Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Kijów

Kijów

trzaskowski
11.01.2023 14:08 Wojna w Ukrainie. Rafał Trzaskowski w Kijowie. Podobną wizytę odbył tuż przed inwazją Rosji

Wojna w Ukrainie. Rafał Trzaskowski przebywa dzisiaj z wizytą w Kijowie - informuje Polsat News. Prezydent Warszawy wizytuje stolicę okupowanego kraju wraz z przywódcami Grupy Wyszehradzkiej. To pierwsza tego typu wizyta polityka od wybuchu wojny w lutym 2022 roku.

W wyniku rosyjskich ostrzałów Kijów jest gotowy na możliwą ewakuację mieszkańców.
08.12.2022 15:30 Niepokojące wieści z Kijowa. "To będzie miało skutki dla Polski"

Nieustanne rosyjskie ataki na infrastrukturę krytyczną Ukrainy stawiają w podwyższonej gotowości władze Kijowa do ewentualnej ewakuacji miasta. W rozmowie z Onetem Michał Kamiński (PSL-Koalicja Polska) podzielił się informacjami, które uzyskał od ważnych polityków w Ukrainie. Jak przekazał wicemarszałek Senatu, władze miasta monitorują na bieżąco sytuację związaną systemem grzewczym, którego niewydolność może zmusić mieszkańców do opuszczenia miasta.

Mateusz Morawiecki przyjechał do Kijowa
26.11.2022 11:23 Mateusz Morawiecki w Kijowie. "W tej wojnie może być tylko jeden wynik"

Mateusz Morawiecki w sobotę dotarł do Kijowa. Premier pojawił się w stolicy Ukrainy nie bez powodu. - W tej wojnie wywołanej przez Rosję może być tylko jeden wynik - stwierdził szef polskiego rządu. Mateusz Morawiecki nie zapomniał o tragicznej przeszłości wschodnich sąsiadów i złożył kwiaty przed Pomnikiem Ofiar Wielkiego Głodu.Mateusz Morawiecki po raz kolejny przekroczył polsko-ukriańską granicę. W sobotę 26 listopada premier Polski odwiedził Kijów.Centrum Informacyjne Rządu potwierdziło oficjalną wizytę Mateusza Morawieckiego w Ukrainie. Polityk wskazał, że obecnie sąsiedzi Polski cierpią coś bliźniaczego, co znajduje się już na kartach Ukrainy.

Witalij Kliczko przygotowuje mieszkańców Kijowa do możliwej ewakuacji całego miasta.
07.11.2022 21:31 Kijów przygotowuje się na Blackout. Witalij Kliczko apeluje do mieszkańców

Witalij Kliczko przestrzegł obywateli miasta przed całościową utratą prądu. Polityk zaapelował, by mieszkańcy byli przygotowani na możliwą ewakuację lub wyjazd do krewnych. Jak podkreślił były bokser, wróg uczyni wszystko, by pozbawić stolicę energii elektrycznej i ogrzewania.

metro Kijów https://twitter.com/EuromaidanPress
10.10.2022 15:03 Rosyjskie rakiety nie złamały ukraińskiej jedności. Wzruszające nagrania z kijowskiego metra

Barbarzyństwo wojsk rosyjskich nie wystarczyło, by odebrać ducha walki oraz jedności ukraińskiej ludności. W trakcie, gdy pociski spadały na stolicę Ukrainy, zjednoczeni mieszkańcy Kijowa, zgromadzeni na podziemnych stacjach metra śpiewali ludowe pieśni, by wzajemnie dodać sobie otuchy.Dramatyczny dzień dla całej Ukrainy. Od samego rana trwał ciężki ostrzał wielu miast na terenie całego kraju, przez putinowskich żołdaków. Ciężko nazwać "żołnierzem" kogoś, kto kieruje rakiety na ulice, po których porusza się ludność cywilna. Okrucieństwo kolejny raz nie miało szans w starciu z jednością i solidarnością Ukraińców. Docierają do nas wzruszające obrazki ze stacji kijowskiego metra, czy też wzajemnej pomocy tuż po rosyjskich bombardowaniach.Poniżej nasza poranna relacja z dramatycznych wydarzeń w Ukrainie:

Kijów bomby
10.10.2022 09:27 Zmasowany atak Rosji wciąż trwa. Wybuchy w całej Ukrainie, rakiety spadły na największe miasta

Upokorzony kolejny raz Władimir Putin, skierował swoją złość na ukraińskich cywilów. Ostrzał miast trwa od lutego br. jednak po sobotniej eksplozji na Moście Krymskim, rosyjski dyktator wyjątkowo zintensyfikował działania, odpowiadając gradem rakiet zrzucanych na oślep na Kijów oraz inne miejscowości. Od rana na terenie całej Ukrainy wyją syreny alarmowe. Obrona przeciwpowietrzna intensywnie pracuje w wielu miejscach. Pojawiły się informacje na temat zabitych oraz rannych na terenie ukraińskiej stolicy.8 osób zginęło, a 24 zostało rannych - podał Rostisław Smirnow, doradca szefa MSW Ukrainy. To wstępne szacunki ofiar po stronie cywilnej z porannego ostrzału Kijowa przez wojska Rosyjskie. Rosyjski dyktator kolejny raz robi to, co potrafi najlepiej - zabija cywilów. Z całej Ukrainy dobiegają nas informacje o eksplozjach. Wybuchy odnotowano w obwodach żytomierskim, lwowskim, chmielnickim, odeskim, winnickim.

putin Miedwiediew YURI KADOBNOV East news
10.10.2022 08:52 Putin zareagował na atak na Most Krymski. Podjął pilną decyzję, zwołał spotkanie Rady Bezpieczeństwa

Są reakcje najwyższych przedstawicieli władz Federacji Rosyjskiej na sobotni wybuchy na Moście Krymskim. - Rosja musi odpowiedzieć na ukraiński atak terrorystyczny na Most Krymski bezpośrednim zniszczeniem terrorystów – grzmiał Dmitrij Miedwiediew, wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, który miał wpaść w szał na doniesienia o płomieniach na przeprawie wodnej. Do tej kwestii po raz pierwszy odniósł się publicznie także Władimir Putin, dla którego znaczenie konstrukcji jest symboliczne.W sobotę (8 października) doszło do potężnej eksplozji na Moście Krymskim. Przeprawie wodnej o tyle istotnej dla Rosji, ponieważ umożliwia transport na okupowany Krym żołnierzy i sprzętu wojskowego. Już wtedy, w kierunku Ukrainy padły oskarżenia ze strony Narodowego Komitetu Antyterrorystycznego Federacji Rosyjskiej, oskarżył stronę ukraińską o celowe podpalenie mostu. Władimir Putin zażądał, aby utworzono specjalną komisję rządową, która ma zbadać i ustalić dokładnie przyczyn oraz przebieg porannych wydarzeń. Teraz najwyżsi oficjele rosyjscy zareagowali publicznie, groźbami.

Witalij Kliczko honorowym obywatelem Warszawy, jego brat spotkał się z uczestniczką Powstania Warszawskiego
01.08.2022 11:35 Legenda Powstania Warszawskiego skierowała do Włodimira Kliczko wzruszające słowa. Nagranie podbija sieć

Witalij Kliczko został honorowym obywatelem Warszawy. Podczas niedzielnej ceremonii Rafał Trzaskowski wręczył wyróżnienie na ręce Władimira Kliczko. Brat mera Kijowa reprezentował go, gdyż wojna w Ukrainie i obowiązki zawodowe nie pozwalają na to, by nowy honorowy obywatel Warszawy wyjechał z kraju. Podczas uroczystości doszło do emocjonalnego spotkania. Pięściarz spotkał się z powstańczynią, Wandą Traczyk-Stawską. Kliczko zdobył się na osobiste wyznanie.Witalij Kliczko został doceniony przez Rafała Trzaskowskiego. Mer Kijowa w niedzielę 31 lipca podczas uroczystej sesji rady miasta m.in. wraz z prof. Hanna Gronkiewicz-Waltz został zapisany na honorowych kartach stolicy.Witalij Kliczko otrzymał honorowe obywatelstwo Warszawy. Mer Kijowa nie był w stanie przyjechać do stolicy Polski, ale wysłał godne zastępstwo: brata.

Andrzej Duda nie przebywał w schronie w czasie niedzielnego alarmu lotniczego w Kijowie
23.05.2022 08:01 Szczegóły alarmu lotniczego w czasie wizyty Dudy. Prezydent skomentował, nie trafił do schronu z deputowanymi

Po wizycie w Kijowie Andrzej Duda zorganizował konferencję, gdzie poruszył między innymi temat alarmu, który zabrzmiał w czasie jego przemówienia w stolicy Ukrainy. Kiedy deputowani trafili do schronów, prezydent RP nie zdawał sobie sprawy z całej sytuacji. - Ja tego alarmu w ogóle nie odnotowałem - stwierdził Andrzej Duda w Przemyślu. Po powrocie z Kijowa opowiedział o swoich wrażeniach oraz chwilach grozy związanej z wystrzeleniem przez Rosjan rakiet w stronę stolicy Ukrainy w czasie, gdy on oraz Wołodymyr Zełenski przemawiali do parlamentarzystów.

Andrzej Duda w Kijowie powitany owacjami na stojąco
22.05.2022 13:00 Andrzej Duda w Kijowie powitany owacjami na stojąco. Chwilę potem zawył alarm rakietowy

- Wolny świat ma dziś oblicze Ukrainy - powiedział w ukraińskim parlamencie Andrzej Duda. Wcześniej prezydent Polski został przywitany przez parlamentarzystów owacjami na stojąco. W czasie przemówienia Rosjanie wystrzelili w stronę Kijowa pociski.W niedzielę Andrzej Duda udał się do Ukrainy, by wygłosić przed parlamentem przemówienie. Prezydent RP po raz kolejny pokazał nie tylko solidarność z zaatakowanym przez Rosję krajem.Andrzej Duda podkreślił wagę walki prowadzonej przez polskich sąsiadów. Wskazał, że wolna Europa to wolna Ukraina i w tej kwestii nikt nie powinien mieć innego zdania. - Polska zrobi wszystko co może, by pomóc Ukrainie stać się członkiem Unii Europejskiej - zapewnił.Prezydent @AndrzejDuda przebywa na Ukrainie. W niedzielę w Radzie Najwyższej w Kijowie wygłosi orędzie jako pierwsza głowa obcego państwa od wybuchu wojny. pic.twitter.com/ro2qIISh8O— Kancelaria Prezydenta (@prezydentpl) May 21, 2022

