Goniec.pl > Facebook

Facebook

Facebook

nagranie
18.11.2023 09:45 "Życie zakonne po godzinach". Tak się bawią zakonnice i księża, nagranie hitem sieci

Na profilu młodzieżowego stowarzyszenia katolickiego NINIWA w mediach społecznościowych opublikowano nagranie, które pokazuje, co zakonnice i księża robią "po godzinach". Film bardzo szybko zyskał rozgłos i stał się popularny w sieci. Internauci zasypali go lawiną komentarzy.

Sebastian Majtczak
01.10.2023 20:27 Burza wokół biznesów Sebastiana Majtczaka. Hejt spadł na rodzinę poszukiwanego

Uciekający przed wymiarem sprawiedliwości Sebastian Majtczak jest jednym z głównych tematów w mediach społecznościowych. Internauci nie ukrywają złości nie tylko względem działań policji i samego poszukiwanego, ale także wobec rodziny sprawcy tragicznego wypadku na A1. Niektóre z udostępnianych treści mają znamiona hejtu i samosądu. Jakich działań podjęli się internauci?

Sebastian Majtczak
01.10.2023 18:34 Sebastian Majtczak nie uciekł sam? W sieci zawrzało

Sebastian Majtczak jest poszukiwany przez polską policję za spowodowanie tragicznego w skutkach wypadku na autostradzie A1, w wyniku którego żywcem spłonęła trzyosobowa rodzina. Opieszałość organów ścigania, które dopiero po czasie wszczęły alarm dotyczący pirata drogowego, sprawiła, że w sieci pojawiło się multum spekulacji. Czy poszukiwany Sebastian Majtczak nie uciekł z Polski sam? W sieci można przeczytać nie tylko o tym.

Lech Wałęsa
29.09.2023 09:30 Lech Wałęsa obchodzi 80. urodziny. Pokazał poruszające zdjęcie

Lech Wałęsa 29 września świętuje 80. urodziny, dlatego już od rana na łamach jego mediów społecznościowych dużo się dzieje. Były prezydent podzielił się historycznym zdjęciem, pod którym zebrał sporo życzeń od internautów. Jubilat odpowiedział także na jedno nietypowe pytanie. 

nagranie
12.09.2023 20:48 Trudno uwierzyć, co zrobiła emerytka w sklepie. Nagranie w sieci, potrzebna jest pomoc

Każdego roku w Polsce dochodzi do bardzo dużej liczby kradzież kieszonkowych. Ofiarami bardzo często padają osoby starsze, bardziej podatne na działania kieszonkowców. Jak się jednak okazuje, bywają zaskakujące wyjątki. Zupełnie inaczej było przypadku pana Grzegorza, który został okradziony przez… staruszkę w sklepie. Mężczyzna pokazał nagranie z całego zajścia w swoich mediach społecznościowych. Niebywałe jak przebiegle zachowała się seniorka.

gotówka
04.09.2023 20:46 Obudził się z 2 mln długu na koncie. "Co z Tobą nie tak Polsko?"

Pan Karol opisał na swoim koncie na Facebooku bardzo niecodzienną historię, która mu się przydarzyła. Mężczyzna przeżył duży szok, wchodząc na swoje konto bankowe i widząc tam… blisko 2 miliony złotych długu. Szkopuł w tym, że nie jest on właścicielem tego zadłużenia. Pan Karol postanowił wyjaśnić całą sprawę i nagłośnić sytuację w mediach.

sklep
19.08.2023 08:19 Sklep w Sanoku pokazał, co zrobiła jedna z klientek. "Tytuł matki roku"

W sanockim sklepie doszło do bardzo kuriozalnej sytuacji. Pewna kobieta nie zapłaciła za zakupy, a jej współtowarzysz na oczach dzieci zastosował przemoc wobec obsługi. Market postanowił opublikować wizerunek klientów w swoich mediach społecznościowych.

juhas
05.08.2023 14:56 Wstyd na cały świat. Turysta nagrał Polaka w akcji, w sieci zawrzało

Pewien słowacki turysta przebywający akurat w przygranicznym regionie górskim zauważył po polskiej stronie piękne stado owiec. Mężczyzna postanowił nagrać je ze swojej perspektywy, wprost z wyciągu krzesełkowego. Nie spodziewał się tego, co za chwilę zrobi juhas. Słowak wszystko nagrał i upublicznił w mediach społecznościowych, a w sieci zawrzało.

Mateusz Morawiecki
06.07.2023 12:35 Mateusz Morawiecki usłyszał pytanie o wydłużający się nos. Zaskakująca odpowiedź

Premier Mateusz Morawiecki podczas sesji Q&A odpowiadał na pytania internautów. Jeden zadał mu niespodziewane pytanie: "jak pan to robi, że nie rośnie panu nos". - Cieszę się z tych wszystkich przeróbek - odpowiedział szef rządu. 

Sławomir Mentzen, Facebook
08.06.2023 17:22 Profil Konfederacji na Facebooku został odblokowany. Minister cyfryzacji ogłosił triumf wolności słowa

Po pół roku profil Konfederacji na Facebooku został odblokowany. W styczniu Meta poinformowała, że ban ma związek z naruszaniem regulaminu dotyczącego informacji na temat COVID-19. Minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił triumf wolności słowa.

obrączki
20.05.2023 08:33 Zgubiła ślubną obrączkę w oceanie. Gdy zobaczyła post na Facebooku, nie mogła ukryć zdziwienia

Nieprawdopodobna historia świeżo upieczonego małżeństwa z zagadką w tle. Parze z włoskiej miejscowości Cassino nie było dane w pełni cieszyć się z podróży poślubnej, gdyż podczas wyprawy doszło do wyjątkowo przykrej sytuacji. Nurkująca u wybrzeży Meksyku Licia zgubiła zaprojektowaną przez swojego małżonka obrączkę i była przekonana, że straciła bezcenną pamiątkę na zawsze. Na szczęście, przedmiot przypadkowo znalazł inny turysta, który postanowił zwrócić go właścicielce. Akcja zakończyła się sukcesem i to tylko dzięki wpisowi na popularnym Facebooku.

Lech Wałęsa
26.04.2023 21:09 Lech Wałęsa pokazał zdjęcie z kąpieli. "Wygląda pan jak dżin z lampy"

Lech Wałęsa często korzysta z oferty polskich uzdrowisk. Chętnie też dzieli się relacjami fotograficznymi ze swoich turnusów. Dziś udostępnił na Facebooku zdjęcie w kąpieli. Jeden z internautów zażartował, że były prezydent… wygląda jak dżin uwalniający się z lampy Aladyna.

Mężczyzna z potrzebą
19.04.2023 18:56 Mężczyzna dopuścił się okropnego czynu, wszystko na oczach przechodniów. Zdjęcie obiegło sieć

Bezwstydna scena miała miejsce przed jednym ze sklepów w Janowie Lubelskim. Oburzona mieszkanka poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że pewien mężczyzna, nie zważając na przechodniów, opuścił spodnie i "załatwił potrzebę". Szokujące zdjęcie obiegło internet.

None
23.03.2023 21:10 Jest sposób na tańsze zakupy w Biedronce. Klientka zaoszczędziła 150 zł w jeden dzień

Klienci Biedronki pokochali Shakeomat, jedną z funkcji oferowanych przez aplikację sieci sklepów. Wielu osobom nie wystarcza jedno czy dwa potrząśnięcia, które generują specjalne promocje. Internauci, grupując się na Facebooku, masowo wymieniają się kodami. Rekordzistka wykorzystała 25 promocji jednego dnia i zaoszczędziła 150 zł.

Sąd odebrał jej dziecko, bo napisała komentarz na Facebooku?
12.03.2023 13:16 Sąd odebrał jej dziecko, bo napisała komentarz na Facebooku? "Najmłodszy więzień polityczny w Polsce"

Aktywistka z Warszawy napisała na Facebooku komentarz, za który jej syn trafił do domu dziecka. — Kiedy odebrali mi Bruna, runął cały nasz świat, bo dla dziecka z autyzmem obecność matki oznacza bezpieczeństwo. Zrobię wszystko, by go odzyskać — przekazała portalowi Onet Angelika Domańska. Ma pretensje do funkcjonariuszy policji, że nie poinformowali sądu o opinii psychiatrów, z której wynikało, że może opiekować się dzieckiem. Kobieta uważa, że to zemsta za jej aktywność publiczną i udział w antyrządowych protestach.

None
12.03.2023 12:54 Pobrałeś to z internetu? Możesz stracić dostęp do Facebooka, trzeba wiedzieć

Użytkownicy Facebooka zgłaszają utratę dostępu i zablokowanie ich kont na portalu. Okazuje się, że przyczyną jest zainstalowanie wtyczki bardzo popularnego obecnie ChatGPT, która jest złośliwym oprogramowaniem. Oszuści korzystają z niej, aby wykraść dane internautów. Warto wiedzieć, jak uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji użytkowania czatbota.

pilne
20.02.2023 16:59 Awaria Facebooka i Messengera w Polsce. Użytkownicy mają ogromne problemy

Ogromne problemy milionów użytkowników sieci w Polsce. Internauci masowo zgłaszają, że nie mogą skorzystać z Facebooka, gdyż ten zwyczajnie nie działa. Pierwsze alerty pojawiły się około godziny 13. Po 16 sytuacja jeszcze uległa drastycznemu pogorszeniu. 

Robert Kubica
07.01.2023 10:41 Robert Kubica zaapelował do fanów o pomoc. Rajdowiec znalazł się w trudnej sytuacji

Konto Roberta Kubicy na Facebooku zostało zhakowane. Legendarny kierowca zwrócił się do fanów o pomoc. Zaapelował, by zgłaszać stronę do administratorów, dzięki czemu szybciej będzie mógł odzyskać kontrolę nad profilem.

