Goniec.pl
bank-powazna-awaria

unslpash.com/Eduardo Soares (zdjęcie ilustracyjne)

Nie zapłacisz kartą, nie wypłacisz gotówki. Poważne utrudnienia w kilku bankach

25 Września 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

W trakcie tego weekendu w wielu dużych bankach trwają prace serwisowe. Klienci instytucji mogą mieć poważne problemy z korzystaniem, z niektórych usług. Problemy dotyczą między innymi mBanku, który zawiadomił konsumentów, by lepiej w tym czasie korzystali z gotówki i wcześniej wypłacili ją z bankomatów.

Znane banki jak Santander oraz mBank zawiadomili swoich klientach o problemach, które mogą wystąpić w weekend. W wielu znanych instytucjach w nocy z sobotę na niedzielę (25 na 26 września) przeprowadzane będą prace systemowe, które mogą utrudnić korzystanie, z niektórych usług. Mogą objąć też godziny poranne.

wulkan chmura dwutlenku siarki

Wybuchł wulkan Cumbre Vieja

CZYTAJ DALEJ

Problemy dotyczą między innymi banku Santander. Instytucja ta zaplanowała jednak dość krótkie prace, które będą trwały zaledwie godzinę. Przerwa techniczna rozpocznie się o północy 26 września i zakończy się o godzinie 1:00. W tym czasie konsumenci nie będą jednak mogli zalogować się do aplikacji mobilnej.

Prace systemowe w znanych bankach

Poważne prace systemowe będą prowadzone w mBanku. Przedstawiciele instytucji wcześniej poinformowali klientów, że w nocy z soboty na niedziele mogą pojawić się znaczne utrudnienia. Konsumenci byli zachęcani do tego, by wcześniej wypłacić gotówkę i za jej pomocą realizować płatności.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

W niedzielę od godziny 2:00 do godziny 8:30 klienci nie będą mieli możliwości wypłacania gotówki z bankomatów. To jednak dopiero początek problemów. Do godziny 10:30 konsumenci nie będą mogli też płacić za zakupy w internecie. Również do tej pory niemożliwe będzie zalogowanie się na konto przez internet (i w aplikacji mobilnej).

Od godziny 1:30 do 11:00 klienci mBanku nie będą mogli złożyć żadnego wniosku. Po tej godzinie prace techniczne powinny zostać zakończone i wszystkie usługi powinny być z powrotem dostępne. Utrudnienia czekają też konsumentów innych dużych instytucji.

Problemy w kolejnych bankach

Przerwa techniczna rozpocznie się także w banku PKO BP. Klienci nie będą mogli kupić produktów ubezpieczeniowych przez serwis internetowy i telefoniczny iPKO, a także przez aplikację IKO od godziny 22:00 w sobotę 25 września. Prace będą trwały do godziny 3:00 w niedzielę 26 września.

Wcześniej prace serwisowe były prowadzone także przez Bank Pocztowy, BOŚ Bank, Idea Bank oraz Bank BPS. Klienci tych instytucji jednak nie powinni już mieć trudności w korzystaniu z usług.

Jesteś mądrzejszy od 5-klasisty? 10 pytań z podstawówki, na których wyłoży się większość dorosłych

Pytanie 1 z 10

Który przypadek odpowiada na pytania "komu? czemu?"

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt.pl

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: mateusz.sidorek@goniec.pl

Podobne artykuły

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomości

Wpadka Jarosława Kaczyńskiego. Miał źle założony zegarek

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Rekonstrukcja rządu. Beata Szydło opublikowała zdjęcie

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Polacy ocenili pracę wicepremiera. Kaczyński nie będzie zadowolony

Czytaj więcej >
Pixabay/_Alicja_

Wiadomości

Nie żyje Jan Ścigocki. Kajakarz zginął w wypadku na pasach

Czytaj więcej >
Pixabay/fernandozhiminaicela

Wiadomości

Nieoficjalne: W środę ponad 7 tys. zakażeń

Czytaj więcej >

Wiadomości

Duda spotka się z Macronem. W tle spór o praworządność

Czytaj więcej >