Goniec.pl > Wiadomości > Włodzimierz Szaranowicz nagle zniknął z telewizji. Walczy z chorobą
Mateusz Sidorek
Mateusz Sidorek 06.05.2021 15:03

Włodzimierz Szaranowicz nagle zniknął z telewizji. Walczy z chorobą

logo tekst
goniec.pl

Każdy, kto oglądał wydarzenia sportowe w Telewizji Polskiej, kojarzy głos Włodzimierza Szaranowicza. Komentator sportowy pojawia się w pięknych wspomnieniach wielu polskich kibiców. 72-letni już dziennikarz niestety nagle zniknął z anteny. Pracę uniemożliwiła mu choroba. Nadal jednak może liczyć na wsparcie żony.

Nie wszyscy wiedzą, że Włodzimierz Szaranowicz jest synem imigrantów z Jugosławii pochodzenia czarnogórskiego. Z biegiem lat stał się jednym z najważniejszych głosów telewizyjnych – zwłaszcza w środowisku sportowym. Wielokrotnie komentował mecze polskiej reprezentacji piłkarzy.

Włodzimierz Szaranowicz – głos historii

Podczas najważniejszych turniejów piłkarskich głos Włodzimierza Szaranowicza brzmiał w wielu polskich domach. Dziennikarz komentował mecze biało-czerwonych. Jednak nie tylko fani piłki nożnej go pamiętają.

Komentator pracował również przy zmaganiach lekkoatletycznych na antenie Telewizji Polskiej. Jego zniknięcie było wielkim szokiem dla widzów. Publiczność zastanawiała się nad powodem tej decyzji.

[EMBED-244]

Przyczyną okazały się problemy zdrowotne, o czym Włodzimierz Szaranowicz mówił niechętnie. Udzielając wywiadu na łamach TVP Sport, komentator przyznał, że choroba uniemożliwiła mu kontynuowanie pracy.

Słowa dziennikarza brzmią nieco enigmatycznie, jednak można odczytać, że komentator zaczął mieć poważne problemy na tle psychologicznym. 72-latek sam nie wie, jakie mogą być ich źródła.

Nagle zacząłem wolniej kojarzyć, nie znosiłem stresu, uciekałem przed nim – oświadczył.

Redaktor dodał też, że podobne problemu zaobserwował w przeszłości u swojej mamy i być może schorzenie jest genetyczne. Zaznaczył jednak, że nie chce nikogo obwiniać.

Włodzimierz Szaranowicz nadal może liczyć na wsparcie żony

Już od kilku lat Włodzimierz Szaranowicz nie pojawia się w mediach. Dziennikarz rozpoczął współpracę z Telewizją Polską w 1977 roku. Rok wcześniej pojawił się też w Polskim Radiu. Do 2017 roku był dyrektorem redakcji sportowej publicznego wydawcy.

Decyzję o zakończeniu pracy zawodowej dziennikarz przekazał w 2019 roku. Wówczas udzielił też osobistego wywiadu w TVP Sport. undefinedChoć komentator przeżył trudne chwile, zawsze mógł liczyć na wsparcie żony.

Włodzimierz Szaranowicz dzisiaj ma już 72 lata i od wielu lat związany jest z tą samą kobietą. W 1978 roku na świecie pojawiło się ich pierwsze dziecko. Przez lata wspólnego pożycia doczekali się dwóch synów i jednej córki. Dziennikarz został wyróżniony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Tagi: