Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Ważny komunikat Biedronki. Zmiany dotkną wszystkich klientów
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 19.05.2024 16:04

Ważny komunikat Biedronki. Zmiany dotkną wszystkich klientów

Biedronka
Fot. materiały własne

To już pewne. Biedronka niebawem wprowadzi w każdym sklepie swojej sieci ważną zmianę, którą odczują konsumenci. Klienci bardzo popularnego w Polsce dyskontu nie będą mieli więcej problemów z zawiłymi cenówkami. 

Biedronka wprowadza przełomowe zmiany

Już niebawem klienci Biedronki nie powinni narzekać na trudne do odczytania i zawiłe cenówki. Sieć zamierza wprowadzić system elektroniczny, podobny do tego, który od dawna funkcjonuje w Lidlu. Mimo iż elektroniczne cenówki w Biedronkach również nie są nowością - to obecnie możne ja spotkać tylko w niektórych sklepach. Teraz firma podjęła ostateczną decyzję o wprowadzeniu zmian na szeroką skalę.

Jak informował dyrektor operacyjny i członek zarządu Jeronimo Martins Polska Paweł Stolecki w rozmowie z branżowym portalem wiadomoscihandlowe.pl, aktualnie trwają testy elektronicznego systemu cenówek w 10 sklepach Biedronki. Do końca roku technologia ma zostać wprowadzona w co najmniej tysiącu placówek sieci, a w ciągu dwóch lat - we wszystkich sklepach Biedronki.

Wybuch gazu w Dąbrowie Górniczej. Nie żyje 25-latek

Ważne zmiany w Biedronce. Zyskają wszyscy

Celem wprowadzenia systemu elektronicznych cenówek ma być wyeliminowanie źle oznaczanych cen, co może wprowadzić w błąd konsumentów. Już teraz wielu klientów Biedronki nie ukrywa, że bardzo często ceny na półkach różnią się od tych przy kasie. Na zmianach zyska również sama sieć, która uniknie problemów z ewentulanymi karami za wprowadzanie konsumentów w błąd. Dodatkowo jak podkreśla Stolecki, elektroniczne cenówki odciążą pracowników, co usprawni ich pracę i przełoży się na lepszą obsługę klienta.

Za nieprawidłowe oznaczenia cen produktów w swoich sklepach Jeronimo Martins Polska otrzymało już w przeszłości karę w wysokości 115 mln zł.

Biedronka wprowadza zmiany, zamierza przebić Lidla

Elektroniczne cenówki nie są nowością na rynku. Lidl wprowadził takowe w swoich sklepach już jakiś czas temu, co bardzo chwalą sobie klienci. Teraz podobną decyzję podejmuje Biedronka, masowo rozszerzając system w swoich placówkach.

ZOBACZ: Te przedmioty w PRL chciał mieć każdy. Dziś są warte małą fortunę

Obie sieci zapewne i tutaj włączą się w rywalizację, ponieważ jak zapowiada Biedronka, w swoich sklepach zamierza wprowadzić przy elektronicznych cenówkach kolorowe wyświetlacze.