Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > U Rydzyka grzmią po wyborach. "Za nimi szły zagraniczne pieniądze"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 23.10.2023 09:50

U Rydzyka grzmią po wyborach. "Za nimi szły zagraniczne pieniądze"

Tadeuesz Rydzyk
Pawel Wodzynski/East News

Od wyborów parlamentarnych minął już ponad tydzień. W ostatnim czasie na antenie Radia Maryja wzięto pod lupę ich wyniki oraz prawdopodobne przyczyny utraty władzy przez Prawo i Sprawiedliwość. - Totalna opozycja wykonywała zadanie odebrania władzy Prawu i Sprawiedliwości nie tylko w swoim imieniu - słyszymy między innymi w rozgłośni Rydzyka.

Radio Maryja po wyborach. Rozgłośnia Rydzyka grzmi

Prawo i Sprawiedliwość straci władzę? Mimo iż w wyborach parlamentarnych to partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła najwyższy procent poparcia, to szansę na przejęcie władzy w Polsce mają partie opozycyjne, na czele z liderem Donaldem Tuskiem. Uzyskały one bowiem zdecydowaną większość mandatów w Sejmie. W związku z tym w grudniu najprawdopodobniej swoją kadencję rozpocznie nowy rząd. Nieoficjalnie mówi się, że premierem miałby zostać właśnie Tusk.

W ostatnim czasie wyniki wyborów parlamentarnych analizowano na antenie Radia Maryja. Rozgłośnia Rydzyka w felietonie dr Jolanty Hajdasz zatytułowanym "Myśląc Ojczyzna" przedstawia jednoznacznie swój punkt widzenia.

Zabójstwo 6-latka w Gdyni. Policja pokazała nowe zdjęcia i wideo z poszukiwanym 44-latkiem

Opinie u Rydzyka po wyborach

Na łamach Radia Maryja dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, odniosła się do kampanii wyborczej w felietonie zatytułowanym "Myśląc Ojczyzna".

- Totalna opozycja wykonywała zadanie odebrania władzy Prawu i Sprawiedliwości nie tylko w swoim imieniu, ale przede wszystkim w imieniu różnych zagranicznych grup interesów. Radość, jaką już wyraził w mediach społecznościowych niemiecki polityk Manfred Weber jest bardzo wymowna - stwierdziła w rozgłośni Rydzyka.

- Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej już po pierwszych wynikach exit poll pisał: "To są bardzo dobre wieści z Polski". Nazwał Donalda Tuska po raz kolejny "przyjacielem" i oznajmił, że "nikt nie stanie na drodze Polsce i jej europejskiej przyszłości!" - dodawała.

- Nie były to jednak tylko słowa. Za nimi szły zagraniczne pieniądze na wsparcie najróżniejszych inicjatyw związanych z prowadzeniem walki wyborczej w Polsce z determinacją niemającą porównania w naszej historii. Symbolem walki totalnej opozycji są używane przez nią hasła wyborcze i język absolutnie nieakceptowalny, bo nasycony niespotykaną wcześniej ilością wulgarnych słów i przekleństw - uważa dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Na antenie radia Rydzyka o referendum

Dr Jolanta Hajdasz na antenie rozgłośni Rydzyka odniosła się także do referendum. - Kampanię przeciwko referendum zorganizowały na masową skalę organizacje pozarządowe, które na co dzień wolały raczej zaprzeczać, że jednoznacznie popierają konkretną partię polityczną - stwierdziła, odnosząc się przy tym do WOŚP.

- Taką pseudo apolityczną działalnością pochwalić się może Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która z pieniędzy pochodzących z publicznych zbiórek na chore dzieci sfinansowała bilbordy z hasłem łudząco podobnym do hasła wyborczego Platformy Obywatelskiej - dodała Hajdasz.

Przypomnijmy, że podczas powyborczej mszy świętej w Toruniu 17 października, którą odprawiał ojciec Tadeusz Rydzyk, raczej unikano tematu wyników wyborów. Redemptorysta nie odnosił się do wyników głosowania podczas liturgii.

 

Źródło: Radio Maryja