Goniec.pl
BRENDAN SMIALOWSKI/AFP/East News

BRENDAN SMIALOWSKI/AFP/East News

Putin ledwo przeżył chorobę i jest pilnie strzeżony przez ochroniarzy. Były dyplomata i dziennikarz ujawniają

18 Marca 2022

Autor tekstu:

Maria Glinka

Od początku wojny w Ukrainie wszystkie oczy skierowane są na jednego człowieka - Władimira Putina. Nie milkną również spekulacje na temat jego stanu zdrowia. Były chargé d’affaires RP w Białorusi Wiktor Jurasz wskazał, że prezydent Rosji ledwo uszedł z życiem przez koronawirusa. Od początku pandemii Putinowi ma towarzyszyć "paniczny lęk", który wymusza na jego ochroniarzach podejmowanie dodatkowych działań w najbardziej prywatnych miejscach.

Nowe światło na wątek zdrowia Władimira Putina rzucają także słowa byłego korespondenta "Gazety Wyborczej" w Rosji Wacława Radziwinowicza. Do zaskakujących informacji na temat tego, jak prezydent Rosji żyje w czasie pandemii dotarł także czołowo brytyjski dziennik.

Screen Twitter/max seddon

Tłumy Rosjan na Stadionie Łużniki w Moskwie. Wystąpienie Putina zostało nagle przerwane

CZYTAJ DALEJ

Putin "ledwo przeżył chorobę"

Władimir Putin i jego kondycja zdrowotna budzą ogromne zainteresowanie opinii publicznej. Jak już informowaliśmy, jeden z polskich ekspertów przyznał, że prezydent Rosji "wpisuje się w portret psychopaty".

Teraz na jaw wychodzą kolejne szczegóły dotyczące kondycji zdrowotnej przywódcy Rosji. Ujawnił je były chargé d’affaires RP w Białorusi Wiktor Jurasz w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl.

Dyplomata przypomniał ujęcia, które obiegły światowe media 6 marca. Na nagraniach i zdjęciach pojawił się Władimir Putin, który z okazji Dnia Kobiet miał rzekomo odwiedzić ośrodek szkoleniowy rosyjskich linii lotniczych Aerofłot. Na jednej fotografii można dostrzec mnóstwo stewardess.

Wiktor Jurasz przyznał, że "nie wierzy", że spotkanie zorganizowano dokładnie tego dnia. Jest przekonany, że wizyta miała miejsce wcześniej i została "nagrana i zmontowana". Wszystko przez obawy, które od dawna mają dręczyć Władimira Putina.

- Putin panicznie boi się koronawirusa, a na tych zdjęciach widać, jak blisko jest stewardess. Zresztą są też wiarygodne informacje, że sam przeszedł COVID-19 i ledwo przeżył chorobę - stwierdził były chargé d’affaires RP w Białorusi.

PAVEL GOLOVKIN/AFP/East News

Wojna w Ukrainie. Senatorowie USA o stanie psychicznym Putina i jego planach. "Walka o Kijów będzie krwawa"

CZYTAJ DALEJ

Ochroniarze chodzą za Putinem nawet do toalety

O "panicznym lęku" Władimira Putina w związku z pandemią mówił także były korespondent "Gazety Wyborczej" w Rosji Wacław Radziwinowicz. Jego zdaniem po wybuchu pandemii prezydent "kompletnie odizolował się od świata".

- W ostatnich dwóch latach w obawie przed koronawirusem pokazał się jako skrajnie tchórzliwy człowiek, zaszczepiony na wszelkie sposoby, otoczony opieką medyczną i kryjący się przed wszystkimi - stwierdził dziennikarz w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl. Jest przekonany, że lęk przed koronawirusem jest powodem przyjmowania gości przy bardzo długim stole.

Co więcej, Wacław Radziwinowicz przyznał, że Władimir Putin jest pod nadzorem ochroniarzy nawet w najbardziej prywatnych miejscach. - Nawet jego odchody są pod specjalnym nadzorem. Gdy był z wizytą w Paryżu i poszedł do toalety, ruszyli za nim ochroniarze, dlatego, że w muszli klozetowej mogą czaić się terroryści, tylko, by zabrać to, co prezydent tam zrobił. Przy dzisiejszej nauce sporo można z kału wywnioskować, choćby o stanie zdrowia Putina - przyznał były korespondent.

Pandemia odizolowała Władimira Putina. "Stary człowiek w bunkrze"

O tym, jak bardzo oderwany od rzeczywistości jest Władimir Putin pisał także "The Times". Z ustaleń brytyjskiego dziennika wynika, że prezydent Rosji spędził większość pandemii w swojej wiejskiej rezydencji. Dlatego miał zyskać przydomek "stary człowiek w bunkrze".

Zdaniem "The Times" Władimir Putin pozostaje odosobniony również od momentu rozpoczęcia wojny w Ukrainie. Doniesienia gazety wskazują, że urzędnicy muszą izolować przed spotkaniami, aby chronić prezydenta Rosji przed ewentualnym zakażeniem koronawirusem.

Aleksiej Nawalny ujawnił, jak wygląda wnętrze obrzydliwie drogiego pałacu Władimira Putina

Władimir Putin myślał, że wszystko się ukryje? Wyciekły zdjęcia jego gigantycznej rezydencji

Dokument Aleksieja Nawalnego ujawnił prawdę na temat pałacu Putina, do którego Kreml usilnie nie chce się przyznać. Zdjęcia robotników zatrudnionych przy budowie i wykańczaniu pełnego przepychu, złota i prestiżowych marek budynku trafiły do sieci. Aquadyskoteka, podziemne lodowisko do gry w hokeja, meble warte fortunę i zapierający dech w piersiach widok na Morze Czarne - 16-piętrowy bunkier mający zdaniem rosyjskiego opozycjonisty należeć do Władimira Putina wydaje się wręcz nierealny.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: wirtualnemedia.pl

Tagi:

Maria GlinkaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Doświadczenie zdobywałam w redakcjach TVN24 i Euractiv. Jestem absolwentką stosunków międzynarodowych i studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się polityką polską i zagraniczną, problemami społecznymi w ujęciu lokalnym i globalnym, literaturą i filmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: maria.glinka@goniec.pl

Podobne artykuły

Donald Tusk

Wiadomości

Opozycja razem czy osobno? Polacy zdecydowali

Czytaj więcej >
Myśleli, że nie żyje, a on był w areszcie. Sąsiedzi do dziś na widok pana Jarosława krzyczą "Cześć, nieboszczyk"

Wiadomości

Warszawa: Kilka miesięcy po pogrzebie do jej drzwi zapukał nieboszczyk. Zbladła i zaniemówiła

Czytaj więcej >
Kamil Bortniczuk

Wiadomości

Katolicka fundacja promuje sport. Gdzie podziały się rządowe pieniądze?

Czytaj więcej >
Antoni Macierewicz

Wiadomości

Szef klubu PiS wygryzie Macierewicza? Politycy ujawniają

Czytaj więcej >
Rzecznik PiS skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego o "zniszczeniu tych ludzi". Niewiarygodne, kim się zasłonił

Wiadomości

Burza po słowach Jarosława Kaczyńskiego. Rzecznik PiS nieudolnie broni prezesa

Czytaj więcej >
Szokujące słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Nie do wiary, do czego wezwała prezenterka

Wiadomości

Oburzające słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Prezenterka nawołuje do buntu

Czytaj więcej >