Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > William i Kate przerwali milczenie po śmierci Elżbiety II. "Mówiła, że ​​smutek jest ceną, jaką płacimy za miłość"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 10.09.2022 18:12

William i Kate przerwali milczenie po śmierci Elżbiety II. "Mówiła, że ​​smutek jest ceną, jaką płacimy za miłość"

William i Kate opublikowali pierwsze oświadczenie po śmierci królowej Elżbiety II
Jon Super/WPA Pool/Shutterstock (12934420r)

William i Kate przerwali milczenie po śmierci Elżbiety II. Wnuk zmarłej w czwartek królowej opublikował wraz z żoną oficjalne oświadczenie. - Moja babcia powiedziała, że ​​smutek jest ceną, jaką płacimy za miłość - czytamy. Zdradził, w jaki sposób uczci pamięć zmarłej królowej.

William i Kate zdecydowali się zabrać głos po śmierci królowej Elżbiety II. Na oficjalnym koncie pary książęcej pojawiło się oświadczenie. Nie brakuje w nim emocji i osobistych uwag. - Minie trochę czasu, zanim życie bez babci stanie się prawdziwe - czytamy w oświadczeniu.

William podkreślił, że smutek świata po śmierci Elżbiety II jest zrozumiały, gdyż odeszła "niezastąpiona liderka", to on patrzy na śmierć królowej inaczej. - Straciłem babcię. I chociaż będę opłakiwać jej stratę, to też czuję się niesamowicie wdzięczny - czytamy w oświadczeniu. William dodał, że przez wiele lat korzystał z "mądrości i otuchy Królowej".

William i Kate przerwali milczenie po śmierci królowej

William obecny był w szkockim zamku, gdzie w otoczeniu najbliższych odchodziła panująca 70. lat królowa Elżbieta II. Księżna Cambridge, Kate Middleton nie towarzyszyła mężowi z uwagi na szacunek dla jego babci oraz etykiety.

W sobotę William i Kate, którzy w następnej kolejności obejmą brytyjski tron, opublikowali pierwsze po śmierci królowej Elżbiety II oficjalne oświadczenie. Białe słowa na czarnym tle pojawiły się na instagramowym koncie książęcej pary.

- Była przy mnie w moich najszczęśliwszych chwilach i w najsmutniejszych dniach mojego życia - napisał książę William. Członek rodziny królewskiej nie ukrywa, że strata Elżbiety II to dla niego bolesny cios.

Książę William zapowiedział uhonorowanie Elżbiety II

Wśród słów w oświadczeniu Williama i Kate uwagę przykuwa obietnica dotycząca dalszych kroków następcy tronu. Król Karol II może liczyć na pełne wsparcie syna.

- Uczczę jej pamięć, wspierając mojego ojca, Króla, w każdy możliwy sposób - zapewnił książę William. Syn króla Karola III zdecydował się na niecodzienny dla brytyjskiej rodziny królewskiej ton.

Osobiste oświadczenie Williama i Kate

W oświadczeniu Williama i Kate pojawia się pewność, że Elżbieta II w najbliższym czasie będzie głównym tematem rozmów na całym świecie. - W nadchodzących dniach wiele zostanie powiedziane o znaczeniu jej historycznego panowania - napisał wnuk Elżbiety II wraz z żoną.

William i Kate postanowili jednak w pierwszym oficjalnym oświadczeniu po śmierci Elżbiety II wskazać, że chociaż dla świata króla była przywódcą, to dla najbliższych była członkiem rodziny. Za zamkniętymi drzwiami Pałacu Buckingham dochodziło do scen, które dzieją się w każdym domu.

Kate mogła liczyć na "przewodnictwo i wsparcie". Pociechy Williama i Kate: książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis, opłakują stratę ukochanej prababci. - Moje troje dzieci spędziło z nią wakacje i tworzyło wspomnienia na całe życie - czytamy w oświadczeniu.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl