Goniec.pl > Życie > Rekordowe kolejki w Zakopanem. Nagranie to hit
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 03.05.2023 14:55

Rekordowe kolejki w Zakopanem. Nagranie to hit

Kolejka na Kasprowy Wierch
kadr z filmu zamieszczonego na Facebook @Tygodnik Podhalański, aut. Monika Jankowska Pędzimąż

Majówka 2023 spędzona w sercu polskich Tatr - taki cel na długi weekend obrali Polacy, tłumnie ruszając do Zakopanego. Okoliczne atrakcje, w tym m.in. kolejka na Kasprowy Wierch, przeżywają prawdziwe oblężenie. Mimo że ceny wcale nie należą do atrakcyjnych. "Gdzie ta inflacja, gdzie ta bieda?" - pytają zaskoczeni internauci po obejrzeniu nagrania z rekordowymi kolejkami w górskim kurorcie. 

Majówka 2023 w Zakopanem. "Ja tu biedy nie widzę"

Widząc kolejki na Kasprowy Wierch w Zakopanem, można odnieść wrażenie, że Polacy są niezwykle odporni na inflację i nie boją się wysokich cen. A przynajmniej ci, którzy w majówkę wybrali się pod Tatry. Mocno zaskoczeni internauci po obejrzeniu nagrania udostępnionego przez Tygodnik Podhalański w kaskadzie jadu i złośliwości zadawali pytania retoryczne, zastanawiając się nad zapleczem finansowym turystów. 

"Majówka. 3 godziny w kolejce, selfie na górze i korek na Zakopiance. Ot super wycieczka. A Beskidy są takie piękne", "I Gdzie ta bieda za rządów PiS? Ci ludzie nawet nie wiedzą, ile mają kasy. Ciągle tylko narzekają", "Ludzie marudzą, a na takie przyjemności ich stać", "Niby wszędzie kolosalną drożyzna, a wszędzie trzeba robić rezerwacje, żeby w ogóle się dostać", "Taki bilet to trochę kosztuje. Trzeba mieć fundusze na takie wyjazdy. Ja tu biedy nie widzę" - punktują internauci. 

Krzysztof Cugowski ma głodową emeryturę, ale fortunę na koncie. Wydało się, ile zarabia

Kolejka na Kasprowy Wierch. Zakopane "idzie na rekord"

Kolejka, by dostać się na Kasprowy Wierch, ciągnęła się kilkadziesiąt metrów, a czas oczekiwania wynosił nawet kilka godzin.. - Rekordowa kolejka do kolejki na Kasprowy Wierch! Tak było dziś w południe - 1 maja donosił Tygodnik Podhalański. 

Okazuje się, że gigantyczny sznur turystów  był także pod wejściem na szlak na Halę Gąsienicową. Lokalne media wskazały, że takich tłumów górale dawno nie widzieli, a kolejki na Kasprowy Wierch i Halę Gąsienicową są tak długie, że mogą się… połączyć. Mniejsze zatłoczenie było jedynie przy punktach wyjściowych na piesze wycieczki po Kalatówkach, Hali Kondratowej i na Kasprowy Wierch. 

Zakopane, kolejka na Kasprowy Wierch. Ceny biletów

Polacy odwiedzający Podhale z pewnością byli przygotowani na wysokie ceny, jednak w żaden sposób nie zahamowało to ich pędu, by dostać się na Kasprowy Wierch.  Mimo, że ceny na Krupówkach są jeszcze wyższe, niż rok temu. To samo tyczy się kosztów, jakie trzeba ponieść za bilety na kolejkę. Ile kosztują bilety na Kasprowy Wierch? 

Bilet normalny w dwie strony dla osób w wieku 27-64 lata (a takich, jak widać na nagraniu, jest najwięcej) to koszt 129 złotych. Ulgowy (dla dzieci i osób do 25 lat oraz emerytów) jest jedynie 20 złotych tańszy (109 zł). Jeśli turyści decydują się jedynie na wyjazd kolejką w jedną stronę, wówczas płacą 109 złotych (i ulgowo 89 zł). Nie ma zatem wątpliwości, że te ceny mało kogo odstraszyły. 

 

Źródło: Tygodnik Podhalański