Facebook/Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine, Screen Twitter/Liveuamap
03.05.2022 20:42 Zmasowany atak na ukraińskie miasta. Rosjanie ostrzelali Lwów, eksplozje słychać na południu Kijowa

Rosjanie przeprowadzili zmasowany atak rakietowy na ukraińskie miasta. Eksplozje było słychać m.in. w okolicy Kijowa i Dniepru. Z kolei mer Lwowa poinformował, że w wyniku ostrzału rakietowego część mieszkańców została odcięta od prądu. W całym kraju zawyły syreny alarmowe.Wojna w Ukrainie trwa już 69. dni. Choć Rosjanie koncentrują się na zajęciu wschodnich regionów kraju, to nie zaniechali ataków na duże miasta w innych częściach Ukrainy.

kijow
28.04.2022 19:57 Rosyjskie rakiety spadły w okolicy Kijowa. Nasz reporter jest na miejscu

W czwartkowe popołudnie doszło do kolejnego ataku rakietowego w okolicy Kijowa. Ze wstępnych informacji wynika, że słyszano dwa wybuchy, a w mieście wciąż trwa alarm przeciwlotniczy. Mamy zdjęcia z miejsca zdarzenia.Od 24 lutego 2022 roku trwa wojna w Ukrainie, która została zaatakowana przez wojska rosyjskie. Armia Władimira Putina od początku swoich działań próbuje zdobyć Kijów, jednak mieszkańcy miasta skutecznie stawiają opór najeźdźcy.W czwartkowe popołudnie pojawiły się doniesienia o kolejnym ataku rakietowym w okolicy stolicy Ukrainy. Jak podano w głównym wydaniu "Wiadomości" na antenie TVP, obecnie w mieście cały czas trwa "alarm przeciwlotniczy".Ze wstępnych doniesień wynika, że pociski spadły niedaleko centrum stolicy, a mieszkańcy Kijowa mieli usłyszeć dwa wybuchy. Tuż po ataku nad miastem pojawiła się chmura ciemnego dymu. fot. Jan Kietliński/Goniec.plfot. Jan Kietliński/Goniec.plfot. Jan Kietliński/Goniec.plDo eksplozji doszło w rejonie szewczenkiwskim w centralno-zachodniej części miasta. W Kijowie przebywa obecnie sekretarz generalny ONZ António Guterres, który spotkał się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.Doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko przekazał, że dzisiaj doszło również do ataku rakietowego na Odessę. trzy pociski miały uderzyć także w miejscowość Fastów w obwodzie kijowskim. ❗️Rocket strikes in #Odesa and #Kyiv ❗️#UkraineUnderAttack— Anton Gerashchenko (@Gerashchenko_en) April 28, 2022 Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:Andrzej Duda uderzył w Unię Europejską. Smutne słowa o uchodźcach z UkrainyPAŻP zawarło porozumienie z kontrolerami lotów. Ruch nad Polską pozostaje bez zmianMatura WOS 2022. Ile trwa matura z WOS?Źródło: goniec.pl

Rosyjski resort grozi atakiem na Kijów, podał powody
14.04.2022 22:03 Resort człowieka Putina ostrzega. Ponowny atak na Kijów jest jeszcze możliwy

Kijów otrzymał groźbę z rosyjskiego ministerstwa. W środę resort obrony Rosji wydał specjalne oświadczenie, gdzie wprost "ostrzegł" przed możliwymi atakami na "ośrodki decyzyjne" znajdujące się w Kijowie. Oficjalnie powodem wydania publicznie takiego stanowiska były... groźby ze strony ukraińskiej.Absurdalne i groźne oświadczenie Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej. Resort kierowany przez Siergieja Szojgu, o którego absencji w ostatnim czasie mówił cały świat, postanowił zagrozić atakiem na Kijów.

Papież Franciszek nie wyklucza swojej wizyty w Kijowie
02.04.2022 13:41 Papież Franciszek nie wyklucza wizyty w Kijowie. "Propozycja leży na stole"

Papież Franciszek pójdzie w ślady Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego? W sobotę dziennikarze lecący z głową Kościoła katolickiego na Maltę usłyszeli, że jego wyjazd do Kijowa nie jest wykluczony.Papież Franciszek rozważa wizytę w Kijowie. Wiadomość o możliwej podróży do Ukrainy okupowanej przez Rosję przekazał sam następca św. Piotra.

Nie żyje dziennikarka Oksana Baulina, zginęła w czasie pracy w Kijowie
23.03.2022 22:50 Nie żyje Oksana Baulina. Dziennikarka "The Insider" zginęła w Kijowie

W Kijowie zginęła dziennikarka Oksana Baulina. Relacjonująca wojnę w Ukrainie i zniszczenia dokonane przez Rosjan. Rosjanka wcześniej współpracowała z fundacją Aleksieja Nawalnego, a w Ukrainie relacjonowała zbrodnie armii Władimira Putina. Dziennikarka "The Insider" Oksana Baulina nie żyje. Rosjanka zginęła w Kijowie w czasie wykonywania swoich obowiązków służbowych.- Filmowała zniszczenia po tym, jak wojska rosyjskie ostrzelały stołeczną dzielnicę Podolsk - przekazał portal "The Insider", który potwierdził wiadomości o śmierci swojej korespondentki.

Biały Dom nie wyklucza pozytywnego rozpatrzenia wezwania Jarosława Kaczyńskiego?
21.03.2022 23:37 Biały Dom skomentował pomysł Kaczyńskiego. Nie wyklucza nowej misji NATO?

Zaskakujące stanowisko administracji Joe Bidena w kwestii propozycji Jarosława Kaczyńskiego dotyczącej stworzenia "specjalnej misji" działającej na terenie Ukrainy. Rzeczniczka Białego Domu wskazała, że będą jeszcze w tej sprawie prowadzone. Nie wszystko zostało przesądzone?- Sądzę, że potrzebna jest misja pokojowa NATO lub szerszego układu międzynarodowego, ale taka misja, która będzie działała na terenie Ukrainy i która będzie w stanie się obronić. To jest w tej chwili coś, czego Ukraina, Europa i cały demokratyczny świat najbardziej potrzebuje - mówił w Kijowie Jarosław Kaczyński.Słowa prezesa PiS wywołały spore zaskoczenie nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. W poniedziałek wieczorem niespodziewanie w tej kwestii wypowiedziała się Jen Psaki, rzeczniczka Białego Domu. Jarosław Kaczyński ma powody do zadowolenia, gdyż wszytko wskazuje, że jego nadzieje na nowy sposób prowadzenia polityki misji NATO mogą nadal się tlić. Z ust Jen Psaki padła jednoznaczna deklaracja.

Witalij Kliczko w krótkich słowach podsumował stanowisko Rosji w kwestii wojny w Ukrainie
16.03.2022 20:35 Dziennikarz zapytał go o Putina, Witalij Kliczko się nie hamował. Padły mocne słowa

Polityka i kurtuazja zeszła na drugi plan, gdy dziennikarz przytoczył rosyjską narrację na temat wojny w Ukrainie podczas rozmowy z Witalim Kliczko. Mer Kijowa pokazując skalę zniszczeń po ataku Rosjan, nie hamował swojego języka i w dwóch słowach podsumował twierdzenie o ostrzeliwaniu "tylko celów wojskowych".Kolejny dzień wojny w Ukrainie przyniósł ze sobię kolejne doniesienia o rosyjskich ostrzałach i śmierci niewinnych cywili. Od rakiet i kul armii Władimira Putina giną również dziennikarze. Niedawno potwierdzono śmierć korespondenta "The New Yrok Times".Niemniej reporterzy wojenni w większości zostają w oblężonych miastach i relacjonują walki oraz sytuację Ukraińców. W nagłaśnianie prawdziwych wydarzeń stojących w sprzeczności z rosyjską propagandą aktywnie włączają się lokalne władze i sami obywatele. Wśród osób, które nieustannie dbają o wysyłanie realnego przekazu z frontu jest Witalij Kliczko. W środę sieć obiegło nagranie z jego rozmowy z dziennikarzem. Mer Kijowa w krótkich słowach odniósł się do stwierdzenia, że Rosjanie "atakują tylko cele wojskowe".

Joe Biden złożył podpis pod pakietem pomocowym dla Ukrainy: 800 mln dolarów i sprzęt wojskowy trafi do Kijowa
16.03.2022 20:04 Joe Biden podpisał nowy pakiet pomocowy dla Ukrainy. Duże pieniądze i nowoczesny sprzęt trafi do Kijowa

- Będziemy stale wspierać Ukrainę - zapewnił Joe Biden. Na potwierdzenie tych słów prezydent USA złożył podpis pod zupełnie nowym pakietem pomocowym dla Ukrainy. Stany Zjednoczone przekażą na ręce Wołodomyra Zełenskiego pieniądze oraz broń, w tym m.in. aż 800 zestawów przeciwlotniczych.Jest decyzja w sprawie nowego amerykańskiego pakietu pomocy dla Ukrainy. Joe Biden złożył podpis niezbędny do rozpoczęcia procedury. - To pozwoli ukraińskiemu wojsku nadal powstrzymywać samoloty i śmigłowce, które atakowały Ukraińców - mówił prezydent USA.

Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński dojechali do Kijowa, premier pokazał zdjęcia z podróży
15.03.2022 20:46 Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński dojechali do Kijowa. Premier pokazał zdjęcia z podróży

Premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński dojechali do Kijowa. - Musimy jak najszybciej zatrzymać tragedię, która dzieje się na Wschodzie - napisał szef polskiego rządu pokazując kulisy podróży. Ukraiński premier Denys Shmyhal opublikował już pierwszy oficjalny komentarz w sprawie wizyty europejskiej delegacji.- Ta wojna to wynik działań okrutnego tyrana, który atakuje bezbronnych cywili, bombarduje miasta i szpitale na Ukrainie! - napisał po godzinie 18 Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych.Ogłoszona we wtorek rano podróż polskiego premiera i Jarosława Kaczyńskiego wicepremiera ds. bezpieczeństwa dobiegła końca. Wraz z reprezentantami Słowenii i Czech dojechali do stolicy broniącej się 20. dzień Ukrainy.

