Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Sanepid

Sanepid

Sanepid

beczkowóz
16.11.2023 16:34 Mieszkańcy odcięci od wody pitnej, sanepid alarmuje. Na ulicę wyjechały beczkowozy

Sanepid potwierdził trudną sytuację w jednym z województw. Woda pitna została całkowicie odcięta. Na ulicach pojawiły się beczkowozy. Wszystko przez wyniki badań wody, która trafiała dotychczas czajników i garnków mieszkańców blisko położonych od siebie wsi.

parówki
05.10.2023 17:10 Popularne parówki pilnie wycofane ze sprzedaży. Mogą być niebezpieczne

Sanepid wydał pilny komunikat dotyczący popularnych parówek, które codziennie wybierane są przez wielu klientów w sklepach w całym kraju. Konkretne osoby “nie powinny spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu”. Znamy numer skażonej partii oraz powód nagłego ostrzeżenia ze strony GIS.

Lidl
26.09.2023 22:33 W trybie pilnym wycofali z Lidla popularne mięso. Grozi zatruciem

Główny Inspektorat Sanitarny wydał dziś (26.09) ostrzeżenie dotyczące wykrycia bakterii salmonelli w jednej partii wołowego mięsa mielonego. Producent we współpracy z dystrybutorem rozpoczął wycofywanie produktu z rynku.

kran
12.09.2023 16:25 Sanepid wydał pilny komunikat. Woda w kranach jest skażona, nie wolno jej pić

W wodzie z wodociągu publicznego wykryto niebezpieczne bakterie. Sanepid zaapelował do wszystkich mieszkańców o zachowanie ostrożności oraz niespożywanie, ani nieużywanie wody z kranu do przygotowywania posiłków. Służby pracują nad przywróceniem prawidłowej jakości skażonej wody.

karetka, dziecko
06.09.2023 13:00 Legionella w przedszkolu w Warszawie. Placówka wydała oświadczenie

Złe doniesienia z Warszawy. W jednym z przedszkoli w stołecznym Śródmieściu wykryta została bakteria legionella. Decyzją sanepidu, placówka nie zostanie jednak zamknięta. Wydano dla niej konkretne zalecenia.

Prysznic
03.09.2023 19:27 Zakaz montażu kabin prysznicowych. Wszystko przez legionellę

Legionella jest powodem hospitalizacji kolejnych osób, a zmarło już 19 z nich. To jednak nie pierwszy atak tej bakterii w Polsce. Z jego powodu w 2010 roku zakazano montażu kabin prysznicowych na jednym z będzińskich osiedli. Zakaz ten wciąż obowiązuje. 

grafika
02.09.2023 12:58 Kolejna ofiara legionelli. Sanepid opublikował niepokojące informacje

Legionella zbiera śmiertelne żniwo. Jak poinformował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie, na skutek zarażenia wirusem zmarła kolejna, 19 osoba. Są też aktualne dane na temat przypadków zakażenia w całej Polsce. 

Laboratorium, badania
28.08.2023 12:34 Sanepid i miejskie wodociągi walczą z legionellą. W próbkach wody wykryto bakterie

Liczba zakażeń legionellą rośnie. Dyrektor podkarpackiego sanepidu właśnie przekazał informacje dotyczące przebadanych pod kątem obecności bakterii próbek wody. 

Ambulans
28.08.2023 10:22 Kolejna osoba zakażona legionellą nie żyje. Mieszkańcy Rzeszowa nie są informowani o zagrożeniu?

Powiększa się bilans ofiar zakażenia legionellą, w Rzeszowie zmarła kolejna osoba. Lokalni reporterzy donoszą, iż mimo zagrożenia mieszkańcy nie są odpowiednio informowani o niebezpieczeństwie i działaniach władz.

