Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > WOŚP 2023. Tyle zebrano podczas 31. finału. Astronomiczna kwota, Jurek Owsiak idzie na rekord
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 30.01.2023 10:38

WOŚP 2023. Tyle zebrano podczas 31. finału. Astronomiczna kwota, Jurek Owsiak idzie na rekord

Jerzy Owsiak
Pawel Wodzynski/East News

Ponad 154 miliony złotych. Tyle właśnie zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas 31. finału. W tym roku WOŚP grał pod hasłem "Żyj zdrowo w zdrowym świecie" i zbierał środki na specjalistyczny sprzęt medyczny i laboratoryjny do diagnozowania i leczenia sepsy.

WOŚP 2023. Tyle zebrano podczas 31. finału

Zakończył się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zbierała środki na specjalistyczny sprzęt medyczny i laboratoryjny do diagnozowania i leczenia sepsy. Podczas tegorocznej edycji nie brakowało wielu pięknych i poruszających chwil oraz darczyńców o wielkim sercu.

Jak co roku większość społeczeństwa zaangażowała się w masową zbiórkę i hojnie wsparła WOŚP. W akcję zaangażowało się 120 tysięcy wolontariuszy, skupionych wokół 1653 sztabów, z których prawie 90 było poza granicami Polski w 25 państwach. Dodatkowo wydrukowano ponad 37 mln czerwonych serduszek, które otrzymała każda osoba wspierająca akcję.

Tegoroczny finał Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakończyła z wynikiem ponad 154 mln zł, poprawiając tym samym rezultat z roku ubiegłego o ponad 18 mln zł. To, jaki będzie ostateczny wynik zbiórki okaże się jednak niebawem, kiedy wszystkie licytacje dobiegną końca.

W ubiegłym roku jubileuszowy finał kończył się z kwotą ponad 136 mln zł, zaś po dokładnym przeliczeniu wszystkich datków wraz z zaksięgowanymi pieniędzmi z licytacji, ostateczny wynik zatrzymał się na kwocie ponad 224 mln zł.

31. Finał WOŚP. Jurek Owsiak zabrał głos, padły wymowne słowa

- Tak dużo obaw, tak dużo pytań, tak dużo wątpliwości, bo przecież inflacja, ciągle wieści o nowych cenach, podatkach, nowej drożyźnie. I tyle zagmatwania w naszym życiu codziennym i tylu tęgich, którzy mieszają w naszym życiu. Nie macie pojęcia, jak wszyscy przed finałem w fundacji gadaliśmy, jak będzie wyglądała ta ostatnia godzina w naszej transmisji, ile zbierzemy i czy ten duch naszej solidarności orkiestrowej jest pełen żaru - napisał Owsiak tuż po zakończeniu oficjalnej części zbiórki.

Szef WOŚP zaznaczył, że nawet mimo wielu wątpliwości i obaw, tegoroczny finał był najpiękniejszym dniem w życiu.

- Chrzanić, ile będzie na końcu naszej zbiórki, może być tyle, ile powiedzieliśmy na zakończeniu transmisji. Tyle? Aż tyle! Byliśmy razem, uśmiechaliśmy się, pokazaliśmy Polskę, której nie zgubiliśmy, która jest i która jeszcze mam nadzieję zaśpiewa pełną piersią radośnie, swobodnie i bez focha. Polacy – dziękujemy. Coś pięknego i niesamowitego - podkreślił za pomocą swoich mediów społecznościowych.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: tvn24.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!