EN 01515708 0589
07.03.2022 02:09 Wojna w Ukrainie. Obrońcy Kijowa szykują się na kolejny atak, Denysenko przekazał

Z informacji przekazanych przez doradcę szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy Wadyma Denysenko wynika, że rosyjskie wojska gromadzą się w okolicy Kijowa. Jego zdaniem w najbliższych dniach armia Władimira Putina podejmie próbę zajęcia stolicy Ukrainy. - Na podejściach do Kijowa koncentruje się dosyć duża liczba rosyjskiego uzbrojenia i rosyjskich wojsk. Jesteśmy świadomi, że bitwa o Kijów to kluczowa bitwa następnych dni - powiedział Denysenko.

light-cone-314071 1280
05.03.2022 11:41 Warszawa. Zbiórka latarek dla szpitala wojskowego we Lwowie

Zbiórka medykamentów dla szpitala wojskowego w Kijowie, który został przeniesiony do Lwowa, okazała się wielkim sukcesem, który byłby niemożliwy bez Państwa pomocy. Redakcja goniec.pl dołącza do kolejnej zbiórki dla szpitala. Żołnierze, którzy ochraniają szpital w nocy potrzebują latarek.W czwartek Wasze dary dojechały szczęśliwie ze Lwowa. Portal "Warszawa w Pigułcę" organizuje kolejną zbiórkę. Żołnierze, którzy ochraniają szpital w nocy potrzebują latarek. Ze względów oczywistych nie możemy napisać ilu ich jest, ale przyjmą każdą ilość sprzętu i baterie. - Wieczorem jest godzina policyjna i gasną światła, by wróg nie namierzył celu. By chronić chorych i personel żołnierze ochraniający placówkę potrzebują latarek - informują organizatorzy zbiórki.Miejsce zbiórki jest to samo, co w przypadku leków: Wałowicka 10A. Warszawa (Nowe Włochy). Termin zbiórki to piątek (04.03) i sobota (05.03) do od 8:00 do 22:00. Transport wyrusza w niedzielę.- W szpitalu brakuje też pieluch dziecięcych, więc jeśli możecie to także możecie przynieść, ale latarki są w chwili obecnej priorytetem - dodają organizatorzy.Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:Wojna w Ukrainie. Szwecja zaoferowała Ukrainie gigantyczną pomoc. Na stole niebotyczna kwotaWojna w Ukrainie. Rosyjski pocisk uderzył w posiadłość Zełeńskiego? Prezydent Ukrainy skomentował krótkoWojna w Ukrainie. Putin wprowadził dotkliwy zakaz. Kara może wynieść nawet 15 lat więzieniaŹródło: goniec.pl, Warszawa w Pigułce

274825925 1195438084193511 3610205495869653588 n
05.03.2022 11:24 List ze Lwowa, w podziękowaniu za zbiórkę dla szpitala. Łzy same cisną się do oczu

W ubiegłym tygodniu redakcja Goniec.pl włączyła się do zbiórki medykamentów dla szpitala w Kijowie organizowanej przez portal "Warszawa w Pigułce". Student medycyny z Kijowa zbierał potrzebne leki, bandaże i antyseptyki. Transport dotarł do Ukrainy, a w piątek otrzymaliśmy wzruszający list od pana Valentyna.Kiedy postanowiliśmy włączyć się do zbiórki, dostaliśmy od Państwa bardzo dużo wiadomośći. W piątek otrzymaliśmy informacje, że transport medykamentów dotarł do szpitala wojskowego we Lwowie. Początkowo miał trafić do Kijowa, jednak szpital ze stolicy Ukrainy został ewakuowany. Pan Valentyn wraz z lekarzami przesłał kilka słów "prosto z serca".

Screen Twitter/Justine Redman
03.03.2022 06:54 Wojna w Ukrainie. Ogromne wybuchy w Kijowie uchwycone przez kamerę

W środę 2 marca wieczorem doszło do czterech dużych wybuchów w Kijowie. Po jednej z eksplozji niebo rozświetliło się na pomarańczowo, co uchwyciła kamera CBS News. Ekipa telewizyjna musiała uciekać do schronu.Eksplozje w stolicy zapoczątkowały kolejną niespokojną noc w Ukrainie. Około godz. 3:00 (czasu polskiego) władze ukraińskie oficjalnie potwierdziły, że po ciężkich walkach Rosjanie przejęli kontrolę nad Chersoniem (obwód chersoński, południe Ukrainy).

EN 01515127 3289
02.03.2022 21:12 Wojna w Ukrainie. Potężny wybuch w rejonie dworca kolejowego w Kijowie. W mieście zawyły syreny

Agencja Interfax-Ukraina poinformowała o potężnym wybuchu w okolicy kijowskiego dworca kolejowego. Doniesienia potwierdził przedstawiciel ukraińskiego MSW, Anton Heraszczenko. W mieście ogłoszono alarm przeciwlotniczy.- Rosjanie ostrzelali okolice dworca kolejowego w Kijowie, rakieta zniszczyła duży ciepłociąg - poinformował doradca w MSW Ukrainy, Anton Heraszczenko.

pilne czerwone
01.03.2022 22:11 [ZAPIS RELACJI] Potężne eksplozje w Kijowie, Rosjanie atakują też inne miasta. To będzie bardzo trudna noc

