Goniec.pl

Piotr Molecki/East News

"To była zdrada". Agrounia odcina się od PSL

19 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

- Widzę miejsce dla Agrounii i Michała Kołodziejczaka z PSL w dużym, centroprawicowym bloku, który może powstać na wybory w 2023 - mówił w rozmowie z Super Expressem rzecznik PSL Miłosz Motyka. Również Michał Kołodziejczak z Agrounii nie wykluczał takiej ewentualności. - Zobaczymy. Warunek jest jeden: notoryczne ataki działaczy PSL na Agrounię w terenie muszą się zakończyć raz na zawsze - mówił. Obecnie wszystko wskazuje na to, że do wspólnego startu jednak nie dojdzie.

Agrounia w oficjalnym oświadczeniu poinformowała, zaprzeczyła, jakoby jej działacze prowadzili jakiekolwiek rozmowy z Polskim Stronnictwem Ludowym, odpowiadając tym samym na słowa Marka Sawickiego, który w programie "Tłit" portalu Wirtualna Polska stwierdził, że "Koalicja Polska gromadzi wokół siebie Agrounię".

- To kłamstwo. Agrounia nie gromadzi się wokół Koalicji Polskiej - pisze Michał Kołodziejczak w oświadczeniu. - PSL musi zrozumieć, że oddało polską wieś i miasta poza wielkimi aglomeracjami Jarosławowi Kaczyńskiemu - dodaje.

Agrounia jednak nie wystartuje w wyborach z PSL?

Lider Agrounii podkreślił, że "polityka, która jest cokolwiek warta musi być budowana w oparciu o zaufanie". - To dla Agrounii najważniejsza przesłanka do tworzenia politycznych sojuszy na przyszłość - i dla dobra Rzeczpospolitej. Agrounia od zawsze rozmawia z politykami opozycji - nie ukrywamy tego. Chcemy poznać wszystkie punkty widzenia i dokładnie zrozumieć na kogo możemy liczyć w naszej walce politycznej. Ale uwaga: podstawa tych rozmów zawsze pozostanie taka sama i niezmienna: my jesteśmy od załatwiania spraw milionów Polaków - cytuje Wirtualna Polska.

Michał Kołodziejczak stwierdził, że zachowanie Marka Sawickiego jest "niepoważne". - Agrounia nie gromadzi się wokół Koalicji Polskiej. Odbieramy to jako sianie zamętu w głowach Polaków, a deklaracja Marka Sawickiego z PSL o wspólnym starcie wyborach uważamy za pozbawione podstaw - czytamy w oświadczeniu.

W dokumencie, do którego dotarła Wirtualna Polska, czytamy również, że PSL "porzuciło polską wieś". Polskie Stronnictwo Ludowe musi zrozumieć, że oddało polską wieś i miasta poza wielkimi aglomeracjami Jarosławowi Kaczyńskiemu. Zostaliśmy zostawieni do zniszczenia - to była zdrada. PSL musi wiedzieć, że dalsze atakowanie naszych działaczy w terenie to droga donikąd - powtarzaliśmy to wiele razy. Sformułowania powtarzane przez Marka Sawickiego wpisują się w narracje starej, zepsutej polityki, z którą należy skończyć. My wiemy, że naruszyliśmy masę interesów: PiS-owskich i PSL-owskich, ale z drogi raz przez nas obranej powrotu nie ma - cytuje Michała Kołodziejczaka WP.

Agrounia
Wirtualna Polska

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Wspaniałe informacje dla emerytów i rencistów. Otrzymają pieniądze jeszcze przed świętami

  • Korea Północna i broń atomowa. Kolejne testy rakietowe budzą zaniepokojenie w regionie

  • Wrocław: Pożar w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji. Ponad 170 osób znalazło się w niebezpieczeństwie

Źródło: Wirtualna Polska

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Przeprowadzono sondaż ws. "Lex Tusk". Miażdżące wyniki dla PiS-u
Czytaj więcej >

Wiadomości

Polacy ocenili jakość przywództwa Jarosława Kaczyńskiego. Ważny sondaż przed wyborami
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nowe świadczenie uchwalone. Będą dodatkowe pieniądze m.in. dla osób z niepełnosprawnościami
Czytaj więcej >

Polityka

Andrzej Duda podjął decyzję ws. "Lex Tusk". Prezydent podpisze ustawę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kiedy darmowe leki dla osób 65+ i dzieci? Minister zdrowia mówi o pośpiechu rządu
Czytaj więcej >

Świat

Aleksandr Łukaszenka miał trafić do szpitala w Moskwie? Zaskakujące doniesienia opozycjonisty
Czytaj więcej >
Irmina Jach

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]