Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Holecka nie kryła uśmiechu w TV Republika. Zakpiła z Tuska
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 23.02.2024 12:15

Holecka nie kryła uśmiechu w TV Republika. Zakpiła z Tuska

Danuta Holecka
"Dzisiaj" wydanie z dn. 22.02.2024 r.

TV Republika nawet nie próbowała ukryć, że znalazła sposób na uderzenie w rząd Donalda Tuska. Danuta Holecka prowadząca czwartkowe (22.02) wydanie programu “Dzisiaj” czekała na sam koniec, aby zapowiedzieć specjalny materiał. Zadano konkretne pytanie, które może wywołać u nowego premiera niezręczność.

Danuta Holecka nawet nie ukrywała uśmiechu, zapowiedziała specjalny materiał

Na antenie TV Republika rząd Donalda Tuska nie może liczyć na przychylność. W ostatnim wydaniu programu informacyjne “Dzisiaj” z czwartku 22 lutego Danuta Holecka na sam koniec zapowiedziała materiał, który odwoływał się do obietnicy premiera jeszcze z czasu kampanii wyborczej.

- Miały być konkretne rozwiązania, które spowodowałyby, że benzyna w Polsce kosztowałaby 5,19 groszy za litr. Tak, z całą odpowiedzialnością zapowiadał Donald Tusk, który gwarantował, że zna się na tych mechanizmach i że wystarczy jedna prosta decyzja. Warunek był jeden – szef PO musiał zostać premierem. Teraz Tusk premierem jest, a prostej decyzji nie ma i ceny na stacjach bliżej 7 zł. W końcu już po wyborach - powiedziała wprost do kamery Danuta Holecka.

Owsiak wyjawił, co spotkało go na poczcie. Klient powiedział, co sądzi o WOŚP

Dziennikarze TV Republika ruszyli na stacje paliw

To nie był jednak koniec. Dziennikarze Telewizji Republika odpowiedzialni za materiał zatytułowany “Kiedy rząd spełni obietnicę?” udali się na stacje paliw. W materiale zapowiedzianym przez byłą gwiazdę TVP z przekornym uśmiechem z mikrofonem w ręku zadali Polakom pytanie dotyczące tego, czy dają wiarę obietnicy Donalda Tuska.

ZOBACZ: Zaskakująca plansza w TV Republika. Nie mogli nic zrobić

Wiarygodność Donalda Tuska nie została dobrze oceniona przez osoby, które wypowiedziały się przed kamerą TV Republika. Na pytanie, czy dają wiarę, iż paliwo będzie kosztować jedynie nieco ponad 5 zł za litr padły jednoznane stwierdzenia, iż wszystko było jedynie “ściemą”.

W TV republika zacytowali Donalda Tuska, nie wypadło to dobrze

Próba upokorzenia i pozbawienia Donalda Tuska wiarygodności trwała w czwartkowym (22.02) wydaniu “Dzisiaj” bez końca. Na sam koniec wydania postanowiono zwątpienie i oburzenie Polaków zestawić z samymi słowami obecnego premiera, który jeszcze niedawno był pewien, iż po objęciu władzy nie będzie miał problemu z obniżeniem cen na stacjach paliw.

ZOBACZ: Ksiądz zabrał głos ws. dzieci w kościele. Te słowa niosą się po sieci

- Dziennikarka zadała mi pytanie, a gdyby pan był premierem, to po ile byłaby benzyna? Ja powiedziałem: 5,19. Mogę to dzisiaj powtórzyć. Tak, dzisiaj benzyna byłaby po 5,19. I to mogę powiedzieć z całą odpowiedzialnością - usłyszeli w kontraście do rzeczywistości widzowie TV Republika.

Źródło: tv republika