Wojna w Ukrainie. W Kijowie doszło do potężnych eksplozji, a Rosjanie atakują nie tylko stolicę, ale również inne duże ukraińskie miasta. Tymczasem w Przemyślu gromadzą się bojówki kiboli, które atakują migrantów i wolontariuszy. Dziękujemy za śledzenie relacji. Zapraszamy do czytania nowej, na dzień 2 marca. Znajdziecie ją TUTAJ.05:46 Do nietypowego zdarzenia doszło w mieście Melitopol, gdzie zwykli obywatele wyszli na ulicę i zablokowali przejazd rosyjskich wojsk.05:37 We wtorek trzy przybywające z różnych kierunków kolumny rosyjskiego wojska wkroczyły do Trościańca i zajęły to leżące w obwodzie sumskim miasto. W mieście zniszczone są prawie wszystkie linie energetyczne, wszystkie drogi są uszkodzone. Rosjanie chodzą od domu do domu, wyprowadzają ludzi z piwnic, zmuszają ich do siedzenia w nocy na ulicy - napisał na Telegramie szef Obwodowej Administracji Państwowej obwodu Dmytro Żywycki.05:24 Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel pojawi się dziś w Polsce. O godz. 8:45 spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka. Z kolei o godz. 10:20 obaj politycy mają pojawić się na przejściu granicznym Korczowa-Krakowiec.05:11 Krajobraz po rosyjskim ataku na dzielnicę mieszkaniową w BorodianceThe aftermath of a Russian attack on a residential district in Borodyanka, Kyiv region. Notice the children’s play set. pic.twitter.com/cFz85dDJ9m— Christopher Miller (@ChristopherJM) March 1, 2022 05:05 Od 2 marca obowiązuje zakaz dla Rosjan, Putin podpisał rozporządzenie.04:54 Zmasowany ostrzał przedmieść Charkowa.MLRS strikes on the outskirts of Kharkiv. https://t.co/Gj6Z65csCs pic.twitter.com/xYZ3cM1GZ7— Rob Lee (@RALee85) March 2, 2022 04:45 Lwów zabezpiecza zabytki na wypadek ostrzału i bombardowań.Львів займається охороною архітектурної спадщини міста. pic.twitter.com/2tmMtIOe6D— Промисловий Портал (@ua_industrial) March 2, 2022 04:36 Tereny opanowane przez Rosjan, stan na 1 marca.Assessment of control over the territories of #Ukraine and the main trajectories of military forces as of March 1 3:00 Eastern Time pic.twitter.com/fntl6u1BSR— NEXTA (@nexta_tv) March 2, 2022 04:24 Rosyjscy spadochroniarze wylądowali w Charkowie i zaatakowali jedno z wojskowych centrów medycznych w mieście. Siły ukraińskie odpierają atak.04:17 Ministerstwo Obrony Ukrainy przekazało, że wojska białoruskie są w stanie gotowości do rozmieszczenia i stacjonują w pobliżu granicy z Ukrainą.03:55 Prezydent USA wygłosił orędzie. Padło wiele słów o Ukrainie i Putinie03:43 Centrum Zwalczania Dezinformacji przy Radzie Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy podało, że Rosjanie podkładają miny pod porzucany przez siebie w obwodzie sumskim na wschodzie Ukrainy sprzęt wojskowy.03:35 Prezydent USA Joe Biden ogłosił zamknięcie amerykańskiej przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów.03:30 Amerykanie ujawniają, że morale rosyjskich wojsk jest bardzo niskie02:57 Amerykański senator Marco Rubio, wiceprzewodniczący senackiej komisji ds. wywiadu, twierdzi, że Putin przeprowadził "największy atak lotniczy w historii inwazji", próbując zdobyć Charków.02:49 - Ze względu na Ukrainę, Rosję i świat - Putin musi ponieść porażkę - powiedział premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.For the sake of Ukraine, Russia and the world – Putin must fail. pic.twitter.com/uUn0WEJ78W— Boris Johnson (@BorisJohnson) March 1, 2022 02:44 Boeing potwierdził, że wstrzyma dostawy części, obsługę techniczną i wsparcie techniczne dla rosyjskich linii lotniczych.02:35 Służba Bezpieczeństwa Ukrainy informuje o walkach w Charkowie.02:22 W Kijowie zawyły syreny przeciwlotniczeVIDEO: Sound of wailing.Air raid sirens ring out in Kyiv overnight as the Russian bombardment of the Ukrainian capital resumes pic.twitter.com/nNpkyNWHjT— AFP News Agency (@AFP) March 2, 2022 02:18 Aleksander Kwaśniewski ujawnia plany Putina02:11 Smutne obrazki z RosjiRosja 2022. Dzieci zatrzymane za udział w zgromadzeniach przeciwko inwazji Putina na terytorium Ukrainy. Na transparencie jest napisane "Nie dla wojny".