja odnosząca się do kradzieży rosyjskich śmigłowców będących w stanie używalności. W tym przypadku koncern Ukroboronprom zobowiązał się do zapłaty wynoszącej pół miliona dolarów.

Wojna w Ukrainie. Obywatelstwo wolnego kraju w zamian za kradzież samolotu

- Pilotom Federacji Rosyjskiej, którzy będą gotowi wziąć udział w tym programie, gwarantujemy obywatelstwo wolnego kraju - zaoferował cytowany przez PAP Arachamia.

Warto podkreślić, że straty Federacji Rosyjskiej są naprawdę okazałe. Według wtorkowych danych udostępnionych przez sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, agresorzy stracili już w działaniach nad Ukrainą aż 48 samolotów oraz 80 śmigłowców.

Od 24 lutego br. na terenie Ukrainy trwa wojna z Rosją, która zbrojnie najechała naszych wschodnich sąsiadów i od tego dnia nieprzerwanie prowadzi ostrzał ukraińskich miast. Armia Władimira Putina atakuje nie tylko infrastrukturę wojskową, ale również dzielnice mieszkalne i budynki cywilne.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl