Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragedia w polskiej miejscowości. Nie żyje rolnik
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 20.06.2024 21:49

Tragedia w polskiej miejscowości. Nie żyje rolnik

wypadek
fot. KM PSP Kielce

Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Zachybie (woj. świętokrzyskie). Ciągnik przewrócił się i wpadł do stawu. Maszyna przygniotła 56-letniego kierowcę. Życia mężczyzny nie udało się uratować. 

Tragiczny wypadek w polskiej miejscowości. Nie żyje rolnik

Dramatycznie wydarzenia rozegrały się w poniedziałek 17 czerwca w miejscowości Zachybie w powiecie kieleckim. O godzinie 20:20 lokalne służby zostały zaalarmowane przez mężczyznę, który zauważył, że z okolicznego stawu wystaje koło przewróconego traktora. Jako pierwsi na miejsce dotarli strażacy, którzy odkryli, że maszyna stoczyła się do zbiornika wodnego wraz z przyczepioną kosiarką. 

Nie żyje Natalia z Gortatowa. Wiadomo, co stanie się z jej synkiem

Ludzie ruszyli na pomoc

Policjantom udało się ustalić, że do wypadku doszło najprawdopodobniej podczas koszenia trawy. Policja informowała, że przyczyny wypadku nie są znane. 


CYTAT Do wypadku doszło podczas koszenia trawy. Ciągnik z podpiętą kosiarką z nieznanej na razie przyczyny zjechał do stawu i wywrócił się – informowała policja


56-letniego mężczyznę, który kierował traktorem,  z wody mającej około metr głębokości wyciągnęli strażacy przy pomocy lokalnych mieszkańców. Wkrótce jego reanimacją zajęli się ratownicy.

 
CYTAT Do akcji ruszyło sześć zastępów straży, w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego. Strażacy wspólnie z osobami postronnymi wydobyli poszkodowanego i pomagali w akcji reanimacyjnej – podawała policja
 

Mężczyzna nie miał szans na przeżycie

Pomimo niewielkiej głębokości, przygnieciony ciężką maszyną mężczyzna nie był w stanie wyłonić się z wody by zaczerpnąć powietrza. Na miejscu wylądował jeszcze śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak było już za późno. Życia 56-latka nie udało się uratować. Przyczyny wypadku ustala teraz policja.