Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wybuch gazu na Gubałówce. Policja apeluje
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 26.02.2024 22:40

Wybuch gazu na Gubałówce. Policja apeluje

narty, budynek
KPP Zakopane

Na Gubałówce w Zakopanem doszło do wybuchu gazu. Eksplozja rozerwała drewnianą konstrukcję, w której mieściła się wypożyczalnia nart. Policja opublikowała specjalny komunikat. Potrzebne są ważne informacje dotyczące całego wydarzenia, w którym ranna została jedna osoba.

Wybuch gazu na Gubałówce w Zakopanem

W Zakopanem na Gubałówce doszło do wybuchu gazu. Eksplozja miała miejsce tuż przy popularnym deptaku, który praktycznie przez cały dzień wypełniony jest przechodniami.

Do zdarzenia doszło we wtorek 13 lutego w godzinach porannych. Wybuch wybudził całą okolicę, a drewniany budynek, gdzie mieściła się wypożyczalnia nart, został niemal zupełnie zniszczony. Okazało się, iż wewnątrz przebywał mężczyzna. Jego zachowanie zaskakuje.

Zmiana czasu z zimowego na letni. Wypadnie nietypowo

Po wybuchu wstał i odszedł, był ranny

Po tym, jak wypożyczalnia nart na Gubałówce wybuchła spod drewnianej konstrukcji wyłonił się mężczyzna. Jest on jedyną poszkodowaną osobą w zdarzeniu. Niemniej ranny nie czekał na pomoc, a sam oddalił się w nieznanym kierunku. Znaleziono go niedługo później.

ZOBACZ: Niebezpieczny produkt w Action. Sieć wydała komunikat

- Mężczyzna trafił do zakopiańskiego szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej w związku z licznymi oparzeniami, jakich doznał. Strażacy przekazali, że najprawdopodobniej doszło do wybuchu nagromadzonego w budynku gazu propan-butan, który był używany do ogrzewania - wyjaśnił asp. Roman Wieczorek, rzecznik policji w Zakopanem.

Policja z Zakopanego apeluje do świadków

W związku z wybuchem na Gubałówce trwa śledztwo. Policja w Zakopanem postanowiła po 13 dniach od zdarzenia wydać specjalny komunikat. Pojawił się tam apel skierowany do wszystkich, którzy przebywali w momencie eksplozji w pobliżu wypożyczalni zlokalizowanej przy ul. Droga Stanisława Zubka.

ZOBACZ: Nowe fakty ws. nagiej 20-latki znalezionej w centrum Warszawy

- Wszelkie osoby, które znajdowały się w chwili zdarzenia na miejscu i były świadkami tego zajścia prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Zakopanem za pośrednictwem drogi e-mail: [email protected]. W treści wiadomości prosimy o wskazanie imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, numeru pesel a także telefonu kontaktowego - czytamy w apelu zakopiańskiej policji.

Źródło: KPP Zakopane