Goniec.pl
jaroslaw sellin

twitter.com RMF FM

Wiceminister kultury skomentował sytuację materialną Polaków

14 Października 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

Wiceminister kultury, Jarosław Sellin, gościł dziś w "Porannej rozmowie" w RMF FM. Gość Roberta Mazurka mówił nie tylko o Robercie Bąkiewiczu i dotacjach na kulturę, ale również o dobrobycie Polaków. Według posła prawicy Polakom żyje się lepiej.

Internauci są oburzeni wypowiedzią posła PiS. Wobec powszechnej drożyzny i rosnącej inflacji takie stwierdzenie może być nie na miejscu.

wszystkich świętych

Wszystkich Świętych może być trudne dla wielu. Ceny wystrzeliły

CZYTAJ DALEJ

Odważne słowa wiceministra kultury

Zanim doszło do kluczowej wypowiedzi wiceministra, Robert Mazurek zagaił go o ceny benzyny. Nawiązał do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego z 2011 roku, kiedy to lider prawicy mówił o obniżeniu akcyzy, przez co spadłyby ceny benzyny. Polityk podkreślił wtedy, że do tego trzeba odwagi.

- Panie redaktorze, jest realizowana reforma podatkowa w Polsce w ramach Polskiego Ładu, tego rozwiązania nie przewidujemy, które pan tutaj proponuje, ale bez wątpienia w czasie naszych rządów Polakom pod względem materialnym żyje się lepiej, zarabiają więcej, mają więcej w portfelach i stać ich na więcej - skwitował Jarosław Sellin.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Wiceminister stanął w ogniu pytań

Podczas wywiadu Robert Mazurek był niezwykle dociekliwy, doszło też do dwóch scysji, gdzie gość okazał swoje oburzenie. Dziennikarz, oscylując w temacie Roberta Bąkiewicza i pieniędzy dla Straży Narodowej, stwierdził, że wiceminister nie ma nic wspólnego z tym, co robi resort i nie odpowiada za nic, a jedynie m.in. za pensje.

- Nie, proszę nie być złośliwym, ja odpowiadam za wiele rzeczy, m.in. za budowę infrastruktury kultury, jeśli chodzi np. o muzea, bo budujemy ich bardzo wiele i one są bardzo potrzebne - odpowiedział Jarosław Sellin.

Potem w podsumowaniu rozmowy Robert Mazurek powiedział do mikrofonu, że Ministerstwo Kultury nie odpowiada za pieniądze, które rozdaje m.in. przyjaciołom faszystów. Z kolei, gdy któryś z polskich sportowców odnosi sukces na olimpiadzie, jest to już zasługa resortu:

- Ja tego nie powiedziałem i Pan teraz nadużywa - skwitował Sellin.

Byliśmy na grobie ojca Morawieckiego. Osłupiający widok tuż przed 1 listopada

Slajd 1 z 6

Kornel Morawiecki zmarł 30 września 2019 roku

Odwiedziliśmy grób Kornela Morawieckiego

Kornel Morawiecki to polski polityk, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego. Zmarł 30 września 2019 roku w Warszawie. Na kilkanaście dni przed dniem Wszytskich Świętych postanowiliśmy odwiedzić jego grób na warszawskich Powązkach. O mogiłę wciąż dbają najbliżsi zmarłego, ustawiając wokół niej kwiaty i znicze fot. TOMASZ GOLLA/AGENCJA SE/East News

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: RMF FM

Klaudia BochenekAutor

Jestem na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami na świecie i w social mediach. W przeszłości zajmowałam się redagowaniem eventowych materiałów prasowych. Poza pracą w redakcji wolny czas poświęcam eksploracji internetu, kryminalistyce i żeglarstwu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: klaudia.bochenek@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Morawiecki wspomina rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża

Czytaj więcej >

Wiadomości

Trzebieszów: zakrwawione zwłoki kobiety w samochodzie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz Michał Woźnicki usłyszał wyrok. Obraził dziennikarzy

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Abp Marek Jędraszewski po raz kolejny zaatakował osoby LGBT+

Czytaj więcej >
Zygmunt Gasiuk

Wiadomości

Nie żyje Zygmunt Gasiuk

Czytaj więcej >
Lidl

Wiadomości

Klienci oburzeni ceną oleju w Lidlu. Andrzej Duda: "Olej potaniał"

Czytaj więcej >