Goniec.pl
Donald Tusk

Screen TVP Info

TVP Info przerwała program i pokazała wystąpienie Donalda Tuska

18 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Donald Tusk pojawił się na konwencji krajowej Platformy Obywatelskiej, na której wygłosił przemówienie. Uroczystość relacjonowało także TVP Info, które w typowy dla siebie sposób uderzało w byłego premiera za pomocą niezawodnych pasków.

Powrót Donalda Tuska nie jest na rękę partii rządzącej. Były premier sprawił, że Platforma Obywatelska odzyskała miejsce wicelidera sondaży partyjnych i goni Prawo i Sprawiedliwość. Aby zapobiec nadmiernemu wzmocnieniu KO, telewizja publiczna rozpoczęła nagonkę na Tuska, uderzając w niego swoimi słynnymi już paskami.

biale miasteczok

Huk pod Kancelarią Premiera. Mogło dojść do próby samobójczej, mężczyzna nie żyje

CZYTAJ DALEJ

TVP przekracza wszelkie granice

Dziś pojawiła się kolejna okazja do skrytykowania szefa Platformy. Donald Tusk pojawił się na konwencji krajowej partii w Płońsku i wygłosił na niej płomienne przemówienie. Były premier przekonywał, że wie, co oznacza być patriotą i że dziś patriotyzm to także utrzymanie Polski w Unii Europejskiej, czym nawiązał zgrabnie do antyunijnych wypowiedzi polityków PiS.

- W Polsce jest wiele miejsc, gdzie trzeba zadbać o fundamentalne rzeczy jak kanalizacja czy wodociągi. Ważna jest także oferta kulturalna i edukacjyna - stwierdził lider PO. Oprócz tego wyrzucał politykom PiS, że nie wiedzą, ile kosztuje chleb oraz wspominał nieudane programy, takie jak ten mieszkaniowy.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Co dziwne, przemówienie Tuska relacjonowało także TVP, ale był w tym niecny plan. Zohydzić byłego premiera jak najbardziej za pomocą błyskawicznie pisanych pasków. I tak dowiedzieliśmy się z nich, że efekt Tuska to tak naprawdę "(D)efekt", oraz że jego powrót nie służy Platformie Obywatelskiej.

"Klęska Tuska pogłębia problemy Platformy", "Tusk wobec kryzysu swojego przywództwa" to kolejne z życzeniowych sformułowań speców od pasków, którzy z każdym dniem coraz bardziej zaskakują swoją inwencją twórczą.

Tezy TVP Info wprawiły w osłupienie telewidzów. Gdy wydaje się, że dalej już pójść nie można, okazuje się, że totalność telewizji państwowej nie zna granic.

Konwencja Platformy w Płońsku

Konwencja krajowa Platformy Obywatelskiej odbywa się w tym roku w Płońsku. To osobista decyzja Donalda Tuska, którego zamiarem było wyjście do ludzi poza wielką aglomeracją. Podczas zjazdu dokonane zostaną m.in. zmiany w statucie zwiększające liczbę wiceprzewodniczących partii.

Oprócz tego możemy spodziewać się wprowadzenia ułatwień w zapisywaniu się do PO, dokooptowania do zarządu szefa frakcji w Parlamencie Europejskim i najwyższego rangą członka Prezydiów Sejmu i Senatu oraz zmian umożliwiających wprowadzenie parytetów płci na wszystkich szczeblach.

Ponadto w statucie zostaną wpisane nowe cele, takie jak dążenie do trójpodziału i transparentności władzy, walka o wolne media, czy ochronę klimatu. Swoje wystąpienia wygłoszą Donald Tusk, Borys Budka, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i wielu innych ważnych członków Platformy.

screen TVP Info

screen TVP Info

screen TVP Info

screen TVP Info

screen TVP Info

screen TVP Info

screen TVP Info

screen TVP Info

screen TVP Info

screen TVP Info

Jesteś mądrzejszy od 5-klasisty? 10 pytań z podstawówki, na których wyłoży się większość dorosłych

Pytanie 1 z 10

Który przypadek odpowiada na pytania "komu? czemu?"

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Onet, TVP Info

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Pixabay/fernandozhiminaicela

Wiadomości

Nieoficjalne: W środę ponad 7 tys. zakażeń

Czytaj więcej >

Wiadomości

Duda spotka się z Macronem. W tle spór o praworządność

Czytaj więcej >
Kaja Godek

Wiadomości

Sejm zajmie się projektem autorstwa Kai Godek. Na Wiejskiej liczne manifestacje

Czytaj więcej >

Wiadomości

Sondaż. 33 proc. Polaków wybierze się na groby poza miejscem zamieszkania

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Roh Tae-woo, były prezydent Korei Południowej

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Podlaskie: Wypadek w Horodniance. Nie żyje 28-latek

Czytaj więcej >