Goniec.pl > Wiadomości > Ten film zapamiętacie do końca życia. Ukrainiec zwrócił się do Polek i Polaków
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 03.03.2022 02:46

Ten film zapamiętacie do końca życia. Ukrainiec zwrócił się do Polek i Polaków

Ukrainiec w emocjonalnym filmie dziękuje Polakom za pomoc
goniec.pl

Emocjonalne nagranie Ukraińca obiegło sieć. Mężczyzna postanowił zwrócić się do wszystkich Polaków i nie ukrywał, że wojna, atak na jego ojczyznę oraz ogrom otrzymanej pomocy jest przez niego bardzo doceniany. - Jesteśmy braćmi na zawsze - słyszmy na nagraniu.

- Słuchajcie, bardzo chce wam podziękować - powiedział Ukrainiec siedzący w samochodzie, po czym jego głos się załamał. W oczach natychmiast pojawiły się łzy.

Mężczyzna postanowił w poruszających słowach zwrócić się do wszystkich, którzy wyciągnęli rękę do jego narodu w tym trudnym czasie. Nawet prezydent Andrzej Duda doczekał się personalnego uznania. W pewnym momencie jednak emocje stały się zbyt silne, padły wyjątkowo ostre słowa.

ZOBACZ FILM:

Ukrainiec dziękuje Polakom za pomoc w obliczu wojny i ataku Rosji

Łzy, łamanie się głosu, wdzięczność oraz przekleństwa. To wszystko w zaledwie dwuminutowym nagraniu autorstwa jednego z wielu Ukraińców, którzy szukali dla swojej rodziny bezpieczeństwa w obliczu ataku ze strony Rosji.

- Jak nie zapomnę nigdy, że Rosja wstąpiła na moją ziemię i zabiła moich ludzi, tak samo nie zapomnę, jak Polacy pomagali Ukraińcom - powiedział mężczyzna, po czym ponownie głośno zapłakał. - Przepraszam - dodał.

Na samym początku usłyszeliśmy, że mężczyzna zdecydował się nagrać film w języku polskim po to, by dotrzeć do jak największej liczby Polek i Polaków. Celem nagrania było bowiem tylko i wyłącznie pragnienie przekazania informacji o dozgonnej wdzięczności z powodu niesamowitej solidarności podczas wojny w Ukrainie.

- Jestem spokojny, że moje dzieci, że moja rodzina są w bezpieczeństwie w waszych domach. Niech zawsze w Polsce będzie spokój, niebieskie niebo i słoneczko - słyszymy w poruszającym nagraniu.

W tym momencie mężczyzna podkreśla, że pokój w Polsce nie jest zagwarantowany na zawsze. To również moment, gdy padają najmocniejsze słowa w całej dwuminutowej wypowiedzi Ukraińca.

Dziękuje Polakom, a Rosjanom grozi

Trudno dziwić się emocjom, jakie targają mężczyzną. - Będę bronił swojego kraju - zadeklarował, ale już za chwilę przypomniał, że spokój panujący obecnie w Polsce nie jest opcją w "ruskim świecie".

- K***a każdego zabije, kto przyjdzie tu z tej Rosji, naprawdę. Przepraszam... - powiedział Ukrainiec. Płacz, złość, bezradność i wizja walk o swój kraj to mieszanka emocji, która towarzyszy od tygodnia większości wschodnich sąsiadów Polski.

Andrzej Duda, posłowie i zwykli Polacy adresatai emocjonalnych podziękowań

Na uznanie ze strony szukającego bezpiecznego miejsca dla swojej rodziny mężczyzny zasłużyli dosłownie wszyscy Polacy. Obrazuje to, jak wielowymiarową pomoc otrzymuje naród kierowany przez Wołodomyra Zełenskiego.

- Jeszcze raz chcę naprawdę podziękować polskim posłom, polskim dyplomatom, polskiemu prezydentowi, a osobno chce podziękować każdemu Polakowi. Gotów po końcu wojny każdego przycisnąć (przytulić - przyp. red.). I bardzo, ale to, bardzo dziękuje. To jest od serca… - dodał mężczyzna, ponownie zanosząc się płaczem. - Niech żyje Polska, niech żyje Ukraina. Sława Polsce i sława Ukrainie - powiedział na koniec emocjonalnego nagrania Ukrainiec.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl: