Goniec.pl

Szkło Kontaktowe/Twitter

Wiceminister obrony zbity z tropu na antenie TVN24. "Musiałbym wygooglować"

30 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Zuzanna Ptaszyńska

Dziś (30.01) gościem Konrada Piaseckiego na antenie TVN24 był wiceminister obrony Marcin Ociepa. W pewnym momencie polityk powołał się na rzekomą wypowiedź jednego z członków Komisji Europejskiej. Poproszony o jej przytoczenie przez redaktora, polityk "utknął" w smartfonie, nie mogąc jej znaleźć.

Polska wciąż nie wypełniła "kamieni milowych"

Rozmowa Konrada Piaseckiego z Marcinem Ociepą dotyczyła sporu polskiego rządu z Komisją Europejską w sprawie wypłaty środków z KPO . Dziennikarz przypomniał wiceministrowi, że warunkiem otrzymania pieniędzy jest wypełnienie przez Polskę tzw. kamieni milowych, co wciąż się nie udało. Dotyczą one m.in. praworządności oraz transformacji energetycznej.

Ociepa zdawał się być zbity z tropu, kiedy zamierzał przytoczyć opinię na temat stanu realizacji przez Polskę ww. kwestii i rzekomą wypowiedź jednego z członków Komisji Europejskiej.

- Musiałbym wygooglować - przeciągał wiceminister. Piasecki polecił, aby wyjął smartfona i poddał się poszukiwaniom. Polityk dalej się ociągał, twierdząc, że będzie musiał wyłączyć tryb samolotowy, jednak i tym razem dziennikarz zapewnił, że polityk może to zrobić.

- Jest tak, że masa tych wypowiedzi, które dotyczyły polskiej perspektywy otrzymania KPO, były wypowiedziami, które sugerowały, że Polska nie spełnia kryteriów praworządności i Polska tych środków nie dostanie - mówił wiceminister Ociepa, nerwowo wpisując coś w wyszukiwarkę internetową.

Poszukiwania nie były owocne

Prowadzący kilkukrotnie dopytywał, "jak idzie szukanie". - Liczyłem, że jest pan szybki jak błyskawica. Proszę się skupić na szukaniu - polecił, nadal mówiąc na temat przepisów, które polski rząd powinien wdrożyć, wiceminister wciąż jednak szukał wspomnianej przez siebie wypowiedzi. Gdy dziennikarz po raz kolejny dopytał o efekty poszukiwań, Ociepa zapewnił, że szukanie "idzie bardzo dobrze", jednak w końcu zrezygnował.

Teraz trudno jest to znaleźć - skwitował. Prowadzący zaproponował więc, by, gdy w końcu jego gość znajdzie szukaną wypowiedź, zamieścił ją w mediach społecznościowych.

Godzinę po emisji programu Marcin Ociepa zamieścił na Twitterze screeny z portalu wPolityce.pl oraz ze strony Polskiej Agencji Prasowej. Znalazło się tam jednak odniesienie do wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego, nie zaś do kamieni milowych .

- Poniżej kontekst i wypowiedź komisarza Paolo Gentiloniego, która sugeruje blokadę KPO za… wyrok TK ws. nadrzędności Konstytucji RP nad prawem europejskim. Bez związku z kamieniami milowymi! - napisał na Twitterze Marcin Ociepa.

Konrad Piasecki wypomniał jednak, że wiceminister odniósł się zupełnie do innej sprawy. - Powiedział Pan: 'ci politycy, zanim się pojawiły kamienie milowe, mówili, że Polska nie dostanie tych pieniędzy'. I ten cytat to nie to - skomentował redaktor.

- Tu jest mowa o 'przyczynach przeciągającej się dyskusji o KPO, a nie o braku wypłat. Czyli dyskusja była o takim kształcie kamieni milowych, które wypełniałyby standardy praworządności - dodał w osobnym tweecie dziennikarz.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: TVN24, Marcin Ociepa/Twitter

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

Egipt: zatonęła łódź z 26. Polakami na pokładzie. Akcja ratunkowa służb
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kontrowersyjna zmiana definicji prezydenckiego prawa łaski. W tle sprawa Mariusza Kamińskiego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Profil Konfederacji na Facebooku został odblokowany. Minister cyfryzacji ogłosił triumf wolności słowa
Czytaj więcej >

Życie

PiS z sensacyjną propozycją przed wyborami? Chodzi o wiek emerytalny
Czytaj więcej >

Polska

18-latka wiozła mamę, za rogiem czekała śmierć. Obie kobiety nie żyją
Czytaj więcej >

Wiadomości

Komisja Europejska zapowiedziała powstanie nowego organu ds. etyki. Będzie pilnował wszystkich instytucji
Czytaj więcej >
Zuzanna Ptaszyńska

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem doktorantką Uniwersytetu Warszawskiego w dyscyplinie nauki o polityce i administracji - stosunki międzynarodowe. Zarówno hobbystycznie, jak i naukowo zajmuję się Zjednoczonym Królestwem, interesuję się też historią popkultury oraz współczesnym kinem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Wiadomości

Polska

Jan Jałowczyk

Wielkopolskie: 3-letnia dziewczynka wpadła do żaru po ognisku. Lekarze walczą o jej zdrowie
Czytaj więcej >
Polska

Jan Jałowczyk

Miesiąc temu zmarł Kamilek. Ulicami Częstochowy przeszedł marsz, tata chłopca zabrał głos
Czytaj więcej >
Polska

Jan Jałowczyk

Silny wybuch w Stalowej Woli, są ranni. Na miejscu zaroiło się od służb
Czytaj więcej >
Życie

Jan Jałowczyk

Lody już tylko dla bogatych? Porównali ceny gałki w różnych miastach, aż ich "zmroziło"
Czytaj więcej >
Polska

Jan Jałowczyk

Rybnik: operator miejskiej kamery przecierał oczy ze zdumienia. "Rusałka" w centrum miasta
Czytaj więcej >
Polska

Jan Jałowczyk

Turek: 11-latek porażony prądem podczas jazdy na rolkach. Chwycił się latarni ulicznej
Czytaj więcej >