Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Radio Maryja nagle przestało nadawać. Tadeusz Rydzyk zabrał głos
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 04.04.2024 17:47

Radio Maryja nagle przestało nadawać. Tadeusz Rydzyk zabrał głos

Tadeusz Rydzyk
Fot. Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe, Public domain

Niespodziewane problemy Tadeusza Rydzyka. W środę (03.04) w godzinach wieczornych słuchacze Radia Maryja zostali nagle odcięci od rozgłośni. Audycja “Rozmowy niedokończone” nie została przerwana, niemniej doszło do zakłócenia sygnału. Medium zakonnika wydało specjalne oświadczenie w związku z problemami technicznymi.

Radio Maryja zostało wyciszone

W ostatnim czasie Tadeusz Rydzyk pojawia się w centrum zainteresowania w związku z problemami finansowymi i odcięciem od pieniędzy ze strony państwa. W środę (03.04) wieczorem do listy zmartwień najsłynniejszego polskiego redemptorysty dołączył kolejny punkt.

Podczas audycji “Rozmowy niedokończone”, gdzie gościem dość często jest sam Tadeusz Rydzyk, doszło do nieoczekiwanych problemów technicznych. Słuchacze Radia Maryja nagle zostali odcięci od sygnału rozgłośni.

Tragedia na dworcu PKP w Gnieźnie. Nie żyje mężczyzna

Sygnał rozgłośni Tadeusza Rydzyka został zakłócony

Radio Maryja przestało docierać do radioodbiorników słuchaczy. Wina nie leżała jednak po stronie katolickiego medium. Problem znajdował się poza zasięgiem dziennikarzy zatrudnionych przez Tadeusza Rydzyka.

ZOBACZ: Tadeusz Rydzyk dostaje nie tylko emeryturę. Należy mu się specjalny dodatek

- Potwierdzamy, że 3.04.2024 doszło do zakłócenia sygnału Radia Maryja na satelicie Eutelsat, który następnie jest przekazywany na nasze nadajniki UKF w Polsce. W trakcie Rozmów Niedokończonych słuchacze byli odcięci od naszego przekazu przez około 45 minut - czytamy w specjalnym komunikacie Radia Maryja.

Utrudnienia trwały do 4 nad ranem

Pełny sygnał Radia Maryja nie był dostępny przez wiele godzin. Dopiero w czwartek około godziny 4.00 katolickie radio docierało do wszystkich swoich słuchaczy. Jak wyjaśnił Waldemar Gumowski zajmujący się stacjami nadawczymi, w przypadku niektórych nadajników konieczne było pojechanie i ręczne zresetowanie urządzenia w związku z zakłóceniami.

ZOBACZ: Nie żyje matka i córka. Policja znalazła siekierę i szuka mężczyzny

Sprawę wyciszenia Radia Maryja skomentował sam Tadeusz Rydzyk. Redemptorysta zwrócił uwagę na łatwość odcięcia słuchaczy od rozgłośni. - Można zrobić to technicznie, też może to ktoś świadomie, może nieświadomie, na różne sposoby, ale wiadomo, warto wiedzieć i ubezpieczać na różne sposoby - mówił zakonnik.

Źródło: radio Maryja