Goniec.pl
Włodzimierz Szaranowicz nagle zniknął

Fot. Wikimedia Ireneusz Sobieszczuk TVP SA – TVP archive CC BY-SA 4.0

Włodzimierz Szaranowicz nagle zniknął z telewizji. Walczy z chorobą

17 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Fani sportu doskonale pamiętają głos Włodzimierza Szaranowicza, który był jednym z najbardziej charakterystycznych i najpopularniejszych polskich komentatorów. Dziennikarz jednak w pewnym momencie zniknął nagle z telewizji. Okazało się, że w

Każdy, kto oglądał wydarzenia sportowe w Telewizji Polskiej, kojarzy głos Włodzimierza Szaranowicza. Komentator sportowy pojawia się w pięknych wspomnieniach wielu polskich kibiców. 72-letni już dziennikarz niestety nagle zniknął z anteny. Pracę uniemożliwiła mu choroba. Nadal jednak może liczyć na wsparcie żony.

Nie wszyscy wiedzą, że Włodzimierz Szaranowicz jest synem imigrantów z Jugosławii pochodzenia czarnogórskiego. Z biegiem lat stał się jednym z najważniejszych głosów telewizyjnych – zwłaszcza w środowisku sportowym. Wielokrotnie komentował mecze polskiej reprezentacji piłkarzy.

Włodzimierz Szaranowicz – głos historii

Podczas najważniejszych turniejów piłkarskich głos Włodzimierza Szaranowicza brzmiał w wielu polskich domach. Dziennikarz komentował mecze biało-czerwonych. Jednak nie tylko fani piłki nożnej go pamiętają.

Komentator pracował również przy zmaganiach lekkoatletycznych na antenie Telewizji Polskiej. Jego zniknięcie było wielkim szokiem dla widzów. Publiczność zastanawiała się nad powodem tej decyzji.

[EMBED-244]

Przyczyną okazały się problemy zdrowotne, o czym Włodzimierz Szaranowicz mówił niechętnie. Udzielając wywiadu na łamach TVP Sport, komentator przyznał, że choroba uniemożliwiła mu kontynuowanie pracy.

Słowa dziennikarza brzmią nieco enigmatycznie, jednak można odczytać, że komentator zaczął mieć poważne problemy na tle psychologicznym. 72-latek sam nie wie, jakie mogą być ich źródła.

Nagle zacząłem wolniej kojarzyć, nie znosiłem stresu, uciekałem przed nim – oświadczył.

Redaktor dodał też, że podobne problemu zaobserwował w przeszłości u swojej mamy i być może schorzenie jest genetyczne. Zaznaczył jednak, że nie chce nikogo obwiniać.

Włodzimierz Szaranowicz nadal może liczyć na wsparcie żony

Już od kilku lat Włodzimierz Szaranowicz nie pojawia się w mediach. Dziennikarz rozpoczął współpracę z Telewizją Polską w 1977 roku. Rok wcześniej pojawił się też w Polskim Radiu. Do 2017 roku był dyrektorem redakcji sportowej publicznego wydawcy.

Decyzję o zakończeniu pracy zawodowej dziennikarz przekazał w 2019 roku. Wówczas udzielił też osobistego wywiadu w TVP Sport. undefinedChoć komentator przeżył trudne chwile, zawsze mógł liczyć na wsparcie żony.

Włodzimierz Szaranowicz dzisiaj ma już 72 lata i od wielu lat związany jest z tą samą kobietą. W 1978 roku na świecie pojawiło się ich pierwsze dziecko. Przez lata wspólnego pożycia doczekali się dwóch synów i jednej córki. Dziennikarz został wyróżniony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje Grażyna Leja, była wiceminister sportu

  • Pomorze: Nie żyją trzy osoby, jedna jest ciężko ranna

  • Wielka promocja w Lidlu od poniedziałku

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

sinice

Wiadomości

Mężczyzna wykąpał się w Bałtyku. Jest zakażony bakterią Vibrio vulnificus

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski ocenił wystąpienie Andrzeja Dudy podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ

Czytaj więcej >
konferencja

Wiadomości

Posłowie Dariusz Joński i Michał Szczerba zostali wyproszeni z konferencji prasowej

Czytaj więcej >
tk

Wiadomości

Trybunał Konstytucyjny odroczył rozprawę w sprawie wyższości prawa unijnego nad krajowym

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Andrzej Duda przed sesją ONZ pomylił prezydentów USA

Czytaj więcej >
fundacja pro prawo do życia

Wiadomości

Fundacja Pro - Prawo do życia złożyła w Sejmie projekt dotyczący całkowitego zakazu aborcji

Czytaj więcej >