NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Pomorze: Nie żyją trzy osoby, jedna jest ciężko ranna
Monika Majko
Monika Majko 06.05.2021 15:04

Pomorze: Nie żyją trzy osoby, jedna jest ciężko ranna

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Twitter.com KPPSPTczew

Do tragedii na pomorskiej drodze doszło dzisiaj rano. Kierujący samochodem osobowym mężczyzna z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Autem podróżowały 4 osoby, wypadek przeżył jedynie 19-latek, który został przetransportowany do szpitala.

W tragicznym wypadku na drodze krajowej nr 22 zginęły 3 osoby

Do tragedii doszło w sobotę 17 kwietnia br. na drodze krajowej nr 22 na wysokości miejscowości Zabagno w województwie pomorskim. Około godz. 9.50 na trasie pomiędzy Malborkiem i Starogardem Gdańskim samochód wypadł z trasy i uderzył w drzewo. Dopiero teraz media zaczęły podawać informacje o zdarzeniu.

Ze wstępnych ustaleń służb wynika, że auto marki renault megane z nieznanych przyczyn zjechało z drogi i uderzyło w drzewo. Na miejsce zdarzenia skierowano służby i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Jak przekazał w rozmowie z nami oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Tczewie mł. kpt. Michał Myrda, samochodem kierował około 40 -letni mężczyzna. Poza tym w aucie podróżowały również dwie kobiety w wieku około 35 i 60 lat oraz 19-letni mężczyzna.

Wskutek zderzenia na miejscu śmierć poniosły 3 osoby - dwie kobiety oraz kierowca auta. 19-letni pasażer w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala. Prawdopodobnie trafił do jednej z trójmiejskich placówek.

- Stan poszkodowanego był bardzo poważny, prawdopodobnie doszło do urazu kręgosłupa - przekazał nam mł. kpt. Michał Myrda.

Na drodze krajowej nr 22 panowały tymczasowe utrudnienia w ruchu, jednak służby przywróciły już płynność ruchu na odcinku, na którym doszło do tragicznego wypadku.

- Działania służb już się zakończyły - przekazał oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Tczewie.

Policjanci ustalają teraz, jakie były przyczyny i dokładny przebieg zdarzenia. Na razie nie podano żadnych oficjalnych informacji w tej sprawie. Sprawą zajmie się prokurator.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Tagi: wypadek