Goniec.pl

Iberion/Karolina Bruchal

Wlk. Brytania: Ogromna tragedia polskiej rodziny. 14-letni Marcel wypadł z balkonu

8 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Brytyjskie media donoszą o ogromnym dramacie w polskiej rodzinie, która osiedliła się w Londynie. 14-letni Marcel, który był pasjonatem astronomii, podczas odwiedzin u dziadków chciał poobserwować niebo. Ciekawość nastolatka doprowadziła jednak do tragedii, bo chłopiec wypadł z balkonu na siódmym piętrze bloku i zmarł w wyniku silnego uderzenia o asfalt.

O szokujących okolicznościach sprawy napisał portal dailymail.co.uk. W marcu w jednym z bloków mieszkalnych we wschodnim Londynie doszło do potwornego wypadku z udziałem 14-letniego Marcela z Polski. Ta tragedia na zawsze już naznaczyła rodzinę nastolatka.

Wlk. Brytania. 14-letni Marcel z Polski wypadł z balkonu

19 marca miał być dla rodziny Marcela dniem jak każdy inny. 14-latek udał się w odwiedziny do ukochanych dziadków, a jako prawdziwy fan astronomii, nie omieszkał nie skorzystać z okazji, by wyjść na przylegający do mieszkania balkon i poobserwować niebo.

Lokal, który zajmują babcia i dziadek chłopca był idealnym miejscem do podziwiania gwiaździstego sklepienia, bowiem usytuowany jest na siódmym piętrze budynku. Dodatkowo, feralnego dnia nad Londynem miała przelatywać kometa, która żywo zainteresowała nastolatka.

Początkowo nic nie zwiastowało nadchodzącego dramatu. Według relacji członka rodziny, Marcel zawsze poruszał się po balkonie na palcach, aby mieć lepszy widok. Tego wieczora coś jednak poszło nie tak, bo ok. 21:15 Marcel wypadł z balkonu i uderzył z potężną siłą o asfalt.

"Leżał daleko od budynku"

Zrozpaczona babcia chłopca opisała dalsze wydarzenia w rozmowie z mediami. Najpierw miała ona usłyszeć głośny krzyk członka rodziny, a następnie została wyprowadzona na balkon, z którego ujrzała leżącego na betonie wnuka.

Wraz z mężem Krzysztofem kobieta szybko zbiegła na dół, ale Marcel nie dawał już wówczas żadnych oznak życia. - Wybiegliśmy z bloku i zobaczyliśmy, jak tam leży. Nie było go na chodniku, leżał daleko od budynku. Krzyczałam histerycznie, trzęsłam się - opowiedziała.

W toku przeprowadzonego w sprawie dochodzenia ustalono, że 14-latek kilka miesięcy przed śmiercią padł ofiarą prześladowania ze strony rówieśników. Jego bliscy nie wierzą jednak, by mógł on targnąć się na swoje życie. Chłopiec nie zostawił także listu pożegnalnego.

- Może wychylił się, żeby się przyjrzeć... Wiemy na pewno, że Marcel tego nie planował - uważa zrozpaczona babcia.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • "Tej chorobie trzeba zaradzić". Jarosław Kaczyński zapowiada kolejną reformę sądownictwa i uderza w prezydenta

  • Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Uczestnik: "Wbił się przodem, góra się przełamała"

  • Wypadek autokaru w Chorwacji. Organizator pielgrzymki zdruzgotany. "Taka była wola Pana Boga"

Źródło: o2.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Prezenter załamał się na wizji. Mężczyzna nie wytrzymał: "Drogi Boże, pomóż im!"
Czytaj więcej >

Świat

USA. Kobieta rzuciła się z nożem na 27-letniego sąsiada. Powód kłótni zaskakuje
Czytaj więcej >

Wiadomości

55-latek doświadczył śmierci klinicznej. Opowiedział, co widział
Czytaj więcej >

Wiadomości

7 i 9-latek uduszeni w sypialni, matka została powieszona. "Byli normalną rodziną"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ostry atak rosyjskiego dowódcy na Putina. "Władimirze, zamknij się. Milcz"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Lekarze podejrzewali, że bije własne dziecko. Prawda okazała się być równie dramatyczna
Czytaj więcej >
Ada Rymaszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]