Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Finanse > Nie zapłacisz kartą, nie wypłacisz gotówki. Poważne utrudnienia w kilku bankach
Mateusz Sidorek
Mateusz Sidorek 25.09.2021 19:49

Nie zapłacisz kartą, nie wypłacisz gotówki. Poważne utrudnienia w kilku bankach

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
unslpash.com/Eduardo Soares (zdjęcie ilustracyjne)

W trakcie tego weekendu w wielu dużych bankach trwają prace serwisowe. Klienci instytucji mogą mieć poważne problemy z korzystaniem, z niektórych usług. Problemy dotyczą między innymi mBanku, który zawiadomił konsumentów, by lepiej w tym czasie korzystali z gotówki i wcześniej wypłacili ją z bankomatów.

Znane banki jak Santander oraz mBank zawiadomili swoich klientach o problemach, które mogą wystąpić w weekend. W wielu znanych instytucjach w nocy z sobotę na niedzielę (25 na 26 września) przeprowadzane będą prace systemowe, które mogą utrudnić korzystanie, z niektórych usług. Mogą objąć też godziny poranne.

Problemy dotyczą między innymi banku Santander. Instytucja ta zaplanowała jednak dość krótkie prace, które będą trwały zaledwie godzinę. Przerwa techniczna rozpocznie się o północy 26 września i zakończy się o godzinie 1:00. W tym czasie konsumenci nie będą jednak mogli zalogować się do aplikacji mobilnej.

Prace systemowe w znanych bankach

Poważne prace systemowe będą prowadzone w mBanku. Przedstawiciele instytucji wcześniej poinformowali klientów, że w nocy z soboty na niedziele mogą pojawić się znaczne utrudnienia. Konsumenci byli zachęcani do tego, by wcześniej wypłacić gotówkę i za jej pomocą realizować płatności.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

W niedzielę od godziny 2:00 do godziny 8:30 klienci nie będą mieli możliwości wypłacania gotówki z bankomatów. To jednak dopiero początek problemów. Do godziny 10:30 konsumenci nie będą mogli też płacić za zakupy w internecie. Również do tej pory niemożliwe będzie zalogowanie się na konto przez internet (i w aplikacji mobilnej).

Od godziny 1:30 do 11:00 klienci mBanku nie będą mogli złożyć żadnego wniosku. Po tej godzinie prace techniczne powinny zostać zakończone i wszystkie usługi powinny być z powrotem dostępne. Utrudnienia czekają też konsumentów innych dużych instytucji.

Problemy w kolejnych bankach

Przerwa techniczna rozpocznie się także w banku PKO BP. Klienci nie będą mogli kupić produktów ubezpieczeniowych przez serwis internetowy i telefoniczny iPKO, a także przez aplikację IKO od godziny 22:00 w sobotę 25 września. Prace będą trwały do godziny 3:00 w niedzielę 26 września.

Wcześniej prace serwisowe były prowadzone także przez Bank Pocztowy, BOŚ Bank, Idea Bank oraz Bank BPS. Klienci tych instytucji jednak nie powinni już mieć trudności w korzystaniu z usług.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt.pl

Tagi: pieniądze