Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > W "Wiadomościach" stwierdzono, że polexit to plan opozycji
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 10.10.2021 11:08

W "Wiadomościach" stwierdzono, że polexit to plan opozycji

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
screen "Wiadomości" TVP wydanie z 09.10.2021 r.

- Politycy PO straszą polexitem regularnie - powiedziała w sobotę 9 października w "Wiadomościach" TVP Edyta Lewandowska. W zapowiedzi materiału na temat działań opozycji mających na celu wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej Telewizja Polska ponownie uderzyła w Donalda Tuska. Podkreślono również, że to nie PiS chce opuszczenia wspólnoty.

- "Polska nie wyjdzie z Unii, nie będzie polexitu": mówią zgodnie posłowie Prawa i Sprawiedliwości - rozpoczęła zapowiedź jednego z końcowych materiałów w sobotnich "Wiadomościach" TVP Edyta Lewandowska.

W krótkim reportażu na temat ostatnich wydarzeń i słów, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego na temat wyższości prawa polskiego nad unijnym to wstęp do polexitu, postawiono tezę, że to opozycja dąży do wyprowadzenia Polski z UE.

W sieci zawrzało. Widzowie, ale również politycy zdecydowali się w mocnych słowach skomentować kontrowersyjny materiał "Wiadomości" TVP. - Woronicza gratuluję odlotów - napisał na Twitterze Janusz Piechociński.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

"Wiadomości" TVP twierdzą, że polexit to plan opozycji

"Niespełniona fascynacja polityków opozycji", tak materiale Konrada Węża w sobotnich "Wiadomościach" TVP nazywany jest polexit. Dowodami na potwierdzenie tych słów są wypowiedzi poszczególnych polityków, w tym słowa Romana Giertycha sprzed 19 lat.

Wśród osób, których wypowiedzi - ale również jednozdaniowych przebłysków z wyrwanych z kontekstu słów - pojawiły się w materiale Konrada Węża, znaleźć można takich reprezentantów opozycji, jak Radosław Sikorski, Donald Tusk oraz Małgorzata Kidawa-Błońska.

Wśród wywołanych do tablicy polityków znalazł się również Grzegorz Schetyna. - Grzegorz Schetyna domagał się referendum w sprawie polexitu już w 2016 roku, jako ówczesny lider Platformy Obywatelskiej - usłyszeli widzowie.

- Z wypowiedzi polityków opozycji wynika, że gdyby zależało to od nich, polexit mógłby stać się realnym scenariuszem - dodano w sobotnich "Wiadomościach".

Zdecydowanie bardziej aktualne wypowiedzi zaprezentowano w przypadku polityków PiS. Nie zabrakło najnowszych wypowiedzi prezesa Jarosława Kaczyńskiego z ostatniej prezentacji założeń Polskiego Ładu, gdzie podkreślano skalę pomocy planowaną dla rolników.

Krytyka materiału o polexicie

- TVpisJacka dzisiaj przestrzegła widownię, że OPOZYCJA może wyprowadzić Polskę z UE - napisał na Twitterze tuż po godzinie 20 Janusz Piechociński.

Nie brakowało komentarzy zgadzających się z byłym wicepremierem z ramienia PSL. - Przecież oni zawsze odwracają kota ogonem i jak coś robią złego to w propagandowej tubie przypisują to opozycji - brzmi jeden z komentarzy.

- Nie pierwszy i nie ostatni raz takie coś ma miejsce. Szkoda, nie wiem, ile jeszcze razy taka sytuacja będzie się powtarzać. To wstyd dla wszystkich - dodaje inny internauta pod wpisem polityka.

wiadomosci pasek

Fot. screen "Wiadomości" TVP wydanie z 09.10.2021 r.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: twitter.com, wiadomosci.tvp.pl