Karambol na polskiej trasie. Droga całkowicie zablokowana, trwa akcja służb
W czwartkowe popołudnie 23 lipca na jednym z kluczowych odcinków trasy S8, ciężarówka zderzyła się z czterema samochodami osobowymi. Obrażeń doznało dziecko, które trafiło do szpitala. O wypadku i utrudnieniach poinformowała Komenda Stołeczna Policji oraz portal Miejski Reporter. Przekazano dramatyczne informacje.
Ciężarówka wywołała efekt domina. Karambol na polskiej trasie
Do zdarzenia doszło w czwartek, 23 lipca, około godziny 16:25 na jezdni w kierunku Poznania. Jak ustaliły służby, kierowca ciężarowego volvo przewożącego złom nie zachował ostrożności i najechał na peugeota. Ten uderzył w skodę, skoda w hondę, a honda w osobowe volvo.
W zderzeniu pięciu pojazdów najbardziej ucierpiał najmłodszy z podróżnych.
„Kierujący byli trzeźwi. Lekkich obrażeń doznało dziecko podróżujące w jednym z aut” – przekazała stołeczna policja w mediach społecznościowych.
Poszkodowanemu pomocy udzielili ratownicy medyczni, po czym przewieziono go do szpitala. Badanie alkomatem wykluczyło alkohol u wszystkich kierowców. Sprawca kolizji ma prawo jazdy od roku.
Na miejscu straż, ratownicy i policja
Do wypadku zadysponowano zastępy straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego i funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.
„Na miejscu pracują policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KSP” – poinformowała KSP.
Policjanci zabezpieczyli teren i przystąpili do ustalania szczegółów zdarzenia.
W tym samym czasie strażacy i służby drogowe zajęli się usuwaniem rozbitych aut, odłamków karoserii oraz ładunku, który wysypał się na jezdnię. Jak podaje portal Miejski Reporter, przejazd był całkowicie zablokowany, a na miejscu intensywnie pracowali ratownicy.
Trzy pasy zablokowane, długi korek do Bielan
Wypadek sparaliżował ruch na stołecznym odcinku S8 przed węzłem Łabiszyńska.
„Zablokowane są 3 z 4 pasów ruchu. Przejazd możliwy jest wyłącznie lewym skrajnym pasem” – podały służby.
W rejonie zdarzenia błyskawicznie utworzył się kilkukilometrowy korek w stronę Bielan.
„Utrudnienia mogą potrwać jeszcze około 2 godzin. Apelujemy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń służb” – zaapelowała Komenda Stołeczna Policji.
Sytuacja stopniowo się poprawia. Jak wynika z najnowszych informacji, zablokowany pozostaje już tylko jeden pas, a ruch trzema pozostałymi odbywa się normalnie.