Ambulans
28.08.2023 08:20 Kolejne zakażenia legionellą. Ekspertka nie ma wątpliwości, że to już epidemia

Wzrasta liczba przypadków zakażenia bakterią legionella. Już dwa przypadki pochodzą spoza Podkarpacia. Ekspertka wyjaśniała na antenie TVN24, że można mówić, iż mamy już do czynienia z epidemią.

szpital
26.08.2023 15:12 Odnotowano pierwszy przypadek legionelli poza podkarpaciem

Sanepid odnotował 14 nowych przypadków zakażenia legionellą. Łącznie do 127 wzrosła liczba osób zakażonych. Odnotowano również pierwszy przypadek poza województwem podkarpackim. 

kran
26.08.2023 09:05 Woda nie nadaje się nawet do prania. Sanepid wydał pilne ostrzeżenie

Bardzo ważna informacja dla mieszkańców Opola. Miejscowy oddział sanepidu opublikował komunikat, w którym przestrzega przed korzystaniem z wody kranowej docierającej do niektórych ulic w mieście. Powodem tej decyzji jest wykrycie w sieci wodociągów groźnej bakterii. Pod żadnym pozorem wody nie powinno się spożywać ani też używać do higieny osobistej.

Szpital, karetki
25.08.2023 18:14 Czym objawiają się legionelloza i gorączka Pontiac? Oto skutki zakażenia legionellą

Już nie tylko sanepid, ale także ABW podjęła śledztwo odnośnie do wykrycia bakterii Legionella pneumophila w Rzeszowie. Do tej pory w związku z zakażeniem zmarło siedem osób. Przestrzegamy, jakie objawy należy monitorować. 

Szpital
18.08.2023 19:47 Kilkanaście osób trafiło do szpitala po zarażeniu groźną bakterią. Sanepid wydał komunikat

Sanepid podjął dochodzenie epidemiologiczne w sprawie wykrycia bakterii Legionella pneumophila w Rzeszowie. Informacje budzą niepokój, ponieważ 15 osób zostało hospitalizowanych.

pogrzeb
09.08.2023 08:39 Sanepid wziął się za zakłady pogrzebowe. Ujawniono niepokojące wyniki

W poniedziałek 7 sierpnia opublikowano raport sanepidu o "Stanie Sanitarnym Kraju". Inspekcja wzięła pod lupę zakłady pogrzebowe i jak się okazuje, wynik tych kontroli pozostawia wiele do życzenia. Lista zaniedbań owych firm jest naprawdę spora.

Biedronka zakupy
29.07.2023 08:33 Biedronka pilnie wycofuje popularny produkt. "Może stanowić zagrożenie dla dzieci"

Biedronka pilnie wycofuje ze sklepów popularny produkt. Sanepid poinformował o nieprawidłowościach, a sieć natychmiast zaalarmowała swoich pracowników. - Stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu alkaloidów pirolizydynowych - czytamy w ostrzeżeniu GIS.

kran
14.07.2023 12:17 Woda nie nadaje się nawet do mycia. Sanepid pilnie ostrzega mieszkańców

Sanepid z Działdowa poinformował, że w zbadanych próbkach wody z miejscowych wodociągów wykryto bakterie coli. W związku z tym, od czwartku niemal 10 tysięcy mieszkańców Lidzbarka i okolic (woj. warmińsko-mazurskie) nie może wykorzystywać jej do celów spożywczych. 

morze woda kąpielisko mapa
10.07.2023 15:03 Złe wieści dla turystów. Sanepid właśnie potwierdził, te kąpieliska zostały zamknięte

Złe wiadomości dla wszystkich Polaków planujących urlop. W poniedziałek 10 lipca sanepid przekazał kluczowe wiadomości, chodzi o polskie plaże. Jedne z najpopularniejszych kierunków zostały zamknięte, a to wszystko przez sinice. Mamy listę.

wózek zakupy ręka
06.07.2023 22:01 Sanepid wydał pilny komunikat. Może skończyć się zatruciem

Sanepid pilnie ostrzega Polaków, wiele osób nawet nie wie, że znalazło się w niebezpieczeństwie. Wszystko ze względu na panującą pogodę. O co chodzi w specjalnie wydanym komunikacie?

pogotowie ratunkowe
06.07.2023 14:08 20 dzieci trafiło do szpitala. Dramatyczny finał wakacyjnych kolonii

Niepokojące doniesienia z miejscowości Rudenka (woj. podkarpackie). Do szpitala trafiło 20 dzieci z Niepublicznego Szkolnego Schroniska Młodzieżowego "Zielony Cień". Jak poinformował miejscowy sanepid, powodem pilnej hospitalizacji były bakterie coli obecne w wodzie doprowadzanej do ośrodka. 

