Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Tadeusz Rydzyk zaprasza do modlitwy. Obawia się o ojczyznę
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 25.02.2024 09:50

Tadeusz Rydzyk zaprasza do modlitwy. Obawia się o ojczyznę

Tadeusz Rydzyk
Facebook/Radio Maryja

Ojciec Tadeusz Rydzyk gorąco zaprasza  wszystkich katolików do Sanktuarium w Toruniu. W marcu odbędzie się tam specjalna msza św., podczas której wierni będą modlić się za ojczyznę. Toruński redemptorysta przekonuje, że takie przedsięwzięcie ma w obecnych czasach szczególne znaczenie. Jego zdaniem bowiem, całemu światu realnie grozi “globalna wojna”.

Tadeusz Rydzyk zaprasza do wspólnej modlitwy

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie pierwszy raz zabrał głos, komentując aktualną sytuację na świecie. Toruński redemptorysta już jakiś czas temu straszył rozlaniem się wojny w Ukrainie na kolejne kraje, ale wówczas zrobił to w tak skandaliczny sposób, że wywołał tylko ogromne poruszenie. Tym razem, na szczęście, nieco powściągnął język i skupił się na modlitwie.

Jak zapowiedział kapłan, w niedzielę (10 marca) w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu o godzinie 12, odbędzie się specjalna msza św., której przewodniczył będzie ks. abp Wacław Depo. Po nabożeństwie zaś wierni odmówią Litanię Narodu Polskiego.

Nasza gorąca modlitwa w dniu 10 marca niech będzie zachętą dla wszystkich Polaków do modlitwy za Ojczyznę: o rozwiązanie wszystkich trudnych problemów i o to, by Polacy byli jedną kochającą się rodziną; aby Pan Bóg osłonił nas, a Matka Boża, która dana jest ku obronie naszego Narodu – jeszcze raz pokazała swoją moc - przekazał o. Tadeusz Rydzyk.

Zmiana czasu z zimowego na letni. Wypadnie nietypowo

Redemptorysta ostrzega Polaków

Zachęcając do wspólnej modlitwy, o. Rydzyk wspomniał o konieczności pozostania w bliskości z Bogiem, zwłaszcza w sytuacji, w jakiej znalazł się obecnie cały świat. W tym kontekście, redemptorysta przestrzegł, iż grozi nam “globalna wojna”.

Jeżeli ktoś obserwuje, co się dzieje – to zauważa to. Bardzo blisko nas toczy się wojna, zagrażając także naszej egzystencji. Sytuacja wewnętrzna w Ojczyźnie również jest trudna. Tym bardziej potrzeba pokoju, wzajemnego zrozumienia i wspólnego działania dla dobra wszystkich obywateli, naszej Ojczyzny, całego świata - zaznaczył.

Z tego powodu szczególne podziękowania kapłan skierował do organizatorów planowych uroczystości, czyli Akademickiemu Klubowi Obywatelskiemu z Poznania, na czele z prof. Stanisławem Mikołajczakiem.

Skandaliczne słowa o. Tadeusza Rydzyka na Jasnej Górze

Jak już wspomniano, to nie pierwszy raz, kiedy słyszymy płynące ust o. Tadeusza Rydzyka obawy związane z wybuchem kolejnych konfliktów zbrojnych. W czerwcu ub.r. założyciel Radia Maryja zaszokował niemalże wszystkich słowami, jakie skierował do dzieci na Jasnej Górze.

Na Ukrainie czy innych stronach świata jest wojna, bo ci ludzie nie wierzą w Boga. Ci ludzie bez Boga idą w kierunku szatana i szatan powoduje takie straszne rzeczy - stwierdził wówczas.

Wypowiedź wywołała ogromne oburzenie, także wśród polityków, choć nie wszystkich. Poseł Arkadiusz Myrcha z KO wbił kapłanowi szpilę, podkreślając, że “troską o. Rydzyka poza krzewieniem wiary jest coś jeszcze” i wskazał na wysokie kwoty pieniężne, jakie otrzymywał od rządu PiS. Michał Woś z Suwerennej Polski bronił tymczasem skandalicznej tezy, zapewniając, że jak każdemu duchownemu, także i toruńskiemu zakonnikowi zależy na “krzewieniu wiary”.

Źródło: o2.pl, Radio Maryja