Goniec.pl
kukiz radio

youtube.com RMF24

Paweł Kukiz zdenerwował się podczas wywiadu w RMF FM. Zagroził, że wyjdzie ze studia

8 Września 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

Paweł Kukiz był dziś gościem Roberta Mazurka w RMF FM. Rozmowa na tematy polityczne w pewnym momencie stała się pełna emocji - wszystko przez to, że dziennikarz dopytywał o słynną pomyłkę polityka podczas głosowania ws. tzw. lex TVN.

Poseł zdenerwował się nie tylko o pytania dotyczące głosowania, ale też o ustawę antykorupcyjną. Paweł Kukiz niejednokrotnie zarzucał Robertowi Mazurkowi, że wmawia ludziom kłamstwa.

Maja Hyży

Maja Hyży podzieliła się w mediach informacją o stracie dziecka

CZYTAJ DALEJ

Paweł Kukiz zdenerwował się na dziennikarza

Paweł Kukiz cały czas argumentował, że się pomylił. Zagłosował zresztą tak samo jak poseł Jarosław Sachajko. Wyjaśnił, że chodziło o obalenie rządu, a nie o przerwę.

Zaproszony polityk tłumaczył także, że w Sejmie siedzi w oddalonym rzędzie, a podczas głosowania było spore zamieszanie. Robert Mazurek jednak nie odpuszczał i nadal dopytywał, czy rzeczywiście "opowiada ludziom takie rzeczy, że się wtedy pomylił". Pawłowi Kukizowi puściły nerwy:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo- Jakim prawem pan sugeruje, że ja kłamię, jakie pan ma podstawy? Tłumaczę, że się pomyliłem. Bo zrobię to co Gliński zrobił i proszę mi w ten sposób nie mówić - mówił wyraźnie zdenerwowany Paweł Kukiz.

Odniósł się tym samym do sytuacji, kiedy Piotr Gliński opuścił studio RMF FM po pytaniu Roberta Mazurka o zmniejszenie niemal o połowę dotacji dla Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Na szczęście tym razem udało się opanować nerwy, a Robert Mazurek spokojnym tonem kontynuował rozmowę.

Polityk nadal się tłumaczył

- Siedziałem z tyłu, nie słyszałem za bardzo, o co tam chodzi. To cała filozofia. Jak usłyszałem, że chodzi o to, by obalić rząd, poprosiłem o jakieś wyjście z tej sytuacji - tłumaczył nadal Paweł Kukiz.

Atmosfera znów stała się gęsta, kiedy Robert Mazurek poinformował, że dalszą część rozmowy będzie można wysłuchać w internecie. Paweł Kukiz powiedział wprost, że jemu się już nie chce, a dziennikarz wmawia ludziom, że kłamie.

Kiedy temat zszedł na ustawę antykorupcyjną i kiedy Robert Mazurek przyznał, że czytał dokument, Paweł Kukiz dość dosadnie powiedział, aby dziennikarz napisał lepszą i skończył z korupcją.

- Ma pan lepsze pomysły, niech pan idzie do Sejmu. Wygodniej jest tutaj [w studiu - przyp. red.], tak samo jak mnie wygodniej byłoby siedzieć na scenie i zarabiać kolosalne pieniądze porównywalne do pańskich i kontestować ustawy Mazurka - mówił rozemocjonowany poseł.

Pamiętasz największe afery telewizyjne? Sytuacja z piątego pytania wciąż mrozi krew w żyłach

Pytanie 1 z 6

Co sprawiło, że Kamil Durczok miał pretensje do Rurka?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: RMF FM

Klaudia Bochenek

Jestem na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami na świecie i w social mediach. W przeszłości zajmowałam się redagowaniem eventowych materiałów prasowych. Poza pracą w redakcji wolny czas poświęcam eksploracji internetu, kryminalistyce i żeglarstwu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Z ostatniej chwili

Wiadomości

Premier Morawiecki właśnie przekazał. Przy granicy z Białorusią znaleziono trzy ciała

Czytaj więcej >
Cmentarz

Wiadomości

Na pogrzebie zamordowanej Pauliny ksiądz prosił o modlitwę za jej oprawcę

Czytaj więcej >
Jan Duda

Wiadomości

Jan Duda o homoseksualizmie: "To w znacznym stopniu zjawisko zaraźliwe"

Czytaj więcej >
Jerzy Targalski

Wiadomości

Nie żyje doktor Jerzy Targalski, zasłużony działacz opozycyjny

Czytaj więcej >
sg

Wiadomości

Zwłoki ciemnoskórego mężczyzny na Podlasiu. Straż Graniczna ratowała uchodźców

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Andrzej Duda zainicjował zmiany w prawie. Będą odszkodowania za naruszenie więzi rodzinnej

Czytaj więcej >