Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nagle zrobiło się ciemno, a ludzie schowali się w domach. Przerażające sceny w polskim mieście
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 20.06.2024 19:11

Nagle zrobiło się ciemno, a ludzie schowali się w domach. Przerażające sceny w polskim mieście

Burza w polskim mieście
fot. Screen Sieć Obserwatorów Burz | Obserwatorzy.info, X

Burze, które przeszły przez województwo śląskie mogły przywoływać skojarzenia z filmami katastroficznymi. W niektórych miejscowościach strażacy pracowali całą noc, tymczasem mieszkańcy wciąż liczą straty spowodowane przez wichurę i grad. Do sieci trafiło nagranie pokazujące z jakim żywiołem mieli do czynienia. 

Śląsk ofiarą żywiołu

Niezwykle silne i gwałtowne załamanie pogody i burze, które przeszły przez Śląsk, najbardziej dały się we znaki mieszkańcom Rybnika, Bielska-Białej, Raciborza i okolic. Jak relacjonowali świadkowie na antenie Radia Zet, nagle zrobiło się zupełnie ciemno i uderzyła ściana deszczu.

 
To musiała być trąba powietrzna. Wszystko zniszczone, wszystko zrąbane. Trzy minutki to trwało – relacjonują mieszkańcy

Najwięcej szkód zawierucha miała wyrządzić w Pstrążnej (pow. rybnicki). Uszkodzone zostały domy, przedszkole, cmentarz i lokalny kościół. Straż pożarna ze skutkami pogody walczyła przez całą noc. 
 

Incydent z udziałem polskiego myśliwca, zerwał dachy. Wojsko wydało komunikat

Zatrważające nagranie

Do internetu trafiło nagranie zarejestrowane przez jedną z kamer monitoringu w Raciborzu. W mediach społecznościowych opublikowała je Sieć Obserwatorów Burz.

 Tak wczoraj wyglądało przejście superkomórki burzowej przez miejscowość Pstrążna – piszą Obserwatorzy
 

Zaczyna się szacowanie strat

Na miejscu dopiero zaczyna się szacowanie strat, zorganizowano też kontenery na odpady. Według ostatnich doniesień, w całym województwie wichury uszkodziły około 150 dachów, służby w pocie czoła naprawiają też uszkodzone słupy energetyczne.