NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Warszawa

Warszawa

Protesty po śmierci 30-letniej Izabeli z Pszczyny
06.11.2021 15:40 W całej Polsce ruszyły protesty pod hasłem "Ani jednej więcej"

W sobotę, 6 listopada 2021 br., o godzinie 15:30 w całej Polsce rozpoczęły się protesty pod hasłem "Ani jednej więcej". Na ulice wyszły tysiące demonstrantów, którzy chcą uczcić pamięć ciężarnej Izy z Pszczyny. 30-letnia kobieta zmarła w szpitalu, gdy lekarze oczekiwali na obumarcie płodu w obawie przed konsekwencjami prawnymi związanymi z obowiązującym obecnie zakazem aborcji embriopatologicznej. - Dziecko waży 485 gramów. Na razie dzięki ustawie aborcyjnej muszę leżeć. I nic nie mogą zrobić. Zaczekają aż umrze lub coś się zacznie, a jeśli nie, to mogę spodziewać się sepsy. Przyspieszyć nie mogą. Musi albo przestać bić serce, albo coś się musi zacząć - napisała 30-letnia Iza w jednym z ostatnich SMS-ów do swojej mamy.

Strajk
04.11.2021 17:56 W sobotę odbędą się ogólnopolskie protesty po śmierci ciężarnej Izabeli z Pszczyny

W sobotę 6 listopada odbędą się protesty w związku ze śmiercią Izabeli, która była w 22. tygodniu ciąży. - Sprawy 30-latki, która zmarła w szpitalu w Pszczynie nie można tak po prostu zostawić - mówiła posłanka Magdalena Biejat. Demonstracje przeciwko zeszłorocznemu zaostrzeniu prawa aborcyjnego rozpoczęły się już 1 listopada. Kolejne wydarzenia organizowane są pod hasłem "Ani jednej więcej"."Jej serce też ciągle biło" to hasło, które po ujawnieniu SMS-ów wysyłanych przez Izabelę leżącą w szpitalu obrazuje tragiczny przypadek, w którym znalazła się ciężarna kobieta.- Zakaz aborcji po prostu zabija kobiety - wprost stwierdziła Magdalena Biejat. W sobotę odbędą się ogólnopolskie protesty przeciwko drakońskim przepisom aborcyjnym zagrażającym zdrowiu i życiu kobiet.Więcej na temat sprawy Izabeli z Pszczyny oraz stanowiska szpitala, gdzie zmarła 30-latka przeczytasz >pod tym linkiem<Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

policja
01.11.2021 18:28 Warszawa: Polacy napadli na Włochów

Jak właśnie poinformowano, w nocy z piątku na sobotę siedmiu Włochów zostało brutalnie pobitych w Warszawie. Wiadomości na ten temat przekazała florencka gazeta "La Nazione". Jedna z trzech osób, które trafiły do szpitala jest w stanie ciężkim.Przed jedną z warszawskich dyskotek pobici zostali młodzi Włosi. Siedmioro mieszkańców toskańskiego Scandicci miało zostać napadniętych przez gang chuliganów.

EN 01498614 0072
01.11.2021 17:25 Protesty w całej Polsce ku pamięci zmarłej kobiety w ciąży

Informacja o tragicznej śmierci ciężarnej kobiety, która zmarła, gdy lekarze czekali na obumarcie płodu, wstrząsnęła krajem i dała początek kolejnej dyskusji o zasadności wprowadzenia zakazu aborcji embriopatologicznych, orzeczonego w zeszłym roku przez Trybunał Konstytucyjny. Przedstawiciele grupy "Aborcja bez granic", ze wsparciem Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, organizują w całym kraju ciche protesty, ku pamięci zmarłej kobiety.- Stało się. [...] Polskie prawo antyaborcyjne, konformizm lekarzy i lekarek doprowadziły do kolejnej śmierci - przekazali organizatorzy strajków.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
27.10.2021 12:34 Rafał Trzaskowski podał przyczynę odwołania Marszu Niepodległości

Dziś Polska żyje tematem Marszu Niepodległości. Tak jak rok temu, wywiązał się konflikt pomiędzy warszawskim ratuszem, a wojewodą mazowieckim. Rano poznaliśmy decyzję Sądu Okręgowego w Warszawie, który przychylił się do wniosku władz miasta. Dosłownie kilka minut temu Rafał Trzaskowski na konferencji prasowej ogłosił, jakie są powody, dla których zaskarżył decyzję wojewody. Rafał Trzaskowski robi co może, aby zablokować organizowany przez narodowców Marsz Niepodległości. Jak przekazał, ma konkretne powody, aby to robić. Prezydent Warszawy uważa, że powinno być to wspólne święto wszystkich Polaków. Zwraca uwagę, że co roku nie brakuje haseł pełnych nienawiści. - Na nawoływanie do nienawiści w to święto narodowe po prostu nie powinno być miejsca - podkreśla Trzaskowski. Co więcej, Rafał Trzaskowski zwraca uwagę na wydarzenia z zeszłego roku, kiedy uczestnicy marszu wrzucili racę do mieszkania i spalili je. Prezydent chce uniknąć podobnych aktów wandalizmu w tym roku.Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
26.10.2021 22:02 Już od listopada Rafał Trzaskowski będzie zarabiał więcej. W życie wchodzą nowe przepisy

Rafał Trzaskowski od listopada będzie otrzymywał wyższą pensję. To skutek nowelizacji ustawy, w której rząd podwyższył zarobki samorządowców. Zgodnie z tym prezydent Warszawy zarabiać będzie już nie 12 tys. zł miesięcznie, jak dotychczas, a 20 tys. zł.Nowelizacja ustawy podniosła zarobki w samorządach o nawet 40 proc. Ostateczna decyzja będzie należała jednak do radnych i to oni zdecydują, czy pieniądze zostaną przekazane na podwyżki, czy też nie.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
25.10.2021 16:13 Wanda Traczyk-Stawska opowiedziała o ojcu Jarosława Kaczyńskiego

- To jest dla mnie psychopata. To dla mnie nie jest normalny człowiek - powiedziała walcząca w Powstaniu Warszawskim Wanda Traczyk-Stawska o Jarosławie Kaczyńskim. Podczas wywiadu dla "Newsweeka" podzieliła się również tajemnicą ojca Lecha i Jarosława, Rajmunda Kaczyńskiego. Zdradził ją Hannie Stadnik, z którą walczył w PW.O Wandzie Traczyk-Stawskiej głośno zrobiło się w związku z jej okrzykiem skierowanym do Roberta Bąkiewicza, który zagłuszał wypowiedź żołnierki walczącej w Powstaniu Warszawskim. Wtedy zasłużona dla Polski kobieta krzyknęła do lidera Marszu Niepodległości "milcz głupi chłopie! Milcz chamie skończony" (więcej na ten temat przeczytasz >tutaj<).W "Newsweeku" pojawił się wywiad z Wandą Traczyk-Stawską. W rozmowie ze Zbigniewem Hołdysem wyjawiła, co myśli na temat Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS nie może liczyć na miłe słowa ze strony walczącej w Powstaniu Warszawskim kobiety.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
21.10.2021 08:11 Zmarła major Maria Kowalewska ps. Myszka. Była bohaterką powstania

W środę minister Mariusz Błaszczak poinformował o śmierci major Marii Kowalewskiej. Przez lata posługiwała się ona pseudonimem "Myszka". W czasie powstania warszawskiego była sanitariuszką. Miała 94 lata. W dłuższym wpisie żegnał bohaterkę również prezydent Torunia, który zaznaczył, jak ważna była dla tutejszej społeczności, ale również dla lokalnych wojsk obrony terytorialnej. Nie tak dawno została wybrana na "matkę chrzestną" sztandaru tej formacji w Toruniu.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
17.10.2021 17:26 Migrantka zwróciła się wprost do rządu i prezydenta

Migrantka mieszkająca w Polsce zwróciła się z przejmującym apelem do polskiego rządu i prezydenta Andrzeja Dudy. Kobieta poprosiła o wsparcie dla osób przebywających na granicy polsko-białoruskiej. Swoje przemówienie wygłosiła podczas marszu solidarności z uchodźcami, który przeszedł dziś ulicami Warszawy. Uczestnicy niedzielnej manifestacji w stolicy zebrali się o godzinie 14 pod rondem de Gaulle'a, skąd ruszyli w kierunku Sejmu. Wśród nich byli zwykli obywatele, a także ludzie kultury i działaczki feministyczne. Oprócz tego, razem z transparentami maszerowali migranci mieszkający w Polsce, którzy w akcie solidarności z koczującymi na granicy opowiadali o swoich trudnych doświadczeniach.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
17.10.2021 15:21 Tłumy na marszu w stolicy. "Stop torturom na granicy"