#PutinWarCriminal #wojna #wojnanaukrainie pic.twitter.com/RadNnZjhG7— Goniec.pl - relacja z wojny na Ukrainie 🇵🇱🇺🇦 (@GoniecPL) March 2, 2022 02:06 - Wielkie podziękowania dla ukraińskich strażaków. Zbyt często ich bohaterskie czyny nie są wystarczająco honorowane - napisał dziennikarz Illia Ponomarenko.Great thank you to Ukrainian firefighters.Way too often their heroic deeds end up being not honored enough. pic.twitter.com/k4q9H6oKGz— Illia Ponomarenko (@IAPonomarenko) March 2, 2022 02:01 Linie United Airlines tymczasowo zawiesiły loty przez rosyjską przestrzeń powietrzną. Wcześniej loty nad Rosją wstrzymały również Delta Air Lines, American Airlines i United Parcel Service (UPS).01:55 - Łukaszenka nie jest Białorusią i Białorusini nie powinni ponosić odpowiedzialności za jego zbrodnie; bycie obywatelem Białorusi nie oznacza wspierania dyktatorów i wojny, rozpętanej przez nich - przekazała w liście do Polaków liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska.01:50 O godz. 3 polskiego czasu prezydent USA Joe Biden wygłosi orędzie.01:36 Niebywałe nagranie pokazuje, jak czołg strzela w kierunku nagrywającego go mężczyzny w budynku01:24 Marina Kalabina, anestezjolog z Naukowo-Praktycznego Centrum Medycznego Kardiologii i Kardiochirurgii Dziecięcej, zginęła podczas rosyjskich nalotów. Tragiczną informację potwierdził ukraiński minister zdrowia Wiktor Ljaszko.01:19 - Rosjanie wprowadzili już na Ukrainę ponad 80 proc. skoncentrowanego wcześniej wzdłuż granic kraju potencjału wojskowego i przygotowują się do ataku na Kijów oraz Charków - przekazała właśnie agencja Ukrinform, powołując się na źródła w Pentagonie.01:15 Lekarze z Ukrainy wzięli ślub w trakcie inwazji RosjiLekarze z Ukrainy postanowili pobrać się bezpośrednio w szpitalu. Miłość jest silniejsza niż nienawiść Putina. #wojna #PutinWarCriminal pic.twitter.com/XNyjZFgAOz— Goniec.pl - relacja z wojny na Ukrainie 🇵🇱🇺🇦 (@GoniecPL) March 1, 2022 01:09 W Mariupolu rozległ się alarm przeciwlotniczy01:01 W Rosji kolejny dzień trwają demonstracje przeciwko inwazji na Ukrainę. Jak podaje Nexta, z tego powodu od 24 lutego rosyjska policja zatrzymała już prawie 7 tys. obywateli tego kraju.00:56 Charków przed i w trakcie inwazji Rosji na UkrainęBeautiful Kharkiv before and during Russian invasion #StopRussianAggression #StandWithUkraine pic.twitter.com/oAfj2oUVnI— Mariana Betsa (@Mariana_Betsa) March 1, 2022 00:51 Siły powietrzne Ukrainy wraz z jednostkami wojska i obrony terytorialnej zniszczyły duży rosyjski konwój wojskowy w pobliżu miasta Basztanka. Szacuje się, że w konwoju znajdowało się prawie 800 pojazdów.00:46 Rafał Trzaskowski na Facebooku:00:39 Nie żyje legendarny pilot Ukrainy. Zginął w walce z siłami rosyjskimi.00:28 Najnowsze doniesienia każą sądzić, że Rosjanie zdobyli Chersoń, miasto w południowej Ukrainie.00:24 Siły rosyjskie zniszczyły Uniwersytet Sił Powietrznych w CharkowieKharkiv Air Force University destroyed. pic.twitter.com/SXgPNf6gbh— Aldin 🇧🇦 (@aldin_ww) March 1, 2022 00:11 Dramatyczne doniesienia z Żytomierza. Są ofiary nalotu Rosjan, trwa walka z ogromnym pożarem.00:03 Zwyciężczyni festiwalu piosenki Eurowizja z 2016 roku, ukraińska piosenkarka Susana Dżamaładinowa, występująca pod pseudonimem Dżamała, znajduje się wśród uciekinierów wojennych, którzy przekroczyli granicę z Rumunią.23:57 Amerykański koncern Ford zawiesza działalność w Rosji w związku z wydarzeniami na Ukrainie. - Biorąc pod uwagę sytuację, poinformowaliśmy dziś naszych partnerów JV, że zawieszamy nasze działania w Rosji, ze skutkiem natychmiastowym, do odwołania - napisano w oficjalnym oświadczeniu.23:53 - Inwazja Rosji na Ukrainę dotknęła Ukraińców i osoby niebędące jej obywatelami na wiele sposobów. Afrykańczycy szukający ewakuacji są naszymi przyjaciółmi i muszą mieć równe szanse na bezpieczny powrót do swoich krajów. Rząd Ukrainy nie szczędzi wysiłków, by rozwiązać ten problem - napisał minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba.Russia’s invasion of Ukraine has affected Ukrainians and non-citizens in many devastating ways. Africans seeking evacuation are our friends and need to have equal opportunities to return to their home countries safely. Ukraine’s government spares no effort to solve the problem.— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) March 1, 2022 23:45 Jestem po rozmowie z @ZelenskyyUa . Sytuacja jest bardzo trudna. Giną ludzie, zwykli cywile w Charkowie, Kijowie, Żytomierzu i dziesiątkach, setkach miast i miejscowości. Ale Ci co żyją walczą i nie tracą ducha! Kto może niech pomaga! Każdy gest się liczy. My działamy. 