Goniec.pl
"Wiadomości" TVP stwierdzają, że to opozycja, a nie PiS chcą Polexitu

screen "Wiadomości" TVP wydanie z 09.10.2021 r.

W "Wiadomościach" stwierdzono, że polexit to plan opozycji

10 Października 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

- Politycy PO straszą polexitem regularnie - powiedziała w sobotę 9 października w "Wiadomościach" TVP Edyta Lewandowska. W zapowiedzi materiału na temat działań opozycji mających na celu wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej Telewizja Polska ponownie uderzyła w Donalda Tuska. Podkreślono również, że to nie PiS chce opuszczenia wspólnoty.

- "Polska nie wyjdzie z Unii, nie będzie polexitu": mówią zgodnie posłowie Prawa i Sprawiedliwości - rozpoczęła zapowiedź jednego z końcowych materiałów w sobotnich "Wiadomościach" TVP Edyta Lewandowska.

ferreras-nie-zyje

Nie żyje aktorka Danuta Nagórna

CZYTAJ DALEJ

W krótkim reportażu na temat ostatnich wydarzeń i słów, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego na temat wyższości prawa polskiego nad unijnym to wstęp do polexitu, postawiono tezę, że to opozycja dąży do wyprowadzenia Polski z UE.

W sieci zawrzało. Widzowie, ale również politycy zdecydowali się w mocnych słowach skomentować kontrowersyjny materiał "Wiadomości" TVP. - Woronicza gratuluję odlotów - napisał na Twitterze Janusz Piechociński.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

"Wiadomości" TVP twierdzą, że polexit to plan opozycji

"Niespełniona fascynacja polityków opozycji", tak materiale Konrada Węża w sobotnich "Wiadomościach" TVP nazywany jest polexit. Dowodami na potwierdzenie tych słów są wypowiedzi poszczególnych polityków, w tym słowa Romana Giertycha sprzed 19 lat.

Wśród osób, których wypowiedzi - ale również jednozdaniowych przebłysków z wyrwanych z kontekstu słów - pojawiły się w materiale Konrada Węża, znaleźć można takich reprezentantów opozycji, jak Radosław Sikorski, Donald Tusk oraz Małgorzata Kidawa-Błońska.

Wśród wywołanych do tablicy polityków znalazł się również Grzegorz Schetyna. - Grzegorz Schetyna domagał się referendum w sprawie polexitu już w 2016 roku, jako ówczesny lider Platformy Obywatelskiej - usłyszeli widzowie.

- Z wypowiedzi polityków opozycji wynika, że gdyby zależało to od nich, polexit mógłby stać się realnym scenariuszem - dodano w sobotnich "Wiadomościach".

Zdecydowanie bardziej aktualne wypowiedzi zaprezentowano w przypadku polityków PiS. Nie zabrakło najnowszych wypowiedzi prezesa Jarosława Kaczyńskiego z ostatniej prezentacji założeń Polskiego Ładu, gdzie podkreślano skalę pomocy planowaną dla rolników.

Krytyka materiału o polexicie

- TVpisJacka dzisiaj przestrzegła widownię, że OPOZYCJA może wyprowadzić Polskę z UE - napisał na Twitterze tuż po godzinie 20 Janusz Piechociński.

Nie brakowało komentarzy zgadzających się z byłym wicepremierem z ramienia PSL. - Przecież oni zawsze odwracają kota ogonem i jak coś robią złego to w propagandowej tubie przypisują to opozycji - brzmi jeden z komentarzy.

- Nie pierwszy i nie ostatni raz takie coś ma miejsce. Szkoda, nie wiem, ile jeszcze razy taka sytuacja będzie się powtarzać. To wstyd dla wszystkich - dodaje inny internauta pod wpisem polityka.

wiadomosci pasek

Fot. screen "Wiadomości" TVP wydanie z 09.10.2021 r.

Powalające sceny na grobie Krzysztofa Krawczyka. Wszystko w jego urodziny

Slajd 1 z 5

fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Odwiedziny na grobie ojca

W rocznicę urodzin Krzysztofa Krawczyka jego grób odwiedził syn wspólnie z wieloletnim przyjacielem ojca, Marianem Lichtmanem. / fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: twitter.com, wiadomosci.tvp.pl

Agata JaroszewskaAutor

Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej. Do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

PAVEL ORLOVSKY/AFP/East News, MIKHAIL METZEL/AFP/East News

Wiadomości

Łukaszenka: Rosja dostarczyła Białorusi system rakietowy S-400

Czytaj więcej >
Screen z Twittera/Justa

Wiadomości

Poseł PiS broni Mejzy. Przed kamerami mówił o podlaskiej medycynie niekonwencjonalnej

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Prezydent podpisał ustawę o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Podwyżka cen ogrzewania. W Wielkopolsce prawie o 600 proc.

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News, Facebook/Karkonoski Park Narodowy

Wiadomości

IMGW wydał ostrzeżenia drugiego stopnia. W Karkonoszach zagrożenie lawinowe

Czytaj więcej >

Wiadomości

Spotkanie na samym szczycie w najbliższą sobotę. Kaczyński jest już gotowy

Czytaj więcej >