Dziś po południu w Warszawie rozpoczęła się manifestacja pod hasłem "Stop torturom na granicy". Zgromadzeni ludzie protestują przeciwko nieludzkiemu traktowaniu uchodźców i imigrantów z Bliskiego Wschodu na pograniczu polsko-białoruskim.Marsz zorganiozwało ponad 30 grup feministycznych. Ich przedstawicielki rozpoczęły wydarzenie od przemówień na temat sytuacji na granicy. Krytyce działań rządu towarzyszyły hasła skandowane przez tłumy: "Hańba" oraz "Stop torturom na granicy".

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
11.10.2021 10:04 Wanda Traczyk-Stawska do kontrmanifestantów: Milcz, głupi chłopie

Z ust przemawiających w trakcie niedzielnej demonstracji na Placu Zamkowym padło wiele istotnych słów. Kontrmanifestujący narodowcy robili jednak, co mogli, by zagłuszyć przemawiających. – Milcz, głupi chłopie – zaapelowała do jednego z nich weteranka Powstania Warszawskiego.Zwołaną przez Donalda Tuska manifestację na warszawskim Placu Zamkowym stale usiłowali zagłuszać kontrmanifestujący narodowcy, pod przewodnictwem Roberta Bąkiewicza. Korzystając ze sprzętu nagłośniającego, próbowano zakłócić m.in. przebieg odśpiewywanego hymnu czy przemówień występujących.Nie inaczej było w trakcie wyjścia na scenę Wandy Traczyk-Stawskiej, 94-letniej uczestniczki Powstania Warszawskiego.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
10.10.2021 14:47 Podczas miesięcznicy smoleńskiej interweniowali policjanci i antyterroryści

Aktywiści siedzący na drzewach, okrzyki o polexicie przeprowadzanym przez PiS oraz akcja policji, straży pożarnej oraz antyterrorystów. Wszystko to obok pl. Piłsudskiego, gdzie wieńce w miesięcznicę smoleńską złożyli Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki.Niespokojna miesięcznica smoleńska. Tuż obok budynku zachęty doszło do akcji służb, w tym antyterrorystów, w związku z działaniami aktywistów.- Na miejsce przyjechali też strażacy z wozami z wysięgnikami, a także brygada antyterrorystów - przekazała obecna na miejscu fotoreporterka "Gazety Wyborczej" Martyna Niećko.

logo tekst
16.09.2021 22:11 Nie żyje Jan Kucz, ceniony rzeźbiarz i profesor

Nie żyje Jan Kucz. Ceniony rzeźbiarz i profesor odszedł w wieku 85 lat. Przez wiele lat wykładał na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Artysta wykonał wiele znanych pomników – w tym monument kardynała Stefana Wyszyńskiego w Częstochowie. Akademia poinformowała o jego śmierci w środę 15 września.Odszedł Jan Kucz, autor między innymi monumentu Fryderyka Chopina w Parku Południowym we Wrocławiu. Wydział Rzeźby ASP w Warszawie potwierdził smutne doniesienia w rozmowie z Polską Agencją Prasową. W czerwcu 2021 roku ceniony artysta obchodził swoje 85. urodziny.– Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie ze smutkiem żegna zmarłego 14 września 2021 r. profesora Jana Kucza, wieloletniego i zasłużonego dydaktyka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Żegnamy utalentowanego artystę i wyjątkowego człowieka. Rodzinie oraz bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia. Dziekani, pracownicy, studenci i absolwenci Wydziału Rzeźby – opublikowali przedstawiciele warszawskiej ASP na Facebooku.Wieloletni profesor Jan Kucz nie tylko wykonał słynne monumenty kardynała Stefana Wyszyńskiego i Fryderyka Chopina. Stworzył też wiele znanych pomników w innych miastach. Reprezentował Polskę na 40. Biennale Sztuki w Wenecji i został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za pracę pedagogiczną i artystyczną.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
16.09.2021 21:33 Mazowieckie: Śmiertelny wypadek w gminie Jaktorów. 60-latek został przygnieciony przez drzewo

Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności tragedii, do której doszło w czwartek 16 września w podwarszawskiej wsi. Najprawdopodobniej w wyniku nieszczęśliwego wypadku mężczyzna został przygnieciony przez drzewo. Niestety nie udało się go uratować i senior zginął na miejscu. Zdarzenie miało miejsce podczas wycinki.W czwartek około godziny 13:00 policja otrzymała zawiadomienie o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło w podwarszawskich Starych Budach w gminie Jaktorów. Na miejsce wysłano także pogotowie ratunkowe. Po tym, jak stwierdzono zgon mężczyzny, w sprawę zaangażowała się prokuratura.Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna, który pracował przy wycince drzew, najprawdopodobniej źle obliczył, w jakim kierunku spadnie konar i został przez niego przygnieciony. Do zdarzenia doszło na terenie posesji ofiary, która znajduje się przy ulicy Dzwonkowej.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
14.09.2021 11:19 Piaseczno: Pożar w domu pracowniczym. Strażacy znaleźli ciało

W poniedziałek 13 września straż pożarna została wezwana do pożaru, który wybuchł w miejscowości pod Warszawą. W płomieniach stanął dom pracowniczy w Piasecznie. Strażacy walczyli z żywiołem przez kilka godzin. Niestety jednej z osób nie udało się uratować. Ogień rozprzestrzenił się na dach i poddasze budowli.Straż pożarna otrzymała zawiadomienie o pożarze w Piasecznie około godziny 21:00. Do zdarzenia doszło w domu pracowniczym, który znajduje się przy ulicy Jodłowej. Na miejsce wysłano aż 12 zastępów straży pożarnej. Służby ugasiły ogień dopiero po czterech godzinach.Zanim strażacy pojawili się pod wskazanym adresem, pożar zdążył się mocno rozprzestrzenić. Płomienie zajęły poddasze oraz dach budynku. Jak przekazał nadkomisarz Jarosław Sawicki z zespołu prasowego policji w Piasecznie, „był to prywatny dom pracowniczy, mający wiele pomieszczeń mieszkalnych”. Niestety zginęła jedna osoba.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
13.09.2021 09:26 Ponad 15 zastępów straży w akcji. Ogień i dym było widać z wielu kilometrów, pożar Netto w Warszawie

W nocy z niedzieli na poniedziałek (12 na 13 września) w jednym z warszawskich sklepów wybuchł pożar. W ogniu stanął popularny dyskont Netto. Na miejscu wysłano kilkanaście zastępów straży pożarnej. Trwała duża akcja gaśnicza. Do mediów społecznych trafiło mnóstwo zdjęć i nagrań. Nadal nie wiadomo, jaka jest przyczyna pożaru.Aż ponad 15 zastępów straży pożarnej wysłano na osiedle Radość na warszawskim Wawrze. Znajdujący się przy ulicy Wisełki dyskont stanął w ogniu. Pożar wybuchł w niedzielę 12 września przed godziną 23:00. Akcja funkcjonariuszy trwała kilka godzin i przebiegała tuż obok linii kolejowej.Pożar objął popularny sklep Netto. Zgodnie z przekazanymi informacjami gdy straż pożarna pojawiła się na miejscu zgłoszenia, ogień objął już znaczną część budynku. Na szczęście nie odnotowano osób poszkodowanych. Nadal nie wiadomo jednak, jaka była przyczyna pojawienia się płomieni.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
10.09.2021 14:25 Nagle przy słynnych Schodach Smoleńskich postawili drugi "pomnik". Niecodzienny happening w miesięcznicę smoleńską

