Goniec.pl
William i Kate opublikowali pierwsze oświadczenie po śmierci królowej Elżbiety II

Jon Super/WPA Pool/Shutterstock (12934420r)

William i Kate przerwali milczenie po śmierci Elżbiety II. "Mówiła, że ​​smutek jest ceną, jaką płacimy za miłość"

10 Września 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

William i Kate przerwali milczenie po śmierci Elżbiety II. Wnuk zmarłej w czwartek królowej opublikował wraz z żoną oficjalne oświadczenie. - Moja babcia powiedziała, że ​​smutek jest ceną, jaką płacimy za miłość - czytamy. Zdradził, w jaki sposób uczci pamięć zmarłej królowej.

William i Kate zdecydowali się zabrać głos po śmierci królowej Elżbiety II. Na oficjalnym koncie pary książęcej pojawiło się oświadczenie. Nie brakuje w nim emocji i osobistych uwag. - Minie trochę czasu, zanim życie bez babci stanie się prawdziwe - czytamy w oświadczeniu.

Elżbieta II nie żyje. Znane są data i szczegóły ostatniego pożegnania królowej

Pogrzeb królowej Elżbiety II. Znane są data i szczegóły ostatniego pożegnania królowej

CZYTAJ DALEJ

William podkreślił, że smutek świata po śmierci Elżbiety II jest zrozumiały, gdyż odeszła "niezastąpiona liderka", to on patrzy na śmierć królowej inaczej. - Straciłem babcię. I chociaż będę opłakiwać jej stratę, to też czuję się niesamowicie wdzięczny - czytamy w oświadczeniu. William dodał, że przez wiele lat korzystał z "mądrości i otuchy Królowej".

William i Kate przerwali milczenie po śmierci królowej

William obecny był w szkockim zamku, gdzie w otoczeniu najbliższych odchodziła panująca 70. lat królowa Elżbieta II. Księżna Cambridge, Kate Middleton nie towarzyszyła mężowi z uwagi na szacunek dla jego babci oraz etykiety.

W sobotę William i Kate, którzy w następnej kolejności obejmą brytyjski tron, opublikowali pierwsze po śmierci królowej Elżbiety II oficjalne oświadczenie. Białe słowa na czarnym tle pojawiły się na instagramowym koncie książęcej pary.

- Była przy mnie w moich najszczęśliwszych chwilach i w najsmutniejszych dniach mojego życia - napisał książę William. Członek rodziny królewskiej nie ukrywa, że strata Elżbiety II to dla niego bolesny cios.

Śmierć Elżbiety II rozpocznie operację "London Bridge"

Co stanie się po śmierci królowej Elżbiety II? Od razu w życie wejdzie operacja "London Bridge"

CZYTAJ DALEJ

Książę William zapowiedział uhonorowanie Elżbiety II

Wśród słów w oświadczeniu Williama i Kate uwagę przykuwa obietnica dotycząca dalszych kroków następcy tronu. Król Karol II może liczyć na pełne wsparcie syna.

- Uczczę jej pamięć, wspierając mojego ojca, Króla, w każdy możliwy sposób - zapewnił książę William. Syn króla Karola III zdecydował się na niecodzienny dla brytyjskiej rodziny królewskiej ton.

Osobiste oświadczenie Williama i Kate

W oświadczeniu Williama i Kate pojawia się pewność, że Elżbieta II w najbliższym czasie będzie głównym tematem rozmów na całym świecie. - W nadchodzących dniach wiele zostanie powiedziane o znaczeniu jej historycznego panowania - napisał wnuk Elżbiety II wraz z żoną.

William i Kate postanowili jednak w pierwszym oficjalnym oświadczeniu po śmierci Elżbiety II wskazać, że chociaż dla świata króla była przywódcą, to dla najbliższych była członkiem rodziny. Za zamkniętymi drzwiami Pałacu Buckingham dochodziło do scen, które dzieją się w każdym domu.

Kate mogła liczyć na "przewodnictwo i wsparcie". Pociechy Williama i Kate: książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis, opłakują stratę ukochanej prababci. - Moje troje dzieci spędziło z nią wakacje i tworzyło wspomnienia na całe życie - czytamy w oświadczeniu.

Królowa Elżbieta II nie żyje. Oto najbardziej zaskakujące ciekawostki na jej temat/KIRSTY O'CONNOR/AFP/East News

Ukryte znaczenie małej torebki i brak prawa jazdy. Oto ciekawostki na temat królowej Elżbiety II

Królowa Elżbieta II nie żyje. Monarchini zmarła w czwartek 8 września 2022. Była jedną z najdłużej panujących władczyń na świecie. Pod jej panowaniem Wielka Brytania przechodziła trudne chwile, jednak przez większą część jej przywództwa kraj się rozwijał i powrócił do utraconej po dekolonizacji świetności. Przedstawiamy mniej znane ciekawostki na temat królowej Elżbiety II.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Księża znęcali się nad Ireną w ciemnej piwnicy. "Krzyczała, że boli"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawa. Auta w wyniku zderzenia wpadły na torowisko. Uderzył w nie tramwaj

Czytaj więcej >
Pieniądze

Wiadomości

Polacy oszczędzą nawet 3 tys. zł na rachunkach za prąd

Czytaj więcej >
Twitter/Israel Foreign Ministry

Wiadomości

Zamach terrorystyczny w Jerozolimie. Nie żyje 7 osób, 10 zostało rannych

Czytaj więcej >
Zachodnie czołgi trafią do Ukrainy. Wołodymyr Zełenski z wizytą w USA

Wiadomości

Zachodnie czołgi trafią do Ukrainy. Czy to punkt zwrotny wojny? [KOMENTARZ]

Czytaj więcej >
KW PSP Katowice, wybuch gazu w Katowicach, Katowice, wybuch

Wiadomości

Wiadomo, kim były ofiary wybuchu w Katowicach. To matka i córka

Czytaj więcej >