Goniec.pl
pilne goniec

goniec.pl

Stan zdrowia Elżbiety II jest coraz gorszy. Pałac Buckingham wydał oświadczenie

8 Września 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Stan zdrowia królowej Elżbiety II. Niepokojące stanowisko lekarzy na temat stanu królowej Wielkiej Brytanii. Specjaliści zalecili, by 96-letnia monarchini pozostała pod stałym nadzorem medycznym. O tym, że sytuacja jest poważna, świadczy fakt, iż książę Karol oraz książę William pilnie ruszyli do zamku Balmoral. Pałac Buckingham wydał oficjalne oświadczenie.

Stan zdrowia Elżbiety II nie jest zadowalający. Co więcej, lekarze opiekujący się królową Wielkiej Brytanii przekazali wiele mówiące zalecenia. To spora zmiana w zachowaniu brytyjskiego dworu.

Ryszard Kotys

Ryszard Kotys doczekał się godnego upamiętnienia. W rodzinnej miejscowości powstał zachwycający mural

CZYTAJ DALEJ

W czwartek Pałac Buckingham zamieścił na oficjalnej stronie oświadczenie w związku z wiadomościami na temat stanu zdrowia Elżbiety II. Krótka nota to potwierdzenie krążących plotek.

Stan zdrowia Elżbiety II: Pałac Buckingham wydał oświadczenie

Elżbieta II nie czuje się najlepiej. - Po dalszych ocenach dzisiejszego ranka lekarze królowej są zaniepokojeni stanem zdrowia Jej Królewskiej Mości i zalecili jej pozostanie pod nadzorem medycznym - czytamy na stronie Pałacu Buckingham.

Brytyjski dwór dodał, że "królowa pozostaje w Balmoral". Stan zdrowia Elżbiety II jest tak poważny, że do szkockiego zamku czym prędzej ruszyli wszyscy najważniejsi royalsi.

Pałac Buckingham wydał oświadczenie na temat stanu zdrowia królowej Elżbiety II

Pałac Buckingham wydał oświadczenie na temat stanu zdrowia królowej Elżbiety II

Książę Karol, który w przypadku śmierci Elżbiety II zasiądzie na tronie, jest już w drodze do chorej matki. Towarzyszy mu księżna Camilla, która przed laty zajęła miejsce księżnej Diany.

Drugi w kolejce do tronu książę William spotka się z ojcem w posiadłości, gdzie wypoczywa królowa. Wnuk Elżbiety II na wieści o pogorszeniu się stanu zdrowia królowej Wielkiej Brytanii porzucił inne obowiązki i ruszył do zamku Balmoral.

Elżbieta II w ostatnim czasie mocno osłabła

Królowa Elżbieta II w środę miała w sposób zdalny uczestniczyć w spotkaniu z członkami Tajnej Rady. Było to tuż po tym, jak lekarze zalecili 96-letniej monarchini odpoczynek. Z niejawnych przyczyn Elżbieta II odwołała swój udział w zebraniu.

Czwartkowe oświadczenie Pałacu Buckingham nie jest typowym stanowiskiem brytyjskiego dworu królewskiego. Agencja AFP zwróciła uwagę, iż chociaż w ostatnich miesiącach Elżbieta II wyglądała na "wyraźnie słabszą" i chodziła o lasce, to nie zabierano oficjalnie głosu w kwestii problemów zdrowotnych Elżbiety II.

W lutym br. Elżbieta II zakaziła się koronawirusem. Królowa Wielkiej Brytanii otwarcie mówiła, że zmaganie z COVID-19 nie było łatwe i SARS-CoV-2 mocno ją wyczerpał.

jolanta kwasniewska

Jolanta Kwaśniewska wspomina wizytę Elżbiety II w Polsce. "Byliśmy przerażeni"

CZYTAJ DALEJ

Premier Wielkiej Brytanii wspiera dwór i Elżbietę II

Następczyni Borisa Johnsona udowadnia, że każdy Brytyjczyk jest przejęty stanem zdrowia Elżbiety II. Liz Truss opublikowała oficjalne stanowisko w kwestii doniesień o pogorszeniu się stanu królowej i konieczności jej stałego nadzoru przez lekarzy.

- Cały kraj będzie głęboko zaniepokojony popołudniowymi wiadomościami z Pałacu Buckingham. Moje myśli – i myśli ludzi w całej Wielkiej Brytanii – są w tym czasie z Jej Wysokością Królową i jej rodziną - przekazała Liz Truss.

W 2022 r. Elżbieta II chodziła 70. rocznicę wstąpienia na brytyjski tron. Stan zdrowia królowej Wielkiej Brytanii sprawiał jednak, że coraz trudniej było jej wypełniać dworskie obowiązki ciążące na głowie wraz z koroną.

W ostatnich miesiącach to książę Karol coraz częściej wykonywał obowiązki królowej. Elżbieta II powierzała swojemu następcy oraz innym członkom rodziny królewskiej kolejne zadania, które leżą w obowiązkach monarchini.

Rex Features/East News

Ujawniono, jakie majątki zgromadzili członkowie rodziny królewskiej. Kwoty przyprawiają o zawrót głowy

Brytyjska rodzina królewska w Wielkiej Brytanii pełni funkcję przede wszystkim reprezentacyjną - w zamian mogą prowadzić dostatnie życie i cieszyć się tytułami. Eksperci oszacowali majątki najbliższych członków rodziny Elżbiety II.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

źródło: goniec.pl, radiozet.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Jarocin: Sześć lat więzienia za śmiertelne potrącenie 20-latki i narkotyki. Skazany spieszył się do baru

Wiadomości

Jarocin: Sześć lat więzienia za śmiertelne potrącenie 20-latki i narkotyki. Skazany spieszył się do baru

Czytaj więcej >

Wiadomości

Zasnął na ladzie w Biedronce. Policja w akcji, nie mogli uwierzyć kogo złapali

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega. "Jeśli nie musisz, nie wychodź z domu"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Przez 14 lat adopcyjni rodzice więzili ją w "lochu". 15-latka wykopała tunel, by uciec

Czytaj więcej >
Ksiądz z TikToka poruszył temat spowiedzi, jego "trik" nie zyskał uznania

Wiadomości

Ksiądz powiedział, jak powinna wyglądać spowiedź. Wielu osobom się to nie spodobało

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz zdradził prawdę o swoich zarobkach. "Czasem wpadną jeszcze ze dwa tysiące"

Czytaj więcej >