Policja obstawiła plac Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. To nietypowe obchody 137. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej, ponieważ obok słynnych Smoleńskich Schodów stanął drugi „pomnik”. Kartonowa budowla jest częścią odbywającego happeningu. Na instalacji pojawiły się też mocne hasła, nawiązujące do wykorzystywania katastrofy lotniczej w Smoleńsku w polityce.Widok policji na jednym z najsłynniejszych warszawskich placów w 10. dniu każdego miesiąca nikogo już nie dziwi. Choć katastrofa lotnicza w Smoleńsku, podczas której zginęło blisko sto osób łącznie z prezydentem RP i jego pracownikami, wydarzyła się już ponad dekadę temu, jej obchody nadal wywołują duże emocje.W piątek 10 września policja również pojawiła się na miejscu, zabezpieczając przebieg uroczystości. W przeszłości wielokrotnie dochodziło do starć z aktywistami, którzy próbowali między innymi składać pod słynnymi Smoleńskimi Schodami wieńce z politycznymi hasłami. Tym razem zorganizowano specjalną akcję. Na placu stanęła kartonowa wersja Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku w Warszawie. Postawili ją zamaskowane osoby w czerwonych kombinezonach, które mogą przypominać bohaterów z hiszpańskiego serialu „Dom z papieru”.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
03.09.2021 19:43 Warszawa: Uczniowie z jednej szkoły wracają do nauki zdalnej. U jednego z uczniów wykryto koronawirusa

Podjęto decyzję o zawieszeniu nauczania stacjonarnego dla klasy jednej z warszawskich szkół podstawowych. U jednego z uczniów placówki edukacyjnej na Ursynowie stwierdzono koronawirusa. Pozostali podopieczni zostali wysłani do domu i skierowani na kwarantannę. Nauka zdalna w przypadku tej grupy ma potrwać do 11 września.Z doniesień mediów wynika, że po raz pierwszy od rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 dyrekcja była zmuszona zawiesić zajęcia stacjonarne i wrócić do zdalnego trybu nauczania z powodu koronawirusa w polskiej szkole.Przypadek dotyczy warszawskiej szkoły podstawowej, która znajduje się na Ursynowie. Nie przekazano jednak, jakiej placówki konkretnie dotyczy komunikat. Po tym, jak jeden z uczniów otrzymał pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2, jego koledzy i koleżanki z klasy do 11 września będą mieli zajęcia zdalne.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
13.08.2021 19:24 W niedzielę Andrzej Duda podpisze ustawę o odbudowie Pałacu Saskiego

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że już w niedzielę 15 sierpnia, podczas uroczystości, która odbędzie się w niedzielę w Pałacu Prezydenckim, Andrzej Duda podpisze ustawę o odbudowie Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ul. Królewskiej w Warszawie.W uroczystości, która odbędzie się w Sali Orderu Orła Białego w Pałacu Prezydenckim, wezmą udział przedstawiciele rządu, Sejmu i Senatu. Nie zabraknie też przedstawicieli organizacji, które od wielu lat były zaangażowane w to, by odbudowa Pałacu Saskiego w końcu doszła do skutku.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
10.08.2021 20:48 Warszawa: Silne opady zalały ulice w centrum. Mieszkańcy Pragi-Południe stracili dostęp do telewizji

We wtorek po południu nad stolicą Polski przeszła gwałtowna nawałnica, której towarzyszyły obfite opady deszczu oraz silne gradobicie. Ulewa doprowadziła do zalania wielu piwnic i ulic, a część mieszkańców stolicy dotknęła także awaria telewizji.Mieszkańcy Warszawy z niepokojem obserwowali ciężkie burzowe chmury, które gromadziły się nad miastem już od godziny 15:00. Burza rozpoczęła się w okolicy dzielnicy Włochy, a następnie przeszła przez centrum miasta i przekroczyła Wisłę.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
10.08.2021 16:31 Zamieszki podczas miesięcznicy smoleńskiej. Pod pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej zgromadziły się tłumy

Do szarpaniny z udziałem m.in. demonstrantów i wojskowych doszło na pl. Piłsudskiego w Warszawie w 136. miesięcznicę smoleńską. Manifestanci tłumnie zgromadzili się przy pomniku Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.Protestujący tłum oczekiwał m.in. na wysokich rangą urzędników państwowych, którzy co obchodzą kolejne miesięcznice katastrofy smoleńskiej. Podczas demonstracji doszło do przepychanek protestujących ze służbami.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
08.08.2021 18:57 Warszawa: Kierowca potrącił pieszego. Następnie zaatakował go nożem

Do szokujących scen doszło wczorajszej nocy w centrum Warszawy. Kierowca samochodu osobowego najpierw potrącił pieszego na przejściu dla pieszych, a następnie zaatakował mężczyznę nożem.Na miejsce wypadku natychmiast wezwano policję, która zatrzymała napastnika oraz ratowników medycznych. Ranny mężczyzna został przetransportowany do szpitala za pomocą karetki pogotowia.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
21.07.2021 19:05 Warszawa: Nagle przerwali pogrzeb, doszło do rękoczynów

