Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Groźny wypadek w Bydgoszczy, kilkunastu rannych. Na miejscu zaroiło się od służb
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 09.04.2024 14:54

Groźny wypadek w Bydgoszczy, kilkunastu rannych. Na miejscu zaroiło się od służb

Tramwaje wypadek
Fot. KMP w Bydgoszczy

We wtorek 9 kwietnia około godziny 11 w bydgoskiej dzielnicy Fordon doszło do zderzenia dwóch tramwajów. Według wstępnych informacji jeden tramwaj miał najechać na tył drugiego. Poszkodowanych zostało 16 osób. Wszystkie z nich zostały przetransportowane do najbliżej placówki medycznej. 

Wypadek tramwajów w Fordonie

We wtorek 9 kwietnia, około godziny 11 doszło do wypadku z udziałem dwóch tramwajów. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Akademickiej w bydgoskiej dzielnicy Fordon. 

Z informacji przekazanych przez KW PSP w Toruniu wynika, że jeden tramwaj miał najechać na tył drugiego. W wypadku uczestniczyły pojazdy linii 5 i 11. 

Tramwaj linii 5 najechał na tył pojazdu linii 11 - przekazała rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy kom. Lidia Kowalska.
 

 

Dramat w Wielkopolsce. Interweniował śmigłowiec LPR, dwie osoby ranne Bielsko-Biała: Śmiertelny wypadek na S1. Nie żyje mężczyzna

Zderzenie tramwajów w Bydgoszczy. 16 osób poszkodowanych

Na skutek kolizji poszkodowanych zostało 16 osób, z czego 13 zgłosiło dolegliwości. Wszyscy zostali odwiezieni do szpitala. 

Policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu o godz. 11:10. - 13 osób zgłosiło dolegliwości, są badane na miejscu przez zespół ratownictwa medycznego. Jedna kobieta została już przetransportowana do szpitala - mówi w rozmowie z Radiem ZET rzeczniczka prasowa.

Zablokowany ruch tramwajowy

Zdarzenie miało miejsce w okolicy galerii handlowej. Ruch tramwajów w kierunku Fordonu został zablokowany. Na miejscu pracuje 5 zastępów straży pożarnej. Przebywający na miejscu policjanci ustalają wszelkie okoliczności i przyczyny wypadku. Jak ustalili mundurowi kierujący pojazdami byli trzeźwi. 

Źródło: Radio Zet/PAP/Interia