Goniec.pl > Paweł Kukiz

Paweł Kukiz

Paweł Kukiz jest liderem ruchu Kukiz15. Wcześniej dał się poznać jako wokalista takich zespołów jak Aya RL i Piersi.

Paweł Kukiz
03.09.2023 22:45 Skandaliczny wpis Pawła Kukiza. Wulgarnie zwrócił się do internauty

Paweł Kukiz, świeżo upieczony lider listy wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Opolu, starł się z internautą. W wulgarny sposób odniósł się do mema, który został udostępniony na Twitterze. Posypała się lawina nieprzyjemnych dla polityka komentarzy.

Paweł Kukiz
06.07.2023 14:35 Paweł Kukiz chce przeprosin za Wołyń. W tle pomoc Polski dla Ukrainy

Paweł Kukiz zabrał głos ws. zbliżającej się rocznicy zbrodni wołyńskiej. Uznał, że ukraińscy politycy powinni oficjalnie przeprosić za rzeź, a w przypadku braku takiego gestu Polska powinna “zrewidować” swoją pomoc dla zaatakowanego sąsiada.

Paweł Kukiz
06.07.2023 10:37 Wyciekł mail od Michała Dworczyka do Mateusza Morawieckiego ws. Kukiza. "Pomogę wydać dzieło jego taty"

W internecie pojawił się mail, który ówczesny szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk miał napisać w marcu 2019 roku do premiera Mateusza Morawieckiego. Zawiera on szczegóły dotyczące negocjacji rządu z posłami Kukiz'15 w sprawie jednej z procedowanych wówczas ustaw. Szef KPRM miał przekazywać, że czołowy poseł Kukiza obiecał, że "będzie się uwiarygadniał, atakując rząd in corpore, a nie personalnie".

Paweł Kukiz
22.05.2023 11:19 Paweł Kukiz ostro komentuje nowy pomysł Koalicji Obywatelskiej. "Za grosz nie ufam Tuskowi"

Koalicja Obywatelska zamierza złożyć projekt ustawy o podwyższeniu kwoty wolnej od podatku do 60 tys. zł. Głos w sprawie zabrał Paweł Kukiz, który stwierdził, że nie ufa Donaldowi Tuskowi i jego posunięciom. Sojusznik PiS-u ocenił, że w przeciwieństwie do PO, partia rządząca spełnia obietnice wyborcze.

None
13.05.2023 11:41 Umowa PiS-u z Kukizem coraz bliżej. "Rozmowy przebiegały w dobrej atmosferze"

Paweł Kukiz twierdzi, PiS na razie wywiązuje się ze wszystkich zobowiązań programowych względem niego i to dobry krok w stronę podpisania umowy o wspólnym starcie w wyborach. Propozycje obejmują zmianę ordynacji wyborczej na model mieszany, zniesienie immunitetów dla posłów i senatorów oraz rozszerzenie ustawy antykorupcyjnej.

Paweł Kukiz
26.04.2023 08:24 Paweł Kukiz ma już nową partię. Nowa nadzieja przed wyborami?

Paweł Kukiz ma nową partię. Jak informuje na swoich łamach Rzeczpospolita,19 kwietnia Sąd Okręgowy w Warszawie zarejestrował nową partię lidera Kukiz'15. Dotychczas istniały obawy, że charyzmatyczny polityk pozostanie bez politycznego ugrupowania przed nadchodzącymi wyborami - tak się jednak nie stanie.

Paweł Kukiz
14.04.2023 11:50 Paweł Kukiz został przyparty do muru. Nie miał wyjścia, musiał przeprosić

Paweł Kukiz od pewnego czasu wzbudza coraz większe kontrowersje i nie schodzi z ust opozycyjnych polityków oraz komentatorów. Zwłaszcza ostatnio były piosenkarz nawarzył sporo piwa, które nieoczekiwanie musiał wypić przy okazji wizyty w studiu RMF FM, przepraszając za swoje wcześniejsze słowa. - Powiedziałem nieprawdę. Wyraziłem się nieprecyzyjnie - padło z ust lidera Kukiz '15. O co chodziło?

