Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ksiądz odwiedził wiernych na kolędzie. W jednym z domów usłyszał przejmującą historię
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 11.01.2023 17:32

Ksiądz odwiedził wiernych na kolędzie. W jednym z domów usłyszał przejmującą historię

Ksiądz Rafał Główczyński
Pixabay/ kisistvan77/zdjęcie ilustracyjne

Znany w mediach społecznościowych "Ksiądz z osiedla" podzielił się z wiernymi przejmującą opowieścią, którą usłyszał podczas tegorocznej kolędy. Choć duchowny dał się poznać jako niezwykle pogodny sługa Boży, to tym razem opowiedziana przez niego historia była niezwykle poważna, a przede wszystkim miała bardzo smutny wydźwięk.

Przejmująca historia z ust wiernego w trakcie kolędy

Ksiądz Rafał Główczyński, który znany jest ze swojej aktywności w mediach społecznościowych jako "Ksiądz z osiedla" podzielił się z wiernymi przejmującą historią, opowiedzianą przez jednego z mężczyzn, którego odwiedził z kolędą.

Popularny "Ksiądz z osiedla" nie jest jedynym duchownym aktywnie uczestniczącym w społeczności internetowej, jednak zdążył już na tyle zadomowić się w sieci, by przedstawić się wiernym jako niezwykle pogodny kapłan, który niejednokrotnie z dystansem odnosi się do spraw związanych z życiem kościoła. Jego ostatni jednak wpis w mediach społecznościowych wywołał niemałe poruszenie.

Duchowny podzielił się bowiem z internautami historią, którą opowiedział mu jeden z wiernych w trakcie kolędy. Opowieść ta dotyczyła kryzysu wiary, jaki nawiedził jednego z mężczyzn, który stracił swoje dziecko.

- Dzisiaj po kolędzie byłem u pana, którego kolega w wyniku błędu lekarza stracił 5-letniego syna. Dzieciak był w szpitalu na zabiegu usunięcia migdałka. Lekarz źle założył drenaż. Dzieciak wrócił do domu. Dostał krwotoku, tak że krew mu tryskała z ust. Chłopczyk zdążył powiedzieć: tato ja umrę. Zanim przyjechała karetka, zmarł - opowiadał przejmująco kapłan.

- Ojciec dziecka obraził się za to na Boga. Wczoraj jednak za namową kolegi po raz pierwszy od lat poszedł do Kościoła. Na kazaniu ksiądz odniósł się do Ewangelii i powiedział, że nad Jezusem podczas chrztu otwarło się Niebo. Nad nami też się otwiera i tam możemy spotkać swoich bliskich... Pomogło.... - zakończył duchowny.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Facebook/Ksiądz z osiedla/o2.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!