Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Karol Iii

Karol Iii

Karol III

król karol iii portret
22.12.2023 16:56 Król Karol III jest nieuleczalnie chory? Zabrał głos przed Bożym Narodzeniem

Karol III od dawna wzbudza uwagę mediów „dziwnym” wyglądem palców. Spekuluje się, że może to być oznaka poważnej choroby odziedziczonej po matce, królowej Elżbiecie II. Teraz głos zabrał sam monarcha. Jego odpowiedź zaskoczyła Brytyjczyków.

Król Karol III i królowa Camilla
11.07.2023 19:38 Król Karol III ma dość. Postawił królowej Camilli ultimatum

Król Karol III po śmierci Elżbiety II wprowadza na dworze własne porządki. Jednym z nadrzędnych celów nowego monarchy ma być znaczne ograniczenie wydatków. Nie jest tajemnicą, że rozrzutność dworu budzi sprzeciw wielu Brytyjczyków. Solą w oku Karola ma być królowa Camilla, która ochoczo trwoni majątek na luksusowe kreacje. Podobno mąż postawił jej ultimatum.

Król Karol i królowa Camilla
27.05.2023 13:31 Kolejna koronacja króla Karola III. Trwają przygotowania

Król Karol III i królowa Camilla przygotowują się do kolejnej koronacji. Ceremonię zaplanowano na pierwszy tydzień lipca. Będzie powiązana z obchodami corocznego Tygodnia Królewskiego, odbywającego się w Pałacu Holyrood w Edynburgu. Weźmie w niej udział około 30 tysięcy osób.

Karol III
24.05.2023 17:08 Nie żyje ofiara potrącenia podczas koronacji Karola III. Pałac Buckingham wydał oświadczenie

Nie żyje kobieta, która została potrącona podczas koronacji króla Karola III. Pałac Buckingham przekazał kondolencje rodzinie ofiary nieszczęśliwego zdarzenia. Czy brytyjski dwór wypłaci odszkodowanie jej najbliższym?

Koronacja Karola III Kostucha
11.05.2023 11:28 Koronacja króla Karola III. Kim była tajemnicza postać w czerni?

W sobotę 6 maja miała miejsce koronacja króla Karola III. Transmisję z podniosłego wydarzenia oglądało niemal pół miliarda telewidzów na całym świecie. Koronacja była również hitem w mediach społecznościowych. Internuaci ochoczo komentowali wybrane sceny i wątki. Ich uwagę przykuła tajemnicza postać, która przemknęła w drzwiach do Opactwa Westminsterskiego. Kim był ubrany w czarne szaty mężczyzna?

Koronacja Karola III
08.05.2023 20:01 Byliśmy na koronacji Karola III. Ujawniamy, jak naprawdę wyglądała uroczystość

W sobotę (6.05) odbyła się koronacja króla Zjednoczonego Królestwa i pozostałych królestw wspólnotowych — Karola III. Było to wydarzenie rangi, której Londyn nie widział od 70 lat. Co było istotą uroczystości i jak Brytyjczycy celebrowali te wyjątkowe dni? 

Andrzej Duda
07.05.2023 15:00 Pokazał mem z Andrzejem Dudą jako królem. Zaskakująca reakcja prezydenta

Andrzej Duda brał udział w koronacji króla Karola III. Kiedy w sieci podziękował za tą możliwość, pod wpisem pojawił się osobliwy komentarz. Internauci “koronowali” prezydenta RP osobliwym tytułem. Mem nie tylko dotarł do Andrzeja Dudy. Niespodziewanie pojawiła się odpowiedź.

Książę William
07.05.2023 08:06 Książę William zaliczył wpadkę podczas koronacji. Wszyscy to widzieli, ale wstyd

Książę William wydawał się być zawsze tym przykładnym synem, którego nie czekają żadne wpadki. Podczas koronacji zdarzyło mu się jednak pewne potknięcie - chodzi o przysięgę złożoną jego ojcu. Co poszło nie tak?

protest w Londynie
06.05.2023 22:37 52 osoby zostały aresztowane podczas koronacji Karola III. "To nie mój król"

Podczas gdy zwolennicy monarchii brytyjskiej hucznie świętują koronację Karola III, w smutku i złości pogrążają się ci, którzy uważają, że lata świetności rodziny królewskiej dawno minęły. Brytyjczycy wydają się być narodem dumnym i przywiązanym do tradycji, jednak niemałe grono wśród nich stanowią oponenci obecnego ustroju. Wyraz swojemu niezadowoleniu postanowili dać właśnie dziś, gromadząc się na zorganizowanych protestach. Londyńska policja zmuszona była aresztować z tego powodu 52 osoby.