None
30.03.2023 22:09 Paweł Kukiz przerwał milczenie. Zaskakujące słowa przed wyborami parlamentarnymi

Paweł Kukiz twierdzi, PiS na razie wywiązuje się ze wszystkich zobowiązań programowych względem niego i to dobry krok w stronę podjęcia decyzji o wspólnym starcie w wyborach. W wywiadzie udzielonym Wirtualnej Polsce Kukiz przekazał, że nie chce kończyć z polityką, wypowiedział się też m.in. nt. projektu ustawy, którą przygotowuje wspólnie z prezydentem Andrzejem Dudą.

Paweł Kukiz
29.03.2023 21:07 Paweł Kukiz w głębokim smutku. Jego córka przekazała przykre wieści

Paweł Kukiz kolejny raz przeżywa trudne chwile. Po tym jak pod koniec 2022 roku muzyk i polityk pożegnał swoją mamę, teraz odszedł ukochany pupil 59-latka. Smutne wieści przekazała za pomocą swoich mediów społecznościowych jego córka, Pola.

Paweł Kukiz
16.02.2023 10:03 Paweł Kukiz bez partii. Sąd rozwiązał jego ugrupowanie

Na wniosek Państwowej Komisji Wyborczej decyzją Sądu Okręgowego w Warszawie ugrupowanie Pawła Kukiza K'15 zostało rozwiązane. Jak donoszą dziennikarze “Rzeczpospolitej” polityk ma już przygotowany wniosek o rejestrację nowej partii.

W opublikowanym nekrologu na łamach "Gazety Wrocławskiej" przekazano informację o śmierci Marianny Kukiz.
20.12.2022 17:07 Paweł Kukiz w żałobie. Kondolencje przekazał sam Mateusz Morawiecki

W nekrologu opublikowanym na łamach "Gazety Wrocławskiej" rodzina oraz najbliżsi przekazali informację o śmierci Marianny Kukiz, matki Pawła Kukiza. Kondolencje popłynęły m.in. ze strony premiera Mateusza Morawieckiego.

Paweł Kukiz
02.12.2022 17:20 5G wpłynie na wynik wyborów? Pilny apel partii Kukiza

Rząd, po prawie dwóch latach procedowania, chce przyjąć projekt nowelizacji ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa i ogłosić aukcję na wprowadzenie sieci 5G. Polityk Kukiz'15 Jarosław Sachajko jest przeciwny temu pomysłowi. Uważa, że rząd powinien zastanowić się, czy wdrożenie tej technologii nie wpłynie na rozchwianie nastrojów społecznych" przed wyborami parlamentarnymi w 2023 roku.

Paweł Kukiz z nominacją od Piotra Glińskiego, nie zarobi ani złotówki
24.11.2022 17:27 Paweł Kukiz doceniony przez Piotra Glińskiego. Został powołany do rady, gdzie nie zrobi ani złotówki

Paweł Kukiz ma powody do zadowolenia. Minister kultury uznał, że to właśnie lider Kukiz'15 jest idealnym kandydatem na członka Rady Muzeum przy Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu. Paweł Kukiz ma nie zarobić ani złotówki.Paweł Kukiz ma nową funkcję i wyznaczył ją nie kto inny jak wicepremier w rządzie PiS. Piotr Gliński, minister kultury nominował byłego muzyka do zupełnie nowej roli.

Paweł Kukiz podzielił się z redakcją "Goniec.pl" swoją refleksją nt. Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego.
07.11.2022 21:49 Paweł Kukiz: "Donald Tusk Polskę by sprzedał za czapkę śliwek, Kaczyński oddałby życie"

Paweł Kukiz rozmowie z portalem Goniec.pl podzielił się swoją refleksją dotyczącą liderów dwóch największych partii politycznych w kraju. Według posła Donald Tusk "sprzedałby Polskę za czapkę śliwek", a Jarosław Kaczyński, choć nie zawsze się z nim zgadza, "oddałby za Ojczyznę życie".

