Goniec.pl
Pixabay.com svklimkin

Pixabay.com svklimkin

USA: Skandaliczna praca domowa dla 8-latki. Rodzice bez chwili wahania wezwali policję

28 Września 2022

Autor tekstu:

Eryk Błaszak

Wiele kontrowersji wzbudziło zadanie domowe, które otrzymała 8-letnia uczennica ze szkoły katolickiej w stanie Floryda. Dziewczynka miała zapozować w wannie podczas wykonywania zadania i przesłać zdjęcie prowadzącej zajęcia nauczycielce. Zaniepokojeni rodzice powiadomili policję o zdarzeniu. Po wyjaśnieniu sytuacji, ku zdziwieniu opiekunów dziecko zostało skreślone z listy uczniów.

Skandaliczne zadanie domowe

Wydawać by się mogło, iż małe i niewinne dzieciątka, uczęszczające do placówek o profilu katolickim, objęte są szczególną pieczołowitością ze strony prowadzących zajęcia nauczycieli oraz zawiadującymi nimi decydentami.

Policja w stanie Oklahoma bada sprawę tajemniczej śmierci 2-letniego chłopca.

USA: Tajemnicze zaginięcie 2-latka z sypialni rodziców. Policja znalazła ciało chłopca kilometr od domu

CZYTAJ DALEJ

Co więcej, zważywszy delikatną strukturę i nieposzlakowany charakter moralny takich placówek, prowadzący zajęcia powinni wystrzegać się jakichkolwiek dwuznaczności. W jednej ze szkół katolickich w stanie Floryda, uczęszczająca tam dziewczynka, otrzymała wątpliwe moralnie zadanie domowe, polegające na zrobieniu swojego zdjęcia podczas odrabiania lekcji.

Cała sprawa nie uzyskałaby zapewne takiego rozgłosu, gdyby nie fakt, iż zadanie to 8-latka miała zrealizować w wannie. Dodatkowo w oczy gryzło postawienie tegoż zadania obok poleceń takich jak czytanie psalmów czy praktyka literowania. Zaniepokojeni rodzice dziewczynki zgłosili zdarzenie do biura szeryfa w Jacksonville oraz administracji szkoły Victory Christian Academy.

Tłumaczenie nauczycielki

- To nie jest miejsce, w którym dziecko powinno robić sobie zdjęcie - komentowała Misty Dunham, matka dziewczynki, która dodatkowo napisała do nauczycielki swojej córki, by ta wyjaśniła cele edukacyjne zleconego zadania. Prowadząca zajęcia odparła niewinnie, iż zadanie polega w głównej mierze na nauce poprzez zabawę i, jak zaznaczyła, dziewczynka może być w wannie w szkolnym mundurku lub piżamie. Wszak w poleceniu nie ma mowy o pozowaniu bez ubrań. Tłumaczenie nauczycielki nie przekonało jednak Misty Dunham, która zainterweniowała na wyższych szczeblach.

Śledztwo i reakcja pastora

Podczas śledztwa odpowiednich służb, ustalono, iż praca domowa zawierała polecenie z internetowego zasobu, przeznaczonego do użytku nauczycieli, zaś zadnie to było wykorzystywane również przez inne placówki, w których żaden z rodziców nie zgłosił jak dotąd swojego niepokoju.

- Interwencja rodziców dziewczynki to jedyny przypadek, gdy pojawiły się zastrzeżenia do tego zadania - przekazały władze Victory Christian Academy. - Z pewnością przy zadawaniu tego ćwiczenia nikt nie kierował się złymi intencjami. Choć z pozoru wydawało się niewinne, to z ostrożności i w celu uniknięcia przyszłych nieporozumień, zdecydowaliśmy się usunąć je z przyszłego użytku - dodał pastor Jesse Latta.

Skreślenie dziewczynki z listy uczniów

Kiedy wydawało się, iż wszelkie niejasności zostały wyjaśnione do rodziców dziewczynki wystosowano oświadczenie, mówiące, iż powinni poszukać innego miejsca do nauki dla swojej córki.

- Dostaliśmy telefon ze szkoły. Powiedzieli nam, że powinniśmy wypisać dziecko z placówki. Gdy odmówiliśmy, usłyszeliśmy, że w takim razie szkoła zrobi to na drodze administracyjnej - opowiadała zatroskana Misty Dunham. Ojciec 8-latki zwrócił uwagę, iż dziecko poniosło wysoką cenę za szczerość i poczucie moralności, które jak widać mocno zirytowały przedstawicieli placówki. Po skreśleniu dziewczynki z listy uczniów szkoła nie komentuje swojej decyzji.

Śmiertelny wypadek z udziałem 4-latki na Lubelszczyźnie, dziecko wpadło pod koła ciężarówki

4-latka wbiegła wprost pod koła ciężarówki, służby były bezradne. Wielka tragedia na Lubelszczyźnie

Tragiczny wypadek na Lubelszczyźnie. W poniedziałek rano pod kołami samochodu ciężarowego zginęło 4-letnie dziecko. Dziewczynka wbiegła pod koła pojazdu. Na miejscu trwa akcja służb oraz zbieranie dowodów. Konieczne jest wyjaśnienie przyczyn tragedii. fot. Policja Lubelska

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Brzydkie zachowanie księcia Harry'ego? Gdy Elżbieta II umierała, on kłócił się z ojcem o Meghan

  • Białystok: Afera w Archidiecezji Białostockiej. Ksiądz prowadził mszę pod wpływem alkoholu

  • Opoczno: Kompletnie pijany kierowca woził pasażerów. Autobus wylądował w rowie

Źródło: parenting.pl/

Tagi:

Eryk BłaszakAutor

Redaktor portalu Goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: eryk.blaszak@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Pacjentka zmarła przez pomyłkę farmaceutki. Jest wyrok

Czytaj więcej >
Dofinansowanie dla TVP

Wiadomości

PiS wykorzystało nieuwagę Polaków przed meczem. Jest decyzja ws. TVP

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

Jacek Ozdoba o Mateuszu Morawieckim: "Konsekwencje ponosi Polska"

Czytaj więcej >
Trafiła na czarną listę Putina

Wiadomości

Trafiła na czarną listę Putina. "Nie mogę wrócić do Rosji, bo będę tam prześladowana"

Czytaj więcej >
Rosjanie mają dość wojny w Ukrainie?

Wiadomości

Rosjanie mają dość? Sondaż na zlecenie Kremla nie pozostawia złudzeń

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rosja zapowiada gigantyczną podwyżkę wydatków na broń. 50 proc więcej w 2023 roku

Czytaj więcej >