Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Warszawa: Absurdalna sytuacja na Ursynowie. Robotnikom nakazano koszenie... śniegu
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 21.11.2022 12:59

Warszawa: Absurdalna sytuacja na Ursynowie. Robotnikom nakazano koszenie... śniegu

Facebook/ Obywatele Ursynowa fot. Przemek Wagner
Facebook/ Przemek W.

Niecodzienny widok ukazał się w sobotę oczom mieszkańców warszawskiego Ursynowa. U zbiegu dwóch ruchliwych arterii w stolicy pojawili się bowiem robotnicy z kosiarkami, którzy mieli za zadanie skosić trawę. Sęk w tym, że ta pokryta była warstwą zalegającego śniegu. Zdjęcie ukazujące absurd stało się obiektem drwin internautów.

"Koszenie" śniegu na Ursynowie. Zdjęcie hitem sieci

Wyposażeni w kosiarki robotnicy mieli za zadanie zatroszczyć się o pas zieleni u zbiegu ulic Lanciego i Płaskowickiej. Zanim jednak ochoczo ruszyli do pracy, figla spłatała im aura, która z jesiennej szybko przeobraziła się w zimową.

Na trawnikach pojawił się więc śnieg, a minusowe temperatury sprawiły, że nie zniknął on tak szybko, jak spodziewać się można było jeszcze kilka dni temu. Mimo tego, kosiarki uruchomiono, powodując zdumienie mieszkańców Ursynowa.

Trudno byłoby uwierzyć w ten istny absurd, gdyby nie zdjęcie, jakie pojawiło się na grupie Obywatele Ursynowa.

fot. Przemek W.

Aktywiści napisali, że inicjatywa wyszła z urzędu dzielnicy, ale wieść zdementował sam burmistrz Robert Kempa, który poinformował, że terenem nad ursynowskim tunelem POW sprawuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Bezlitosne komentarze internautów

Fotografia szybko rozeszła się po sieci, powodując szeroki uśmiech na ustach internautów oraz prowokując do niewybrednych komentarzy.

- "Czy to z filmu 'Miś'?", "Bareizmy wiecznie żywe", "Jakieś 150m dalej jest budynek z serialu 'Alternatywy 4'. Przypadek? - pisali ze zdumieniem użytkownicy popularnej platformy internetowej.

Polsat News poprosił o komentarz zarządcę terenu. Rzeczniczka mazowieckiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska przekazała, że wystąpiono już z prośbą o wyjaśnienia do wykonawcy inwestycji, firmy WeBuild. Dyrekcja ponoć zwracała uwagę, że koszenie powinno być uzależnione od warunków atmosferycznych.

Artykuły polecane przez Goniec.pl

Źródło: Goniec.pl, Polsat News