Paweł Kukiz
07.11.2022 19:25 Paweł Kukiz w mocnych słowach na temat Kaczyńskiego, Ziobry, wyborów i KPO [TYLKO U NAS]

Odbywający się dzisiaj w Warszawie Kongres ESG Polska Moc Biznesu, był dobrą okazją żeby porozmawiać na temat aktualnych wyzwań stojących przed Polską w kontekście gospodarki, ochrony środowiska, polityki energetycznej, społecznej i nie tylko. Jednym z prelegentów był Paweł Kukiz, który w rozmowie z portalem Goniec.pl odniósł się między innymi do kwestii pieniędzy w ramach Krajowego Planu Odbudowy (KPO), wczorajszej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego oraz przyszłorocznych wyborów.Paweł Kukiz na Kongresie ESG Polska Moc Biznesu brał udział w panelu poświęconym polskim przedsiębiorcom oraz płaconym przez nich składkom zdrowotnym, pomimo to szef ruchu Kukiz'15 bez wahania odniósł się do kwestii bieżących. Zapytaliśmy polityka m.in. o wczorajsze słowa Jarosława Kaczyńskiego w Olsztynie, w którym prezes Prawa i Sprawiedliwości deklarował, że "jeśli byłaby możliwość zmiany konstytucji, to jesteśmy gotowi zmniejszyć skład Sejmu". - Nie widzę, żeby stało cokolwiek na przeszkodzie, by zmniejszyć ilość posłów do na przykład liczby powiatów. Pod warunkiem, żeby w tych powiatach wprowadzić jednomandatowe okręgi wyborcze, gdzie każdy powiat będzie miał swojego reprezentanta nieuzależnionego od partii, a od obywatela - oznajmił Paweł Kukiz - Podsumowując - nie widzę przeszkód, żeby cokolwiek stało na przeszkodzie, żeby każdy powiat miał swojego reprezentanta. Tak z list partyjnych, jak i wybieranego przez obywateli. - Pan postuluje o to, od długiego czasu prawda? - pytaliśmy.- Szkoda gadać. Jest ciężko przede wszystkim z tego względu, że niestety świadomość obywatelska na przykład o ustroju jest na poziomie dramatycznym. Robotnik budowlany w Stanach Zjednoczonych ma większą świadomość obywatelskości niż polski profesor niejednokrotnie - podkreślał poseł.

Kaczyński wystraszył się szantażu Kukiza. Prezes PiS zamierza ugiąć się pod naciskiem sojusznika
13.10.2022 11:07 Jarosław Kaczyński naprawdę tak nazwał Pawła Kukiza. "Być może się trochę obrazi"

Jarosław Kaczyński po raz kolejny zabrał głos ws. planowanej reformy sądownictwa. Na spotkaniu w Puławach prezes Prawa i Sprawiedliwości zapewnił, że jego formacja nie wycofa się z kontrowersyjnych zamierzeń mocno drażniących Unię Europejską i zapowiedział dalsze działania prowadzące do powołania sędziów pokoju, zgodnie z postulatem Pawła Kukiza, mimo iż "ma pewne wątpliwości". Jak zaznaczył, tym, co ma go skłaniać do wprowadzenia rozwiązania, ma być jedynie umowa z obrażonym sojusznikiem.Zdaje się, że po tym, jak Paweł Kukiz oznajmił mocno zniecierpliwiony, iż nie zamierza dalej głosować ręka w rękę z PiS, dopóki ten nie przestanie zwodzić go w sprawie sędziów pokoju, po plecach Jarosława Kaczyńskiego przeszedł ogromny dreszcz.Prezes PiS ma poważny dylemat, bo najnowsze sondaże pokazują, że do objęcia ponownie rządów brakować mu może kilkudziesięciu posłów, a każda szabla będzie wówczas podwójnie cenna, dlatego szantaż Kukiz'15 nie jest mu na rękę, ale jego pacyfikacja wiąże się z koniecznością ugięcia się pod naciskiem sojusznika.Sądownictwo to zresztą twardy orzech do zgryzienia dla byłego premiera, którego póki co nawet nie rozłupał. Reforma tego obszaru przeciąga się w nieskończoność, a wśród elektoratu mnożą się pytania o taki stan rzeczy. Na niektóre z nich Kaczyński musiał odpowiedzieć podczas spotkania z mieszkańcami Puław.