W czasie pogrzebu generała Wacława Szklarskiego na Powązkach Wojskowych w Warszawie doszło do przykrych scen. Ceremonię przerwała grupa przeciwników pochówku generała na słynnej nekropolii, a pomiędzy protestującymi a żałobnikami doszło do kłótni i przepychanek.Generał Wacław Szklarski odszedł 10 lipca 2021 roku w wieku 95 lat, a informacje o jego śmierci przekazała rodzina. Plan jego pochówku na warszawskich Powązkach wzbudził ogromne kontrowersje.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
18.07.2021 12:46 Warszawa: Ranił nożem dwóch mężczyzn w CH Arkadia. Są nagrania z całego zajścia

Mężczyzna, który zranił nożem dwie osoby w warszawskim centrum handlowym Arkadia, nadal jest na wolności. Wydarzenie miało miejsce wczoraj, 17 lipca. W sieci pojawiły się właśnie dwa nagrania dokumentujące dramatyczne sceny, jedno z nich udostępnili dziennikarze Faktu. Ma to też między innymi pomóc w namierzeniu mężczyzny.Dwóch mężczyzn trafiło do szpitala, napastnik zbiegł. Nadal nie wiadomo, gdzie może przebywać. W sprawie pojawiają się kolejne fakty, są też nagrania z ataku.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
06.07.2021 16:45 Warszawa: Samochód stanął w płomieniach na ulicy Puławskiej. W akcji służby

Warszawscy przechodnie byli świadkami przerażających scen na ulicy Puławskiej. Auto marki BMW stanęło w płomieniach na drodze, a na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe.Z informacji przekazanych przez dziennikarza Radia Zet Aleksandra Klekockiego wynika, że przy ul. Puławskiej w Warszawie spaliło się auto bmw. Na miejsce przyjechały dwa wozy strażackie, a trasa w stronę Piaseczna została chwilowo zablokowana.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
04.07.2021 20:46 Gwałtowna ulewa zalała ulice, piwnice domów i przystanki autobusowe w Warszawie

Nad Warszawą przechodzi właśnie potężna ulewa, a intensywne opady deszczu sparaliżowały niektóre części miasta. W stolicy zalanych zostało kilka ulic, a woda pochodzi pod domy mieszkańców.Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej już od rana ostrzegał mieszkańców Mazowsza przed możliwością wystąpienia dzisiaj na tym terenie intensywnych opadów deszczu. Ulewa zalała kilka ulic w mieście, w tym m.in. okolice Placu Pięciu Rogów w śródmieściu.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
03.07.2021 08:25 Kierowca autobusu uratował chłopaka przed pobiciem. Jest nagranie

Kierowca warszawskiego autobusu zareagował w ostatniej chwili, a jego postawa została doceniona przez współpasażerów. Gdy mężczyzna zauważył, że młody chłopak znalazł się w niebezpieczeństwie, natychmiast otworzył drzwi pojazdu i rzucił się do wyjścia.Miejskie Zakłady Autobusowe Warszawa opublikowały na Facebooku nagranie z jednego ze swoich pojazdów. Kamery monitoringu zarejestrowały nietypowe wydarzenie oraz błyskawiczną reakcję kierowcy autobusu, który uratował młodego mężczyznę przed napadem.

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
25.06.2021 14:40 Życzą sobie prawie 100 zł za wchodzenie na teren parku. Wielka burza wśród mieszkańców stolicy

Choć teren został uprzątnięty i odnowiony, to nikt nie chce sprawować nad nim opieki. Warszawski Park Ósmy przy Forcie Służew został zamknięty dla mieszkańców stolicy z powodu powtarzających się aktów wandalizmu. Za wstęp na teren starego parku trzeba zapłacić niemal 100 złotych. Pięciohektarowy park na warszawskim Ursynowie został odnowiony po tym, jak deweloper wykupił okoliczne tereny i rozpoczął budowę osiedla mieszkaniowego. Park Ósmy miał zostać przekazany miastu za symboliczną złotówkę i służyć okolicznym mieszkańcom, jednak władze stolicy nie zgodziły się na przejęcie nad nim pieczy.