Karol III, papież Franciszek
06.05.2023 16:47 Karol III otrzymał z Watykanu niezwykły prezent. Papież Franciszek miał gest

Koronacja Karola III na króla Zjednoczonego Królestwa to najważniejsze wydarzenie soboty na całym świecie. Nowy monarcha brytyjski, podobnie jak jego poprzednicy, otrzymał z tej okazji całą masę prezentów, wśród których nie zabrakło upominku od papieża Franciszka. Głowa Kościoła Katolickiego nie pojawiła się w Londynie, ale wynagrodziła to władcy naprawdę hojnym podarunkiem. W ręce Karola III trafił prawdziwy unikat.

książę Harry
06.05.2023 15:51 Niepokojąca zmiana w wyglądzie księcia Harry'ego. To problem genetyczny

Choć głównym bohaterem dzisiejszego dnia z pewnością jest król Karol III, nie da się nie zauważyć, że oczy świata zwrócone są także na księcia Harry'ego, który na własne życzenie zrezygnował z pełnego uczestniczenia w życiu brytyjskiej monarchii. Krnąbrny syn nowego władcy i księżnej Diany nie pełnił dziś żadnej szczególnej roli i rzadko okazywał zadowolenie, ale to nie jego posępna mina przykuła uwagę komentatorów. Ci z niepokojem odnotowali bowiem wyraźną zmianę w wyglądzie męża Meghan Markle. Zmianę, która od pokoleń ciągnie się za męskimi potomkami Windsorów.

Karol III
06.05.2023 15:42 Skandaliczne sceny przed koronacją Karola III. Brytyjczycy są wściekli

Podczas gdy cały świat zwrócił swoje oczy w kierunku złotej karocy przejeżdżającej ulicami Londynu, tłumy przeciwników rodziny królewskiej postanowiły głośno zamanifestować swoje niezadowolenie. Setki ludzi zgromadzone w pobliżu Trafalgar Square starały się zakłócić historyczne wydarzenie. Policja musiała interweniować.

Król Karol III
06.05.2023 13:54 Król Karol III to prawdziwy bogacz. Jego fortuna jest warta miliardy

Cały świat obserwuje wydarzenia, które odbywają się w Londynie. 6 maja na głowie Karola III zostanie umieszczona korona, oficjalnie czyniąc go królem Wielkiej Brytanii oraz 14 innych państw. Jak się okazuje, monarcha to prawdziwy bogacz, a jego majątek jest warty miliardy funtów.

Karol III
06.05.2023 13:43 Karol III z królewską koroną na głowie. Historyczne chwile, "Boże chroń Króla"

Na naszych oczach doszło do historycznego wydarzenia. Karol III został oficjalnie królem Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej oraz 14 innych państw. Podczas wielkiej uroczystości odbywającej się w katedrze Opactwie Westimnster, na głowie monarchy została umieszczona korona. Tradycyjny rytuał obserwuje cały świat.

Camilla
06.05.2023 12:40 Camilla ma problem z alkoholem? Na jaw wyszły niepokojące informacje o jej terapii

Camilla przez wiele lat próbowała wkupić się w łaski królowej Elżbiety. Po śmierci monarchini to właśnie żona Karola III otrzyma tytuł "królowej". Na chwilę przed koronacją wyszły na jaw nowe fakty na temat jej terapii. Czy Camilla ma poważny problem z alkoholem?

Karol III
06.05.2023 09:49 Karol III po koronacji będzie musiał zmierzyć się z wielkim problemem? Mieszkańcy chcą zmiany

Oczy całego świata zwrócone są w kierunku Londynu. Już dzisiaj, 6 maja, podczas wielkich uroczystości na głowie Karola III zostanie umieszczona korona, co formalnie uczyni go władcą Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej oraz 14 innych państw Wspólnoty Narodów. Jak się okazuje, liczba tam w niedługim czasie może zostać zredukowana. Kolejne kraje deklarują chęć “odcięcia się” od władzy monarszej.

Karol III
06.05.2023 09:16 To będzie najważniejszy moment podczas koronacji Karola III. "Tradycja sięga czasów biblijnych"

Koronacja Karola III będzie obfitować w wiele ważnych momentów, jednak jeden z nich będzie stanowił główne wydarzenie. Ceremonia będzie transmitowana na żywo w telewizji, jednak nie wiadomo, czy Karol III zdecyduje się to pokazać. O jakim tajemniczym rytuale mowa?

przygotowania do koronacji Karola III
05.05.2023 15:35 Wielka Brytania już świętuje. Ogromna feta przed koronacją Karola III

Imprezy, zabawy uliczne, okolicznościowe gadżety i promocje, ekipy telewizyjne z całego świata i tysiące funkcjonariuszy policji z całego kraju patrolujące Londyn. Wielka Brytania przygotowuje się do jutrzejszej (6.05) koronacji Karola III. Niektórzy już od kilku dni mieszkają w namiotach, żeby zobaczyć z bliska swojego króla.

Andrzej Duda Karol III
05.05.2023 10:00 Prezydent Andrzej Duda rozmyśla nad prezentem dla Karola III. Jedna propozycja może szczególnie zaskoczyć

Koronacja króla Karola III tuż, tuż. Swoją obecnością brytyjskiego monarchę zaszczyci polska para prezydencka. Andrzej Duda wciąż ma dylemat, jaki prezent wręczyć następcy Elżbiety II. Propozycje upominków mogą być dla wielu zaskakujące.

