Goniec.pl
Zbigniew Ziobro

Piotr Molecki/East News

TVN24 nagle przerwała wystąpienie Ziobry. Prowadząca program wytknęła mu błąd

8 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Stacja TVN24 przerwała wczorajszą wypowiedź ministra Zbigniewa Ziobry na temat decyzji Komisji Europejskiej, która zwróciła się do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o nałożenie na Polskę kar. Prowadząca program dziennikarka prostowała półprawdy wypowiedziane przez Prokuratora Generalnego.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zwołał wczoraj konferencję, na której ostro skrytykował Komisję Europejską za rzekome ingerowanie w suwerenność Rzeczypospolitej. Wszystko to po tym, jak KE zwróciła się do TSUE o nałożenie kar na Polskę za to, że władze nie zamroziły funkcjonowania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Maja Hyży

Maja Hyży podzieliła się w mediach informacją o stracie dziecka

CZYTAJ DALEJ

TVN przerwało konferencję Ziobry

Konferencję ministra sprawiedliwości transmitowały wszystkie ważniejsze telewizje informacyjne, w tym TVN24. W czasie emisji doszło jednak do niebywałej sytuacji. Stacja zdecydowała się przerwać wystąpienie Zbigniewa Ziobry w momencie, gdy ten przekonywał, że w Unii panują podwójne standardy, a KE przymyka oczy na to, co dzieje się np. w Niemczech.

Zamiast wypowiedzi Ziobry, na ekranie telewizorów pokazano dziennikarkę, która zaczęła prostować argumenty ministra:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Słyszą państwo konferencję ministra sprawiedliwości i wiceministra. Jeden z argumentów, który został przytoczony na samym początku odnośnie tej decyzji Komisji Europejskiej, brzmiący, że bardzo podobnie jest np. w Niemczech, to konkrety dla naszych widzów - mówiła prowadząca program.

Dziennikarka opisała niemiecki system sądownictwa i wykazała, że minister Ziobro mija się z prawdą. Okazało się, że wbrew zapewnieniom Prokuratora Generalnego, w Niemczech sędziowie nie są wybierani wyłącznie przez polityków. Dodała również, że to nie pierwszy raz, gdy ze strony rządzących padają takie argumenty.

Następnie TVN24 wyemitował wypowiedź rzecznika Komisji Europejskiej i eksperta, prof. Roberta Grzeszczaka z Uniwersytetu Warszawskiego. Po bloku reklamowym wznowiono transmisję z konferencji, ale tym razem przy głosie byli już zadający pytania dziennikarze.

Kaleta reaguje na zachowanie TVN24

Do sytuacji odniósł się na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, który również uczestniczył w konferencji.

- Dziękuję za potwierdzenie dzisiejszych słów Zbigniewa Ziobry o tym, że kto jest sędzią w Niemczech decydują wyłącznie politycy lub wskazane przez nich osoby. Polecam dokształcenie wydawców w TVN24, bo dochodzą mnie słuchy, że ocenzurowali dziś te fakty - napisał Kaleta i zamieścił fragmenty artykułu opublikowanego przez Konkret24.

Ziobro krytykuje Komisję Europejską

Nie od dziś wiadomo, że Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry nie ma dobrych stosunków z Unią Europejską. Ziobro krytykuje KE na każdym kroku, stąd też jego nerwowa reakcja z wczoraj. Podczas spotkania z dziennikarzami podkreślał, że postępowanie Komisji jest prawną wojną hybrydową prowadzoną wobec Polski.

Minister sprawiedliwości i jego zastępcy utrzymują, że podobne systemy wybierania sędziów do KRS obowiązują w innych krajach Europy, co nie do końca jest prawdą. Oskarżają zatem KE o napiętnowanie Polski i łamanie unijnego prawa.

Najłatwiejsze siedem pytań z "Milionerów", na których polegli uczestnicy. Na piątym można się wyłożyć

Pytanie 1 z 7

Mistrzami jakiej broni są Atos, Portos i Aramis z książki Aleksandra Dumasa?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio ZET, Twitter

Ada Rymaszewska

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Agresor napadł na 16-latka. Nie wiedział, że to multimedalista w sztukach walki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pracownik TVP3 w obraźliwy sposób połączył wegetarianizm i homoseksualizm

Czytaj więcej >
Donald Tusk

Wiadomości

TVP Info przerwała program i pokazała wystąpienie Donalda Tuska

Czytaj więcej >
Informacje

Wiadomości

Tragedia w Białym Miasteczku. TVP Info ustaliła, kim był mężczyzna, zostawił list pożegnalny

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Marcin Niedziela, mąż posłanki Doroty Niedzieli, związany z PO

Czytaj więcej >

Wiadomości

Huk pod Kancelarią Premiera. Mogło dojść do próby samobójczej, mężczyzna nie żyje

Czytaj więcej >