Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > W Radiu Maryja zapytał o wyniki wyborów. Po chwili zadzwonił ojciec Rydzyk
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 09.04.2024 16:14

W Radiu Maryja zapytał o wyniki wyborów. Po chwili zadzwonił ojciec Rydzyk

Rydzyk
fot. Jakub Kaminski/East News

Jeden z dziennikarzy zadzwonił na antenę Radia Maryja i zapytał księdza prowadzącego program o jego ocenę wyniku wyborów samorządowych w Toruniu. Duchowny przez moment nie wiedział, jak zareagować, ale ostatecznie wybrnął z sytuacji. Po chwili, ku zaskoczeniu słuchaczy ze specjalnym przesłaniem zadzwonił sam ojciec Rydzyk.

Wybory w Toruniu. Będzie druga tura

Zgodnie z danymi Państwowej Komisji Wyborczej obecnie sprawujący urząd prezydenta Torunia Michał Zaleski (własny komitet) będzie musiał zmierzyć się w drugiej turze wyborów z Pawłem Gulewskim z Koalicji Obywatelskiej. Losy przyszłego włodarza Torunia są zatem niepewne do niedzieli 21 kwietnia. Warto podkreślić, że Zaleski wygrywał wybory na prezydenta Torunia od 2002 roku, a od 2006 roku ta sztuka udawała mu się w pierwszej turze.

W niedzielę 7 kwietnia w wyborach samorządowych na dotychczasowego prezydenta Torunia głos oddało 26,41 proc. mieszkańców, a na jego konkurenta 38,28 proc. Wybory w Toruniu wygrała Koalicja Obywatelska, która zdobyła 15 na 25 możliwych mandatów do rady miasta. Prawo i Sprawiedliwość uzyskało zaledwie 6 mandatów. O polityczną przyszłość Torunia zapytano jednego z duchownych, prowadzących audycję w Radiu Maryja.

Groźny wypadek w Bydgoszczy, kilkunastu rannych. Na miejscu zaroiło się od służb

Zadzwonił do Radia Maryja i zapytał o wybory w Toruniu. Oddzwonił Rydzyk

Dziennikarz portalu o2.pl postanowił sprawdzić, jak na wyniki niedzielnych wyborów samorządowych w Toruniu reagują w Radiu Maryja. Dotychczasowy prezydent, który sprawował swój urząd przez wiele lat, raczej sprzyjał rozgłośni Rydzyka. Sytuacja ta może się jednak diametralnie zmienić po drugiej turze.

ZOBACZ: Radio Maryja nagle przestało nadawać. Tadeusz Rydzyk zabrał głos

Dziennikarz zadzwonił zatem do programu "Rozmowy niedokończone" i zapytał księdza prowadzącego audycję o jego odczucia. Duchowny przyjął z aprobatą jego telefon, podkreślając, że ten "trafił w punkt", a jego pytania o przyszłość "są bardzo celne".

Zadzwonił do Radia Maryja. Po chwili głos zabrał Rydzyk

Duchowny prowadzący audycję zaznaczył, że pytanie słuchacza ma "niezwykle istotne perspektywy". Po chwili dodał, że wysokie poparcie dla Koalicji Obywatelskiej w Toruniu "nie jest niczym dobrym". Stwierdził, że "współpraca z władzami miasta może być utrudniona", po czym zmienił temat.

ZOBACZ: Hołownia zapowiada kontrolę u Rydzyka. Fundacja redemptorysty komentuje

Krótko po telefonie dziennikarza słuchaczy radia zaskoczył sam ojciec Rydzyk, który zadzwonił do swojej rozgłośni, prawdopodobnie słuchając audycji.

Mimo trudności będziemy trwać w naszej wierze - powiedział redemptorysta, a po chwili zaprosił także na Narodowy Marsz Życia, który odbędzie się w niedzielę w Warszawie.