Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Włodzimierz Cimoszewicz wygrał w sądzie z TVP. Stacja ma przeprosić i wpłacić na WOŚP
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 05.12.2022 19:59

Włodzimierz Cimoszewicz wygrał w sądzie z TVP. Stacja ma przeprosić i wpłacić na WOŚP

wlodzimierz cimoszewicz
Jan BIELECKI/East News

Były premier, a obecnie europoseł Włodzimierz Cimoszewicz wygrał w sądzie z Telewizją Polską. Sprawa dotyczyła materiału publicznego nadawcy o rzekomej dewastacji wynajmowanej przez polityka leśniczówki.

Włodzimierz Cimoszewicz wygrał sprawę z TVP

Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku TVP oraz Gazeta Polska informowały, że Włodzimierz Cimoszewicz (kandydujący wówczas do rzeczonej instytucji z list Koalicji Europejskiej) miał przy wyprowadzce ogołocić leśniczówkę, którą wynajmował przez kilkanaście lat w Puszczy Białowieskiej.

- Zabrał ze sobą piec, poszycie budynku gospodarczego, framugi w drzwiach oraz oknach, gniazdka i kontakty elektryczne, a nawet... boazerię. Budynek należy do Lasów Państwowych. Po tym, jak zostawił go jeden z liderów Koalicji Europejskiej, jest ruiną, która nie nadaje się do zamieszkania - pisano na łamach Gazety Polskiej.

Włodzimierz Cimoszewicz postanowił wystąpić do sądu przeciwko pomówieniom ze strony pisma oraz TVP. - Nadleśnictwo powiedziało, że nie życzy sobie pewnych elementów wyposażenia, poproszono mnie o demontaż. To był dla mnie kłopot, dodatkowe wydatki, ale zrobiłem to, czego życzyło sobie nadleśnictwo - tłumaczył były premier.

Jak napisał na swoim profilu na Facebooku europoseł, zgodnie z orzeczeniem sądu przedstawiciele stacji mają go przeprosić oraz wpłacić "sporą kwotę" na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, fundacji, z którą publiczny nadawca za obecnego kierownictwa nie sympatyzuje. - Trwało to 3,5 roku, ale było warto - napisał Włodzimierz Cimoszewicz.

Wcześniej z Włodzimierzem Cimoszewiczem przegrała Gazeta Polska

W 2021 roku w analogicznym procesie z europosłem przegrała Gazeta Polska. Warszawski sąd odrzucił wtedy apelację przedstawicieli pisma do poprzedniego wyroku skazującego za zniesławienie w związku z materiałem o rzekomej dewastacji leśniczówki przez polityka. Gazeta Polska miała przeprosić byłego premiera i wpłacić 25 tys. zł na rzecz WOŚP.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

źródło: Gazeta Polska/Goniec.pl