Biedronka sklep
08.06.2023 09:08 Biedronka pilnie wycofała produkt, jest niebezpieczny dla klientów. Sanepid wydał ostrzeżenie

Biedronka sprzedawała klientom groźny produkt. Sanepid wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności wyprodukowanego dla Jeronimo Martins Polska. Przed długim weekendem ten produkt mógł trafić do wielu koszyków, a GIS nie pozostawia złudzeń. Wykryto w nim wysoką liczbę bakterii. - Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem - czytamy.

karetka
02.06.2023 08:20 Poszli do restauracji w polskim mieście. Siedem osób w szpitalu

Aż siedmioro klientów jednej z rzeszowskich restauracji trafiło do szpitala z powodu zatrucia pokarmowego. Według relacji większości, powodem zatrucia miały być kanapki z jajkami po benedyktyńsku. Restauracja została zamknięta przez sanepid do wyjaśnienia okoliczności.

jajka
01.06.2023 08:54 Sanepid ostrzega przed popularnymi jajkami. Na skorupkach wykryto groźną bakterię

Kupiłeś ostatnio jajka? Lepiej sprawdź, czy nie znalazłeś się w niebezpieczeństwie. Sanepid wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Nie należy spożywać tych jajek na surowo “z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia”. GIS ostrzega nawet przed dotykaniem ich skorupek.

Biedronka sklep
28.05.2023 12:34 Biedronka alarmuje klientów. Dwa produkty znikają z półek. "Nie należy spożywać”

Biedronka alarmuje klientów. Wyjątkowo nie chodzi o powalające promocje zachęcające do zakupów. Część osób znalazła się w niebezpieczeństwie w związku z zakupem konkretnych produktów. Są one masowo wycofywane ze sklepów w całym kraju. Potwierdza to sanepid. GIS nie pozostawia złudzeń, tego produktu “nie należy spożywać”.

beczkowóz alert rcb
25.05.2023 12:08 Skażona woda w kranach, RCB alarmuje mieszkańców. Na ulicach postawiono beczkowozy

Pilny alert RCB dla sześciu miejscowości w województwie opolskim. Woda w kranach nie nadaje się do spożycia. Pod domy podjeżdżają specjale beczkowozy. W wodociągu znaleziono groźną bakterię.

cmentarz
26.04.2023 09:55 Tymowa. Pojechali na grób ojca i zaniemówili. "Siostra od razu zemdlała"

Oburzające sceny na cmentarzu w Tymowej (woj. dolnośląskie). Mieszkaniec miasta wybrał się na nekropolię, by odwiedzić grób pochowanego zaledwie dwa tygodnie wcześniej ojca. Ku jego wielkiemu zdziwieniu, trumna z ciałem zamiast spoczywać w ziemi, wystawała praktycznie na powierzchnię. To był jednak dopiero początek problemów mężczyzny. Najbardziej szokujące sceny rozegrały się, gdy na miejsce ponownie wezwano firmę pogrzebową.

mapa ostrzeżenie Polska
16.04.2023 12:03 Jest ich coraz więcej, mogą przenosić groźne choroby. Sanepid pilnie ostrzega, w tych rejonach trzeba wyjątkowo uważać

Kleszcze to prawdziwa plaga. Uważać muszą zarówno ludzie, jak i zwierzęta, gdyż ten niewielki pajęczak stanowi realne zagrożenie. Sanepid opublikował specjalne ostrzeżenie. - Są niebezpieczne dla naszego zdrowia, mogą przenosić wirusy, bakterie czy pierwotniaki - czytamy na stronie GIS. Powstała specjalna mapa kleszczy i dobrze widać na niej, że w całej Polsce panuje prawdziwa plaga.

None
02.04.2023 11:39 Z kranów płynie woda ze szkodliwą dla ludzi substancją. Ogromna awaria w Bielsku-Białej

W Bielsku-Białej trwa walka z groźną awarią. Sanepid potwierdził wczoraj (1.04), że w wodzie, która płynie z kranów, znajduje się styren - substancja używana w przemyśle, która stanowi zagrożenie dla człowieka. AQUA S.A. informuje o nieprzydatności wody do spożycia. Nie może być ona także używana do higieny osobistej.