Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragedia w urodziny. Pies rzucił się na 23-latkę, kobieta nie żyje
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 05.06.2024 23:09

Tragedia w urodziny. Pies rzucił się na 23-latkę, kobieta nie żyje

policja
Fot. Wikimedia Commons/By Edwardmcwilliams at en.wikipedia - Transferred from en.wikipedia to Commons by User:Mato using CommonsHelper., Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17343416, Facebook

Szczęśliwy dzień urodzin nagle zamienił się w największy koszmar. 23-letnia solenizantka nagle została zaatakowana przez swojego pupila, psa rasy bully XL. Niestety, jej życia nie udało się uratować. Okoliczności tragedii są wstrząsające, kobieta jeszcze niedawno poszukiwała w sieci porad w sprawie tresowania zwierzęcia.

Kobieta została zagryziona przez psa

Irlandzka policja bada okoliczności tragicznej śmierci 23-latki z okolic Limerick, miasta w środkowo-zachodniej części kraju. Miejscowa społeczność wciąż nie może pogodzić się z tym, co wydarzyło się młodej kobiecie. Nicole Morey 4 czerwca obchodziła swoje urodziny, nagle została zaatakowana przez swojego wymarzonego pupila.

Nie żyje matka, córka i wnuczka. Zdruzgotana mama kierowcy nagle zabrała głos

Została zaatakowana przez własne psy

Nicole wybiegła z krzykiem z domu, będąc cały czas atakowana przez psa rady bully XL. Na miejsce został wezwany patrol policji. Jeden z funkcjonariuszy oddał cztery strzały, aby zatrzymać jej napastnika. 23-latka odniosła rozległe obrażenia, przybyli na miejsce ratownicy próbowali ją reanimować, niestety bezskutecznie. Kobieta zmarła w swoje urodziny. Według informacji przekazywanej przez lokalne media została zaatakowana także przez psa rasy stafforshire.

ZOBACZ: Za zamkniętymi drzwiami znaleźli zwłoki trzech osób. Policja ujawniła zatrważające fakty

Rasa bully XL zabroniona w Wielkiej Brytanii. Powodem liczne ataki

Na posesji znajdowały się trzy inne pupile kobiety, wszystkie trafiły na badania weterynaryjne. Policja prowadzi śledztwo w sprawie tragicznej śmierci 23-latki. Wiadomo, że Nicole szukała porad na Facebooku w sprawie szkolenia psów, oraz żaliła się na zachowanie swojego podopiecznego.

Kiedy idziemy na spacer, on wariuje, biegnie do drzwi z podekscytowania. Mam problem, aby założyć mu smycz i obrożę – pisała.

Jedna z koleżanek Nicole w kondolencjach wspomniała, że chwilę przed tragedią rozmawiała z nią przez telefon. Sekundy po ich połączeniu 23-latka została zagryziona.

Tragedia wstrząsnęła Irlandią i poruszyła dyskusję na temat wychowywania niebezpiecznych ras psów, do których należy bully XL. Psy te są zabronione od lutego tego roku Wielkiej Brytanii, wszystko w związku z licznymi atakami.

Źródło: Fakt.pl