Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > TV Republika w potrzasku. Chodzi o wyniki oglądalności
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 25.02.2024 14:34

TV Republika w potrzasku. Chodzi o wyniki oglądalności

Danuta Holecka
"Dzisiaj" Telewizja Republika wyd. z dn. 23.02.24 dostępne na stronie https://www.youtube.com/watch?v=YFCwa7Wwr1U

Telewizja Republika ma poważne powody do zmartwień. Notująca dotychczas rekordowe wyniki oglądalności stacja w końcu straciła swój impet. Zgodnie z najnowszymi danymi, jej pozycja na rynku wyraźnie słabnie i medium nie może już dłużej równać się z konkurencją. Czyżby nad Danutą Holecką i spółką zawisły czarne chmury?

Znamy najnowsze wyniki oglądalności

Po tym, jak nowy rząd przejął nadzór nad Telewizją Polską, a zatrudnienie w niej straciły prawie wszystkie dotychczasowe gwiazdy TVP, prawdziwe triumfy zaczęła święcić Telewizja Republika. To właśnie do medium Tomasza Sakiewicza przeszły takie osoby, jak Danuta Holecka czy też Michał Rachoń. I to one zagwarantowały Republice niespotykanie wysokie wyniki oglądalności.

Na uwagę zasługuje zwłaszcza program informacyjny TV Republiki “Dzisiaj”, który w końcu zaczął stawać w szranki z takimi tytułami, jak “Fakty” TVN, “Wydarzenia” Polsatu i “19:30”. Szczególną popularnością cieszą się przede wszystkim te wydania, które prowadzi wspomniana już Holecka, mogąca z satysfakcją spoglądać na konkurencję. Niestety, tekst dawnego hitu muzycznego mówi, że “nic nie może przecież wiecznie trwać” i tak też rzeczywiście jest. Po tygodniach śrubowania rekordów, dla Telewizji Republika przyszły wreszcie smutne wieści. Jej prezenterzy muszą pomyśleć nad koniecznymi zmianami. 

Zmiana czasu z zimowego na letni. Wypadnie nietypowo

Telewizja Republika z rekordowym spadkiem

Serwis Wirtualnemedia.pl przeprowadził analizę wyników, która jasno wskazuje, iż w okresie od 12 do 18 lutego widzowie najchętniej oglądali telewizyjną Dwójkę. Drugie miejsce zajął kanał informacyjny TVN24, a trzecie - TVN. Warto odnotować, że jeszcze tydzień wcześniej TVP2 zamykała podium.

ZOBACZ:  Lawina wpadek w TVP. Ekspertka nie ma wątpliwości

Telewizję Republika powinno wyjątkowo martwić nie tyle to, że nie ma jej w ścisłej czołówce, ile fakt, iż nie zajęła ona także ani czwartej, ani piątej, ani nawet szóstej (jak ostatnio) lokaty. TV Sakiewicza przypadło dopiero 7. miejsce, a wszystko przez to, że średnia minutowa oglądalność stacji wyniosła 160 tys. widzów, przy czym tydzień wcześniej było to 200 tys. widzów. Tym samym, Republika zaliczyła największy procentowy spadek ze wszystkich analizowanych aż 20 programów.

Te programy Polacy wybierają najczęściej. Widzowie kochają seriale

Znamy już wyniki dla poszczególnych kanałów, a jak wyglądają rezultaty, jeśli chodzi o konkretne tytuły? Polacy wciąż najchętniej oglądają seriale, a spośród nich wybierają najczęściej kultowe “M jak miłość” (jeden odcinek oglądało średnio 2,94 mln widzów). Po nim najczęściej włączane były “Fakty” TVN (odcinek z 13 lutego zobaczyło 2,57 mln widzów). Poza tym, TVP2 wylansowała także inny hit - “The Voice Senior” (1,92 mln widzów).

Portal Wirtualnemedia.pl wskazuje też, że widzowie polubili nowy serial historyczny TVP1 “Zatoka Szpiegów” i stale pozostają wierni “Barwom Szczęścia” oraz “Teleexpressowi”. Z ciekawych informacji, “19:30” przyciągnęła jednego dnia 1,48 mln widzów, co w porównaniu z “Faktami” stanowi ogromną przepaść. Nowy serwis TVP wynikami nie może równać się także z nadawanymi do 20 grudnia ub.r. “Wiadomościami”.

Źródło: Wirtualnemedia.pl