Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Stan zdrowia Elżbiety II jest coraz gorszy. Pałac Buckingham wydał oświadczenie
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 08.09.2022 14:51

Stan zdrowia Elżbiety II jest coraz gorszy. Pałac Buckingham wydał oświadczenie

pilne goniec
goniec.pl

Stan zdrowia królowej Elżbiety II. Niepokojące stanowisko lekarzy na temat stanu królowej Wielkiej Brytanii. Specjaliści zalecili, by 96-letnia monarchini pozostała pod stałym nadzorem medycznym. O tym, że sytuacja jest poważna, świadczy fakt, iż książę Karol oraz książę William pilnie ruszyli do zamku Balmoral. Pałac Buckingham wydał oficjalne oświadczenie.

Stan zdrowia Elżbiety II nie jest zadowalający. Co więcej, lekarze opiekujący się królową Wielkiej Brytanii przekazali wiele mówiące zalecenia. To spora zmiana w zachowaniu brytyjskiego dworu.

W czwartek Pałac Buckingham zamieścił na oficjalnej stronie oświadczenie w związku z wiadomościami na temat stanu zdrowia Elżbiety II. Krótka nota to potwierdzenie krążących plotek.

Stan zdrowia Elżbiety II: Pałac Buckingham wydał oświadczenie

Elżbieta II nie czuje się najlepiej. - Po dalszych ocenach dzisiejszego ranka lekarze królowej są zaniepokojeni stanem zdrowia Jej Królewskiej Mości i zalecili jej pozostanie pod nadzorem medycznym - czytamy na stronie Pałacu Buckingham.

Brytyjski dwór dodał, że "królowa pozostaje w Balmoral". Stan zdrowia Elżbiety II jest tak poważny, że do szkockiego zamku czym prędzej ruszyli wszyscy najważniejsi royalsi.

Pałac Buckingham wydał oświadczenie na temat stanu zdrowia królowej Elżbiety II
Pałac Buckingham wydał oświadczenie na temat stanu zdrowia królowej Elżbiety II

Książę Karol, który w przypadku śmierci Elżbiety II zasiądzie na tronie, jest już w drodze do chorej matki. Towarzyszy mu księżna Camilla, która przed laty zajęła miejsce księżnej Diany.

Drugi w kolejce do tronu książę William spotka się z ojcem w posiadłości, gdzie wypoczywa królowa. Wnuk Elżbiety II na wieści o pogorszeniu się stanu zdrowia królowej Wielkiej Brytanii porzucił inne obowiązki i ruszył do zamku Balmoral.

Elżbieta II w ostatnim czasie mocno osłabła

Królowa Elżbieta II w środę miała w sposób zdalny uczestniczyć w spotkaniu z członkami Tajnej Rady. Było to tuż po tym, jak lekarze zalecili 96-letniej monarchini odpoczynek. Z niejawnych przyczyn Elżbieta II odwołała swój udział w zebraniu.

Czwartkowe oświadczenie Pałacu Buckingham nie jest typowym stanowiskiem brytyjskiego dworu królewskiego. Agencja AFP zwróciła uwagę, iż chociaż w ostatnich miesiącach Elżbieta II wyglądała na "wyraźnie słabszą" i chodziła o lasce, to nie zabierano oficjalnie głosu w kwestii problemów zdrowotnych Elżbiety II.

W lutym br. Elżbieta II zakaziła się koronawirusem. Królowa Wielkiej Brytanii otwarcie mówiła, że zmaganie z COVID-19 nie było łatwe i SARS-CoV-2 mocno ją wyczerpał.

Premier Wielkiej Brytanii wspiera dwór i Elżbietę II

Następczyni Borisa Johnsona udowadnia, że każdy Brytyjczyk jest przejęty stanem zdrowia Elżbiety II. Liz Truss opublikowała oficjalne stanowisko w kwestii doniesień o pogorszeniu się stanu królowej i konieczności jej stałego nadzoru przez lekarzy.

- Cały kraj będzie głęboko zaniepokojony popołudniowymi wiadomościami z Pałacu Buckingham. Moje myśli – i myśli ludzi w całej Wielkiej Brytanii – są w tym czasie z Jej Wysokością Królową i jej rodziną - przekazała Liz Truss.

W 2022 r. Elżbieta II chodziła 70. rocznicę wstąpienia na brytyjski tron. Stan zdrowia królowej Wielkiej Brytanii sprawiał jednak, że coraz trudniej było jej wypełniać dworskie obowiązki ciążące na głowie wraz z koroną.

W ostatnich miesiącach to książę Karol coraz częściej wykonywał obowiązki królowej. Elżbieta II powierzała swojemu następcy oraz innym członkom rodziny królewskiej kolejne zadania, które leżą w obowiązkach monarchini.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

źródło: goniec.pl, radiozet.pl