"Zawieszam głosowanie z PiS". Paweł Kukiz stracił cierpliwość, Kaczyński może stracić większość
05.10.2022 10:41 "Zawieszam głosowanie z PiS". Paweł Kukiz stracił cierpliwość, Kaczyński może stracić większość

Paweł Kukiz zapowiedział, że od środy wszelkie głosowanie posłów Kukiz'15 z Prawem i Sprawiedliwością zostaje zawieszone. Powodem decyzji ma być nieuchwalenie przez Sejm ustawy o tzw. sędziach pokoju, którą muzyk forsuje od dawna. Od tej reguły ma być jednak wyjątek. - Jeżeli będą takie głosowania, które będą popierane także przez całą opozycję, to wiadomo, że nie będę robił absolutnie na przekór - zapewnił.Ustawa o sędziach pokoju to oczko w głowie Pawła Kukiza i jeden z jego sztandarowych postulatów programowych. Zakłada on utworzenie takich sądów jako nowej kategorii w ramach sądownictwa powszechnego, a w ich gestii miałoby być rozstrzyganie najprostszych spraw przez sędziów wybieranych na sześcioletnią kadencję w wyborach powszechnych.Taniec wokół uchwalenia ustawy trwa już wiele miesięcy, ale jak do tej pory nie udało się sfinalizować projektu. Co prawda, w listopadzie ub.r. prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu inicjatywę dotyczącą nowej instytucji, a ta trafiła do specjalnej podkomisji, ale w niej utknęła. PiS co jakiś czas deklaruje swoje dobre chęci i mami Kukiza, lecz ten wyraźnie się zdenerwował i w końcu postanowił zaszantażować obóz rządzący.

Paweł Kukiz oświadczył, że to koniec wspólnych głosowań z PiS, Jarosław Kaczyński ma kłopoty
29.09.2022 10:26 Paweł Kukiz "zrywa" z PiS. Jarosław Kaczyński nie może liczyć na jego wsparcie w sejmowych głosowaniach

Paweł Kukiz (po raz kolejny) zadeklarował, że jego współpraca z PiS przy głosowaniach dobiegła końca. Jarosław Kaczyński nie wierzył, że stawiane bez końca ultimatum faktycznie się ziści? - Umowa wymagała - oświadczył lider Kukiz'15 podczas rozmowy z Bogdanem Rymanowskim w Radiu Zet. Paweł Kukiz zdecydował się na rozwód z Jarosławem Kaczyńskim. Polityk w czasie wizyty w Radiu Zet zadeklarował, że czas wspólnych głosowań z PiS dobiegł końca.Paweł Kukiz 29 września oświadczył, iż czwartek jest dniem, gdy Kukiz'15 nie podniesie ręki zgodnie z życzeniem Jarosława Kaczyńskiego. Miarka ignorowania ustaleń porozumienia się przebrała? Pytaniem otwartym pozostaje: na jak długo?

Paweł Kukiz zabrał jasne stanowisko w sprawie reparacji wojennych od Niemiec
19.09.2022 07:57 Paweł Kukiz grzmi ws. reparacji dla Polski, wspomniał o Rosji. "Należą się jak psu buda"

W rozmowie z PAP lider ugrupowania Kukiz'15 odniósł się do zagadnienia reparacji wojennych. Jak podkreślił polityk, pieniądze te należą się Polsce jak "psu buda". Co więcej, w swojej wypowiedzi Paweł Kukiz podkreślił również zasadność zadośćuczynienia ze strony rosyjskiej, które w jego opinii jest niestety awykonalne.

paweł kukiz
09.08.2022 22:51 Paweł Kukiz postawił warunek, inaczej odwróci się od PiS. Czy tym razem pozostanie nieugięty?

Paweł Kukiz zapowiada, że już tej jesieni może odejść od Jarosława Kaczyńskiego i PiS. Wszystko zależy od tego, czy spełniony zostanie jego jeden warunek, znany właściwie od początku jego współpracy. Jak na razie nie wydaje się jednak, by PiS ugięło się pod tym żądaniem. - Ja nie przyszedłem do parlamentu po spółki, tylko po reformy - podkreślał Kukiz z Wirtualną Polską, dodając, że nie ma na myśli szantażu.

Paweł Kukiz ponownie postawił PiS ultimatum, tym razem Jarosław Kaczyński się przejmie?
19.07.2022 20:20 Paweł Kukiz ponownie postawił PiS ultimatum. Tym razem Jarosław Kaczyński się przejmie i dotrzyma słowa?

