Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wrocław: Pożar w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji. Ponad 170 osób znalazło się w niebezpieczeństwie
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 19.12.2022 16:23

Wrocław: Pożar w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji. Ponad 170 osób znalazło się w niebezpieczeństwie

Straż pożarna
AndrzejRembowski/pixabay

Dziś (19.12) w piwnicy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wybuchł pożar. Strażakom udało się ugasić ogień, nikt nie ucierpiał. Trwa oddymianie budynku.

Pożar na wrocławskiej komendzie

Dziś po południu w piwnicy KWP we Wrocławiu wybuchł pożar, który gasiło 9 jednostek straży pożarnej. - Przed godziną 14 wpłynęło do nas zgłoszenie o pożarze w pomieszczeniu piwnicznym Komendy Wojewódzkiej Policji. Na miejsce udały się zastępy Państwowej Straży Pożarnej. Po przyjeździe na miejsce strażacy potwierdzili, że pali się jedno z pomieszczeń - relacjonował na antenie TVN24 rzecznik wrocławskiej straży pożarnej kpt. Tomasz Szwajnos. - W tej chwili trwa oddymianie całego budynku oraz wykonywanie pomiarów na obecność gazów pożarowych - dodał. Według niego działania te mogą zakończyć się do 19:00.

Zanim na miejscu pojawiły się pierwsze jednostki, osoby znajdujące się w budynku zdążyły go opuścić. Ewakuowało się ponad 170 osób.

Dyżurny wrocławskiej straży pożarnej przekazał, że wskutek pożaru doszło do silnego zadymienia w budynku. Informacja o ewentualnych stratach materialnych ma zostać podana jutro (20.12).

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: TVN24