Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ukraińska babcia otruła rosyjskich żołnierzy. Ośmiu wróciło do Rosji w trumnach
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 20:26

Ukraińska babcia otruła rosyjskich żołnierzy. Ośmiu wróciło do Rosji w trumnach

SERGEY BOBOK/AFP/East News
SERGEY BOBOK/AFP/East News

Pewna ukraińska babcia zgotowała rosyjskim żołnierzom prawdziwe piekło. Poczęstowała ich pasztecikami, które jak się okazało, były zatrute. Finalnie ośmiu z nich wróciło do domu w ocynkowanych trumnach - wynika z nagrania dokumentującego rozmowę żołnierza ze swoją dziewczyną. Materiał został udostępniony przez doradcę MSW Ukrainy Antona Heraszczenkę w komunikatorze Telegram.

Jak się okazuje, obywatele Ukrainy walczą z okupantami na wszelkie możliwe sposoby. Taki stan rzeczy potwierdza nagranie ukazujące rozmowę rosyjskiego żołnierza z jego dziewczyną.

Mężczyzna poinformował swojej sympatii, że aż ośmiu żołnierzy "pojechało do domu w ołowianych trumnach" po tym, jak ukraińska babcia poczęstowała ich pasztecikami. Nagranie zostało udostępnione w komunikatorze Telegram przez doradca MSW Ukrainy, Antona Heraszczenkę.

Rosyjskie siły nie mają co jeść. Relacja żołnierza nie pozostawia żadnych złudzeń

Podczas rozmowy padło poważne oskarżenie w kierunku rosyjskich władz. Żołnierz przekazał, że on, jak również jego koledzy chodzą głodni, bo nie mają co jeść.

- Nie mamy tu nic do żarcia. Wczoraj zwędziliśmy kaczkę! Jeśli się uda, obrabiamy sklepy, bierzemy papierosy, jedzenie. Bo nic nie mamy, rozumiesz? Głodujemy - relacjonował Rosjanin.

Zdumiona dziewczyna przekazała, że w rosyjskiej telewizji pokazują, że żołnierze Federacji Rosyjskiej są witani przez Ukraińców z ogromnym entuzjazmem. Moskwa publikuje materiały przedstawiające ludność cywilną, która przynosi rosyjskim żołnierzom jedzenie, a "babcie ze łzami w oczach im dziękują", że przyjechali.

Reakcja żołnierza była natychmiastowa. Powiedział, co spotkało jego towarzyszy

- Jasne! Raz jedna babcia nakarmiła nas pasztecikami i ośmiu chłopaków pojechało do domu w cynkowych trumnach" - przekazał żołnierz.

- Jak to, to czym ich nakarmiła? - zapytała zdumiona dziewczyna. -Trucizną! - podsumował.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: PAP

Tagi: Ukraina wojna