Stało się, Paweł Kukiz ponownie postawił ultimatum PiS. Trudno połapać się w tym, które jest to już żądanie skierowane w stronę partii Jarosława Kaczyńskiego, ale znów nie zabrakło deklaracji, że to już ostateczny termin na działanie. Co później? Tradycyjnie: Paweł Kukiz grozi, że nie będzie tańczył, tak jak zagra mu prezes PiS.- Zostają nam właściwie maksymalnie dwa miesiące - oświadczył Paweł Kukiz. Lider Kukiz'15 wydaje się nie przejmować, że ultimatum dla PiS stawiał już kilka razy. Polityk ponownie miłosiernie postanowił przesunąć termin końcowy. Osoby wiecznie deklarujące, że zaczynają ćwiczyć "od poniedziałku" mają z Pawłem Kukizem wiele wspólnego. Polityk również postrzega kwestie terminów i czasu w sposób wyjątkowo luźny. Luźne jest też jego podejście do znaczenia słowa "ultimatum".

Paweł Kukiz
21.06.2022 19:53 Bulwersująca wypowiedź Kukiza o dziennikarce na antenie radia. Prowadzący musiał go upominać

Paweł Kukiz słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi. Tym razem dał upust emocjom na antenie RMF FM. Poseł w tak skandalicznych słowach określił dziennikarkę, że prowadzący musiał go upominać.To już drugi przypadek w ciągu ostatnich trzech dni, kiedy dziennikarze muszą przerywać wypowiedzi polityków w programach na żywo. O tym, dlaczego Piotr Marciniak z TVN24 wtrącił się w wypowiedź Anny Zalewskiej można przeczytać w tym artykule.

Paweł Kukiz
17.06.2022 10:18 "Rz": Paweł Kukiz może stracić partię. Muzyk nie złożył sprawozdania finansowego do PKW

Paweł Kukiz znalazł się w nie lada tarapatach. Partia muzyka nie złożyła w Państwowej Komisji Wyborczej sprawozdania finansowego za poprzedni rok. "Rzeczpospolita" donosi, że skutkuje to delegalizacją ugrupowania, a to z kolei pozbawi je subwencji. W sytuacji zbliżających się wyborów parlamentarnych muzyk może być zmuszony do wejścia we współpracę np. z Prawem i Sprawiedliwością.Kiedyś w komitecie poparcia kandydatury na prezydenta Donalda Tuska, orędownik kampanii samorządowej Hanny Gronkiewicz-Waltz i parlamentarnej Platformy Obywatelskiej, dziś antysystemowiec. Paweł Kukiz przeszedł długą drogę, która wkrótce skończyć się może w ramionach PiS-u.

Paweł Kukiz
31.05.2022 18:34 Kukiz: "Chciałbym, żeby mężowie moich córek, w przypadku zagrożenia gwałtem, mogli zastrzelić sołdata"

- Z pozycji ojca chciałbym, żeby przyszli mężowie moich córek potrafili posługiwać się bronią, by mogli w przypadku zagrożenia gwałtem przez bolszewickiego, ruskiego sołdata, go zastrzelić - oznajmił Paweł Kukiz podczas dyskusji o dostępie do broni w Polsat News.Przypomnijmy, że w marcu bieżącego roku Paweł Kukiz złożył w Sejmie projekt ustawy, która ma na celu uproszczenie dostępu do broni w Polsce. Teraz na antenie Polsat News odniósł się do sprawy, twierdząc, że "chce doprowadzić do remilitaryzacji mentalnej społeczeństwa".

Paweł Kukiz zakażony koronawirusem, zamieścił nietypowy wpis, gdzie uderza w lex Kaczyński
03.02.2022 09:13 Nietypowy wpis Pawła Kukiza. Odpowiedziała Kancelaria Prezydenta

Nietypowa wypowiedź Pawła Kukiza podczas informowania o pozytywnym teście na obecność koronawirusa. - Zakapuję wszystkich - zadeklarował ochoczo koalicjant PiS. Polityk wyjaśnił, że podejrzewa, gdzie doszło do zakażenia. W spotkaniu brał udział również Andrzej Duda.Na profilu Pawła Kukiza we wtorek pojawił się zaskakujący wpis. Nie tylko sam fakt zakażenia koronawirusem mógł wprowadzić w osłupienie jego obserwatorów.Lider Kukiz'15 w dość nietypowych słowach postanowił ujawnić, że do zakażenia koronawirusem dojść mogło podczas spotkania z Andrzejem Dudą. Dodatkowo poruszył również temat lex Kaczyński i ewentualnego zarobku, na jaki mógłby liczyć.

Paweł Kukiz
29.01.2022 22:23 Paweł Kukiz skomentował swoje taśmy. Zdradził, dlaczego nie chce upadku rządu

Paweł Kukiz skomentował nagrania jego rozmów z Arturem Grocem, które ujawniła telewizja TVN24. Polityk zapowiedział, że zgłosi ten fakt do prokuratury. Oprócz tego, wytłumaczył, dlaczego cały czas współpracuje z partią, którą oskarżył o autorytaryzm i nie chce obalenia rządu Mateusza Morawieckiego.Wczoraj program TVN24 "Czarno na białym" pokazał reportaż, w którym opublikowano nagrania rozmów Pawła Kukiza z byłym działaczem Kukiz'15 Arturem Grocem. Taśmy wywołały niemałą aferę, gdyż na jaw wyszło m.in. że Kukiz ułożył się z PiS-em, który, jak sam twierdzi, uczynił z Polski państwo autorytarne i przesiąknięty jest korupcją oraz nepotyzmem.Sprawy dla amerykańskiej stacji nie chciał skomentować sam zainteresowany, który od miesięcy jest obrażony na TVN za to, że ten nie mógł mu podarować głosowania "za" nowelizacją ustawy medialnej Marka Suskiego. Do posła udało się dopiero dotrzeć dziennikarzom Onetu, dla których muzyk pokusił się o wypowiedź i potwierdził autentyczność nagrań.

Kukiz Kaczyński
29.01.2022 10:34 Taśmy Pawła Kukiza. Polityk miał mówić o korupcji i prezesie TVP

Paweł Kukiz miał zostać nagrany przez swojego bliskiego znajomego Artura Groca. Z taśm muzyka wynika, że zdaje sobie on sprawę z korupcji i nepotyzmu w szeregach PiS, z którym wszedł w sojusz. Co więcej, mówi wprost o władzy autorytarnej i bez ogródek atakuje prezesa TVP Jacka Kurskiego.W sierpniu 2021 roku Paweł Kukiz zagłosował za tzw. ustawą lex TVN. Od tamtej pory polityk pozostaje w konflikcie ze stacją TVN, twierdząc, że jej dziennikarze zrobili z niego "sprzedawczyka" i kolaboranta PiS.Muzyk konsekwentnie odmawia udzialania amerykańskiej telewizji jakichkolwiek wywiadów, a ostatnio w Sejmie uciekał przed reporterami, nie chcąc informować ich o przebiegu rozmów z opozycją ws. powołania komisji śledczej ds. nielegalnej inwigilacji. Stacja TVN nie zamierza jednak uginać się pod presją żądającego przeprosin artysty, w zamian za to wydaje się, że poszła na otwartą wojnę z nim i jego ugrupowaniem. Częścią tejże są nagrania, które wczoraj wieczorem ujawniono w programie "Czarno na białym".Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Kukiz
25.01.2022 14:17 Paweł Kukiz chce zostać szefem komisji śledczej ws. Pegasusa. Inaczej nie poprze wniosku

Paweł Kukiz stawia kolejne warunki dotyczące powstania sejmowej komisji śledczej ws. nielegalnej inwigilacji. Polityk zapowiedział, że poprze wniosek o jej powołanie tylko wtedy, gdy będzie miał gwarancję, że zostanie przewodniczącym organu.Paweł Kukiz od kilkunastu dni przymierza się do powołania w Sejmie komisji śledczej badającej przypadki nielegalnych działań służb specjalnych, polegających na stosowaniu wobec obywateli systemów szpiegujących.W zeszłym tygodniu w tej sprawie toczyły się długie rozmowy między muzykiem a liderami klubów i kół parlamentarnych. W końcu udało się przekonać wszystkie siły poza PiS-em, aby złożyły podpisy pod wnioskiem przygotowanym przez Kukiza. O dalszych krokach polityk mówił we wtorek w programie "Tłit" w Wirtualnej Polsce.