Goniec.pl
Mateusz Morawiecki wielka zmiana

OLIVIER HOSLET/AFP/East News

W czerwcu powstanie projekt ustawy o podwyższeniu kwoty wolnej od podatku

28 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Novo-Pak opowiedział o przywracaniu polskiej gospodarki do normalności po wybuchu pandemii koronawirusa. Zapowiedział pomoc przedsiębiorcom i odniósł się także do Nowego Polskiego Ładu. Premier oświadczył, że projekt ustawy podwyższającej kwotę wolną od podatku ma powstać jeszcze w czerwcu 2021 roku.

Niedawno Mateusz Morawiecki odwiedził na Mazowszu firmę Novo-Pak, która zajmuje się produkcją nowoczesnych opakowań dla kosmetyków. Premier opowiedział o tym, jak w najbliższym czasie państwo zamierza pomóc przedsiębiorcom poradzić sobie z problemami, jakie spowodowała pandemia koronawirusa.

Rozmawiając z przedstawicielami firmy i mediami, Mateusz Morawiecki zaznaczył, jak ważną rolę w rozwoju przedsiębiorstw odgrywa państwo. Szef rządu podkreślił, że rynek będzie mógł liczyć na wsparcie w najbliższym czasie, ponieważ ważne jest utrzymanie miejsc pracy i przywrócenie płynności gospodarce.

Mateusz Morawiecki z wizytą u przedsiębiorców

Podczas spotkania z przedsiębiorcami Mateusz Morawiecki chciał się dowiedzieć, jakie konkretne problemy pojawiły się w wyniku pandemii koronawirusa. Usłyszał, że do największych utrudnień należą między innymi „pozrywane łańcuchy dostaw”.

Szef rządu stwierdził, że pomoc przedsiębiorcom to konieczność, ponieważ ważne jest utrzymanie miejsc pracy. Premier dodał, że był to także jeden z priorytetów w ciągu ostatniego roku, gdy funkcjonowanie wielu firm tak drastycznie zostało ograniczone w wyniku pandemii.

[EMBED-243]

Dziennikarze mogli też usłyszeć od członka Prawa i Sprawiedliwości, że „w ogromnym stopniu udało się to zrobić”. Przypomniał również, że wskaźnik bezrobocia w Polsce wskazuje najniższy stan w całej Unii Europejskiej. Mateusz Morawiecki oświadczył, że trzecia fala zarażeń wygasa i rząd ma plan, jak ułożyć nową rzeczywistość.

Premier wspomniał o Nowym Polskim Ładzie, który ma być odpowiedzią na problemy ekonomiczne wielu obywateli. Szef rządu podkreślił, że projekt przewiduje również pomoc przedsiębiorcom w postaci podatkowego fair play. Powiedział, że podatki będą „jedne z najniższych w Unii Europejskiej, ale wiemy też, że muszą być sprawiedliwe”.

Mateusz Morawiecki o podwyższeniu kwoty wolnej od podatku

W trakcie wystąpienia Mateusz Morawiecki zapowiedział bardzo poważne kroki, które mają wprowadzić Nowy Polski Ład w życie. Premier ujawnił, że już niedługo pojawić się ma projekt ustawy w sprawie podwyższenia kwoty wolnej od podatku.

Z zapowiedzi szefa rządu wynika, że ów projekt ma powstać już w czerwcu 2021 roku. Członek Prawa i Sprawiedliwości wyraził też nadzieję, że w ciągu najbliższych miesięcy przedsiębiorstwa będą osiągały bardzo satysfakcjonujące wyniki i przypomniał, że w kwietniu padł rekord produkcji przemysłowej, który wyniósł 44 procent.

Premier zasugerował, że po trudnym roku gospodarka zaczyna wracać na dobre tory, a Nowy Polski Ład stworzy jeszcze lepsze warunki do jej funkcjonowania. Dodał jeszcze, że po zmianach kwota wolna od podatku będzie wyższa niż w takich krajach jak Włochy, Hiszpania, Francja czy Dania.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Już dziś wchodzą w życie kolejne zmiany w obostrzeniach

  • Zadali Elżbiecie Witek pytanie o KRS. Ratowała się ucieczką

  • Katarzyna Dowbor doniosła na uczestników programu „Nasz nowy dom” służbom. Źle traktowali psa

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Interia.pl

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >