Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Wiceminister obrony zbity z tropu na antenie TVN24. "Musiałbym wygooglować"
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 30.01.2023 13:25

Wiceminister obrony zbity z tropu na antenie TVN24. "Musiałbym wygooglować"

Szkło Kontaktowe/Twitter
Szkło Kontaktowe/Twitter

Dziś (30.01) gościem Konrada Piaseckiego na antenie TVN24 był wiceminister obrony Marcin Ociepa. W pewnym momencie polityk powołał się na rzekomą wypowiedź jednego z członków Komisji Europejskiej. Poproszony o jej przytoczenie przez redaktora, polityk "utknął" w smartfonie, nie mogąc jej znaleźć.

Polska wciąż nie wypełniła "kamieni milowych"

Rozmowa Konrada Piaseckiego z Marcinem Ociepą dotyczyła sporu polskiego rządu z Komisją Europejską w sprawie wypłaty środków z KPO. Dziennikarz przypomniał wiceministrowi, że warunkiem otrzymania pieniędzy jest wypełnienie przez Polskę tzw. kamieni milowych, co wciąż się nie udało. Dotyczą one m.in. praworządności oraz transformacji energetycznej.

Ociepa zdawał się być zbity z tropu, kiedy zamierzał przytoczyć opinię na temat stanu realizacji przez Polskę ww. kwestii i rzekomą wypowiedź jednego z członków Komisji Europejskiej.

- Musiałbym wygooglować - przeciągał wiceminister. Piasecki polecił, aby wyjął smartfona i poddał się poszukiwaniom. Polityk dalej się ociągał, twierdząc, że będzie musiał wyłączyć tryb samolotowy, jednak i tym razem dziennikarz zapewnił, że polityk może to zrobić.

- Jest tak, że masa tych wypowiedzi, które dotyczyły polskiej perspektywy otrzymania KPO, były wypowiedziami, które sugerowały, że Polska nie spełnia kryteriów praworządności i Polska tych środków nie dostanie - mówił wiceminister Ociepa, nerwowo wpisując coś w wyszukiwarkę internetową.

Poszukiwania nie były owocne

Prowadzący kilkukrotnie dopytywał, "jak idzie szukanie". - Liczyłem, że jest pan szybki jak błyskawica. Proszę się skupić na szukaniu - polecił, nadal mówiąc na temat przepisów, które polski rząd powinien wdrożyć, wiceminister wciąż jednak szukał wspomnianej przez siebie wypowiedzi. Gdy dziennikarz po raz kolejny dopytał o efekty poszukiwań, Ociepa zapewnił, że szukanie "idzie bardzo dobrze", jednak w końcu zrezygnował.

Teraz trudno jest to znaleźć - skwitował. Prowadzący zaproponował więc, by, gdy w końcu jego gość znajdzie szukaną wypowiedź, zamieścił ją w mediach społecznościowych.

Godzinę po emisji programu Marcin Ociepa zamieścił na Twitterze screeny z portalu wPolityce.pl oraz ze strony Polskiej Agencji Prasowej. Znalazło się tam jednak odniesienie do wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego, nie zaś do kamieni milowych.

- Poniżej kontekst i wypowiedź komisarza Paolo Gentiloniego, która sugeruje blokadę KPO za… wyrok TK ws. nadrzędności Konstytucji RP nad prawem europejskim. Bez związku z kamieniami milowymi! - napisał na Twitterze Marcin Ociepa.

Konrad Piasecki wypomniał jednak, że wiceminister odniósł się zupełnie do innej sprawy. - Powiedział Pan: 'ci politycy, zanim się pojawiły kamienie milowe, mówili, że Polska nie dostanie tych pieniędzy'. I ten cytat to nie to - skomentował redaktor.

- Tu jest mowa o 'przyczynach przeciągającej się dyskusji o KPO, a nie o braku wypłat. Czyli dyskusja była o takim kształcie kamieni milowych, które wypełniałyby standardy praworządności - dodał w osobnym tweecie dziennikarz.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: TVN24, Marcin Ociepa/Twitter

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi: TVN24