Goniec.pl

Jakub Kaminski/East News

Wiadomo, ile wynosi emerytura Krystyny Pawłowicz. Kwota robi wrażenie

26 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Dawid Szczurek

Była posłanka PIS Krystyna Pawłowicz na emeryturę przeszła już w 2012 roku, jednak wciąż jest czynna zawodowo. Prawniczka pobiera zatem nie tylko świadczenie emerytalne, ale również wynagrodzenie związane z zatrudnieniem. Kwoty, które wpływają regularnie na konto kobiety, robią wrażenie.

Krystyna Pawłowicz zaprzeczeniem większości emerytów

Emeryci nie mogą liczyć w Polsce na wygodne życie pod kątem finansowym. Dostając od państwa niskie zastrzyki gotówki, nie mogą pozwolić sobie w wielu przypadkach na chociaż drobne przyjemności.

Często nie wystarcza im pieniędzy nawet na pilne potrzeby, związane najczęściej z kłopotami zdrowotnymi. Inaczej sytuacja jednak wygląda u Krystyny Pawłowicz.

70-letnia już prawniczka wciąż czynnie pracuje, pobierając dzięki temu pokaźną wypłatę. Pensja sędzi Trybunału Konstytucyjnego wynosi około 23 tysiące złotych. Dodatkowo liczyć może na pieniądze, należne jej z tytułu emerytury. Kwota ta, również zwala z nóg.

Tyle pieniędzy pobiera była posłanka PIS z tytułu świadczenia emerytalnego

W lutym 2021 roku, na łamach "SuperExpressu", ukazała się analiza oświadczenia majątkowego Krystyny Pawłowicz. Informowano, że kobieta dzięki wzrostowi świadczeń emerytalnych mogła liczyć w latach 2019-2020 na podwójną podwyżkę emerytury.

W latach tych waloryzacja wynosiła odpowiednio 2,86 i 3,56 procent, co sprawiało, że na konto sędzi wędrowały przelewy z ZUS w wysokości 4808 złotych. W 2021 roku tabloid przekazywał, że w wyniku kolejnych podwyżek świadczeń emerytalnych, posłanka liczyć mogła już na kwotę ponad 5 tysięcy złotych. Obecnie, biorąc pod uwagę, że w międzyczasie doszło do ponownych waloryzacji, emerytura prawniczki wynosi grubo ponad wspomniane 5 tysięcy złotych.

Kwotę tę możemy jedynie szacować, ponieważ Krystyna Pawłowicz w ubiegłym roku zdecydowała się nie upubliczniać swojego oświadczenia majątkowego. Nie ulega jednak wątpliwości, że są to pieniądze mocno różniące się od średniej krajowej, o jakich przeciętny senior może tylko pomarzyć.

Mając na uwadze rosnącą w zawrotnym tempie inflację, rząd zapowiada rekordową waloryzację emerytur . Ma mieć to miejsce już w marcu, a świadczenie emerytalne wzrosnąć mają o minimum 14,8 procent.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: superexpress.pl/o2.pl Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Andrzej Duda dostaje kolejne rezygnacje. Nie chcą z nim pracować przez Lex Tusk
Czytaj więcej >

Wiadomości

Opozycja już jest przekonana o sukcesie marszu 4 czerwca. "Największa manifestacja po 1989 roku"
Czytaj więcej >

Polityka

Andrzej Duda uderzył w PiS. Powodem jest spot reklamowy. "Działanie niegodne, nie ma dla niego usprawiedliwienia"
Czytaj więcej >

Polityka

Pierwsza rezygnacja u Andrzeja Dudy po podpisaniu lex Tusk, mocne słowa. "Odrodzenie się brudnych metod politycznych"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Co zrobić, żeby dostać 800 plus na dziecko? Minister wyjaśnia zasady wypłaty świadczeń
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ujawniono, ile wydała podkomisja Macierewicza. Podatnicy musieli za nią sporo zapłacić
Czytaj więcej >
Dawid Szczurek

Redaktor portalu goniec.pl. Od zawsze czułem się umysłem humanistycznym, ukierunkowanym w stronę dziennikarstwa. Moją pasją od dziecka jest sport, a w szczególności piłka nożna. Z zainteresowaniem śledzę to, co dzieje się w Polsce i na świecie, dzieląc się informacjami z innymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Polityka

Wiadomości

Monika Majko

Szef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa podał się do dymisji. Jest komentarz rzecznika
Czytaj więcej >
Wiadomości

Monika Majko

Pilne oświadczenie Andrzeja Dudy ws. "lex Tusk". "Przygotowałem projekt nowelizacji"
Czytaj więcej >
Wiadomości

Monika Majko

Donald Tusk powiedział to wprost, nie ma już złudzeń ws. Andrzeja Dudy. "Patologiczna zależność od Kaczyńskiego"
Czytaj więcej >
Wiadomości

Monika Majko

Lech Wałęsa wprost o wyborach w 1989 roku. "Wstydzę się"
Czytaj więcej >
Polityka

Bartłomiej Binaś

Ośmieszyła dziennikarkę TVP. Nagranie hitem sieci
Czytaj więcej >
Polityka

Bartłomiej Binaś

Rząd chce wydłużyć wakacje kredytowe, ale nie dla wszystkich. Premier Morawiecki ujawnia
Czytaj więcej >