Król Karol III
04.05.2023 21:46 Fatalne informacje dla Karola III w "DDTVN". Astrolożka: "Nie porządzi zbyt długo"

W najbliższą sobotę książę Karol oficjalnie zostanie królem Zjednoczonego Królestwa. 6 maja najdłużej oczekujący następca tronu w historii zostanie koronowany, a cały świat z uwagą będzie śledził wyjątkową uroczystość.

policja pałac Buckingham zatrzymanie mężczyzna
03.05.2023 12:20 Zamach na króla Karola III? Eksplozja przed pałacem, zatrzymano uzbrojonego mężczyznę

Mężczyzna planował zamach na króla Karola III? Brytyjczycy mówią tylko o wtorkowej akcji policji pod pałacem Buckingham. Funkcjonariusze aresztowali osobę z nożem, która przerzucała przez ogrodzenie naboje. Chwilę później słychać było głośną eksplozję.

król Karol III królowa Kamila
02.05.2023 11:21 Jan Lubomirski-Lanckoroński został zaproszony na przyjęcie z okazji koronacji króla Karola III

Na koronacji króla Karola III nie zabraknie Polaków. Polski książę Jan Lubomirski-Lanckoroński otrzymał szczególne zaproszenie do Opactwa Westminsterskiego. Zdradził, co założy. Zwykły Kowalski może być w szoku, to niecodzienny widok.

Karol III, królowa Camilla
01.05.2023 22:20 Królowa Camilla nie może już tego znieść. Karol III wciąż mówi o innej

Królowa Camilla ma spory problem. Według doniesień brytyjskiego magazynu "New Idea" Karol III zaczął skupiać swoją uwagę na innej kobiecie i ponoć przez cały czas o niej mówi. Ma być nią brytyjska aktorka. 

Książę Harry
30.04.2023 13:55 Książę Harry przyleci na koronację Karola III. Wizyta będzie wyjątkowo krótka

Książę Harry, wbrew doniesieniom medialnym, pojawi się na koronacji Karola III. Nie będzie mu towarzyszyć Meghan Markle, która zostanie w Kalifornii z dziećmi. Tabloidy donoszą, że zbuntowany monarcha opuści Londyn zaraz po zakończeniu oficjalnych uroczystości. Ma istotny powód.

Królowa Elżbieta król Karol III
29.04.2023 21:05 Koronacja Karola III. Rekordowo niskie poparcie dla monarchii

Koronacja Karola III zbliża się wielkimi krokami. Syn Elżbiety II oficjalnie założy koronę w sobotę 6 maja podczas ceremonii w Opactwie Westminsterskim. Podniosłość historycznej chwili burzy fakt, że poparcie dla monarchii nigdy nie było tak niskie. Tylko 29 proc. Brytyjczyków uznało, że rodzina królewska jest „bardzo istotna”.

Karol III stał się bohaterem memów. Król był wyraźnie zakłopotany, witając brytyjską premier
13.10.2022 18:04 Karol III stał się bohaterem memów. Król nie umiał się zachować, witając brytyjską premier?

Król Karol III, który przejął tron po zmarłej we wrześniu królowej Elżbiecie II, spotkał się z premier Liz Truss. Nie byłoby w tym nic szczególnie zaskakującego, gdyby nie krótka wymiana słów, która była wyjątkowo niezręczna. Nagranie ze spotkania szybko trafiło do sieci i stało się viralem.

Jak się okazuje, nowy król Zjednoczonego Królestwa ma korzenie polskie.
19.09.2022 21:01 W żyłach króla Karola III płynie polska krew. Jego przodek spoczywa na Powązkach

Od 9 września cały świat zna imię nowego króla Zjednoczonego Królestwa. Niewielu jednak wie, iż jego korzenie sięgają swą długością Rzeczypospolitej. Jego przodkiem jest bowiem Fryderyk Hauke, którego grób znajduje się na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Jak do tego doszło?

Król Karol III ma problemy, jego królestwo może się skurczyć
12.09.2022 09:56 Król Karol III może stracić część królestwa? Premier Antigui i Barbudy zapowiada referendum

Król Karol III ma problemy. Wszystko wskazuje na to, że przyjdzie mu rządzić mniejszym królestwem niż jego matce Elżbiecie II. Gaston Browne, premier Antigui i Barbudy, zapowiedział, że planuje zmienić ustrój państwa z monarchii w republikę. Polityk ujawnił, iż planuje referendum. O co chodzi? Król Karol III rozpoczyna rządy od zawirowań wokół wielkości królestwa. Nie wszystkie kraje są gotowe uznać zwierzchność syna zmarłej w czwartek Elżbiety II.Do grona państw rozważających zrzucenie ciężaru brytyjskiej korony dołączyła Antigua i Barbuda. Małe wyspiarskie państwo położone na Morzu Karaibskim w symbolicznym momencie ogłosiło możliwość przeprowadzenia specjalnego referendum. To byłby dla króla Karola III dotkliwy cios.

  • 1
  • 2