Złodzieje bezkarni, a pan Arkadiusz może trafić do więzienia na trzy lata
03.10.2022 09:32 Pan Arkadiusz pokazał twarze złodziei, którzy okradali jego sklep. Teraz sam może trafić do więzienia

Złodzieje chronieni są prawem, a okradziony właściciel sklepu musi borykać się z problemami prawnymi. Powód? Opublikował zdjęcia młodzieńców, którzy zamiast zapłacić za towar, wynieśli go ze sklepu. - To nie może być tak, że jakieś tam prawo, jakieś przepisy chronią złodzieja, chronią przestępcę. Nie powinno to mieć miejsca - gorzko stwierdza pan Arkadiusz.Złodzieje wchodzili do sklepu i "rozglądali" się za towarem. Pan Arkadiusz Ostrowski opowiedział o tym, co go spotkało w programie "Państwo w Państwie" Polsatu. Złodzieje czują się w Polsce bezkarni i historia pana Arka dowodzi, że nie jest to bezpodstawna pewność siebie. Polskie prawo broni przestępców, a pragnących sprawiedliwości ludzi ściga?

Morawiecki
06.01.2022 09:03 Premier o usunięciu profilu Konfederacji z Facebooka: "Cyfrowa cenzura"

Premier Mateusz Morawiecki stanął w obronie Konfederacji po tym, jak konto partii usunięto z Facebooka za łamanie regulaminu. Zdaniem szefa polskiego rządu decyzja ta uderza w podstawowe wartości demokratyczne i stanowi przejaw "cenzury prewencyjnej". Wpis pojawił się w sieci późnym wieczorem, ale już zdążył zebrać 2,3 tys. reakcji i ponad 700 komentarzy.Od wczoraj w mediach społecznościowych panuje istna burza. Wszystko po tym, jak firma Meta (dawniej Facebook) usunęła stronę Konfederacji za powtarzające się naruszenia regulaminu. Chodziło głównie o sianie dezinformacji na temat koronawirusa oraz stosowanie tzw. mowy nienawiści.Politycy partii zaprzeczają, jakoby miało to miejsce i atakują Facebooka, że ten stosuje cenzurę i zabija pluralizm. Nieoczekiwanie swoje zdanie postanowił wyrazić także polski premier, który wydał w tej sprawie oświadczenie.

Awaria Facebooka, Messengera i Instagrama
19.11.2021 18:35 Awaria Facebooka. Użytkownicy zgłaszają trudności w dodawaniu postów

Duża awaria Facebooka. W całej Polsce użytkownicy informują o problemach przy wstawianiu postów.Liczba zgłoszeń dotyczących awarii Facebooka o godzinie 17:57 przekroczyła już 348. W całej Polsce zgłaszane są problemy z działaniem największej aplikacji mediów społecznościowych.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
31.10.2021 13:45 Obnażają propagandę TVP w internecie. Kto stoi za popularnym profilem?

Telewizja Polska uległa poważnym przemianom po pierwszych wygranych przez PiS wyborach. Masowe zwolnienia dziennikarzy i nowy zarząd, to tylko niektóre z ówczesnych zmiany. Dzisiaj Telewizja Polska określana jest mianem “tuby propagandowej” rządu, a dziennikarze TVP w swoich materiałach coraz częściej przekraczają etyczne i moralne granice. “Oglądam ‘Wiadomości’, bo nie stać mnie na dopalacze” to profil na Facebooku, który zajmuje się codzienną analizą i krytyką materiałów przedstawianych w publicznej telewizji. Dzisiaj profil ten dociera do setek tysięcy osób, które mówią jedno - gdyby nie to, nie mieliby pojęcia o poziomie propagandy i manipulacji w Telewizji Polskiej. Udało nam się porozmawiać z twórcami popularnej strony.Zgodnie ze statystykami przedstawionymi przez Wirtualnemedia.pl, oglądalność TVP Info spadła przez ostatni rok o 25%. TVP ma także najniższy wynik oglądalności w grupie 16-49 lat, a coraz więcej osób rezygnuje nawet z programów rozrywkowych, które znajdują się w ofercie nadawcy. Upływ osób oglądających TVP zmobilizował twórcę profilu “Oglądam ‘Wiadomości, bo nie stać mnie na dopalacze” do działania. Jak sam twierdzi, nie chciał, aby ludzie przestali zauważać, jak niebezpieczne i nieprawdziwe są treści przedstawiane przez publicznego nadawcę. Wysiłek się opłacił, bo we wszystkich mediach społecznościowych działalność mężczyzny obserwuje ponad 200 tysięcy osób.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
05.10.2021 09:12 Awaria Facebooka: Mark Zuckerberg stracił 6 mld dolarów

W wyniku długiej, kilkugodzinnej awarii Facebooka, Mark Zuckerberg stracił fortunę. Tylko do godziny 23.00 polskiego czasu jego firma stopniała aż o 6 mld dolarów. Niestabilność strony i aplikacji wpłynęła silnie na wahania giełdowe. To największy spadek Facebooka od lat.