🇵🇱🤝🇺🇦— Andrzej Duda (@AndrzejDuda) March 1, 2022 23:22 Firma Apple potwierdziła, że nie będzie sprzedawać swoich produktów na terenie Rosji. Wyłączone zostało także dokonywanie płatności przy pomocy Apple Pay. 23:14 Ostrzelana została miejscowość Biała Cerkiew leżąca w obwodzie kijowskim. Doszło do licznych zniszczeń, ale, jak przekazał burmistrz Giennadij Dyky, "według wstępnych danych nie ma ofiar". MSW Ukrainy potwierdziło, że rakieta, która spadła na miasto, wycelowana była w skład ropy.23:06 Słynny "Duch z Kijowa" miał zostać zestrzelony przez Rosjan. Przeżył, dostał nowy samolot i zniszczył kolejną maszynę wroga.22:59 Dzisiaj zaczęliśmy blokować kanały YouTube Russia Today i Sputnika w całej Europie. Odkąd Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę, skupialiśmy się na usuwaniu treści naruszających prawa i łączeniu ludzi z zaufanymi wiadomościami i informacjami - poinformowała platforma Youtube. 1/ Today, we began blocking RT & Sputnik’s YouTube channels across Europe. Since Russia began its invasion in Ukraine, we’ve been focused on removing violative content & connecting people to trusted news & information. An overview of the steps we’ve taken the last few days 👇— YouTubeInsider (@YouTubeInsider) March 1, 2022 22:53 Mer Żytomierza, Serhiej Suchomłyn, przekazał, jak wygląda obecnie sytuacja w mieście. Według jego informacji, jedna z bomb uderzyła w budynek niedaleko szpitala. ❗️The mayor of #Zhytomyr commented on the situation in the cityAccording to information, one of the bombs hit an apartment building that was located near the state hospital. pic.twitter.com/Uzr8otpuiq— NEXTA (@nexta_tv) March 1, 2022 22:50 Rosja bombarduje dzielnice Kijowa i Wysogotowa spoza stolicy - podała Państwowa Służba Łączności Specjalnej Ukrainy. Pod naporem ognia znalazły się dzielnice: Rusaniwka, Kureniwka, Boiarka i Żuliany (okolice kijowskiego lotniska międzynarodowego). 22:49 Holenderski dziennik "De Telegraaf" poinformował, że co najmniej stu byłych holenderskich żołnierzy chce walczyć z Rosją w Ukrainie. Większość z nich to byli komandosi, którzy służyli podczas wojny w Jugosławii. 22:48 Biała Cerkiew po nalocie bombowym rosyjskich wojsk. ❗️Bila Tserkva after massive shelling pic.twitter.com/b56U4f6co0— NEXTA (@nexta_tv) March 1, 2022 22:42 Wirtualna Polska: jak podał Bartosz Wilk z zespołu prasowego podkarpackiej policji, we wtorek wieczorem w Przemyślu doszło do pobicia trojga obywateli Indii. Jednemu z poszkodowanych jest udzielana pomoc medyczna. Napadła na nich grupa pięciu mężczyzn. 22:39 NEXTA pokazała film z Basztanki w obwodzie mikołajowskim po przybyciu wojsk rosyjskich. ❗️Before Putin's military arrived, it was the district center of #Bashtanka in the #Nikolayev region pic.twitter.com/k4EtnXiniC— NEXTA (@nexta_tv) March 1, 2022 22:38 - Dobranoc Europo. Kiedy ty śpisz, nasi mali Ukraińcy stoją na straży twoich marzeń, stając się ludzką tarczą dla Unii Europejskiej w obliczu rosyjskiej agresji - brzmi najnowszy wpis Rady Najwyższej Ukrainy. Good night #Europe. While you sleep, our little Ukrainians stand guard over your dreams, becoming a human shield for the #EU in the face of russian aggression.#StopPutin #StopRussianAggression #StandWithUkraine pic.twitter.com/uWIRYmrZFH— Verkhovna Rada of Ukraine (@ua_parliament) March 1, 2022 22:36 Wołodymyr Zełenski udzielił wywiadu agencji Reutera. Przemówił do zachodnich przywódców - To jest bardzo ważne, żeby mieć świadomość, że jeśli Ukraina padnie, to wojska rosyjskie znajdą się przy granicach państw członkowskich NATO. Będziecie się mierzyli z tym samym problemem, co my. 22:34 Eksperci przestrzegają przed tworzącymi się trollami w mediach społecznościowych. Informacje podane przez tych użytkowników mogą nie być prawdziwe - to często powstające nowe konta, które twierdzą, że ich użytkownicy znajdują się w centrum wydarzeń i będą teraz relacjonować prawdę o tym, co się dzieje. Na TT od kilku dni widać wysyp nowych kont wg schematu: „Cześć. Jestem X z 🇺🇦 od Y mieszkam w 🇵🇱 i będę podawać sprawdzone info z #Ukraina” zbierając tysiące rekacji. Prośba o uwagę i rozwagę. To mega prosty patent na budowę zasięgowych #troll kont w służbie rosyjskich farm.— Krzysztof Bukowski (@bukowskikrzys) March 1, 2022 22:30 Marine Le Pen sprzeciwia się wejściu Ukrainy do Unii Europejskiej.22:25 Reuters: Ukraińska cyberpartyzancka grupa bojowa planuje przeprowadzić cyfrowe ataki sabotażowe na ważną rosyjską infrastrukturę, taką jak koleje czy sieć energetyczna.(Reuters) - A Ukrainian cyber guerrilla warfare group plans to launch digital sabotage attacks against critical Russian infrastructure such as railways and the electricity grid, to strike back at Moscow over its invasion, a hacker team coordinator told Reuters.— Phil Stewart (@phildstewart) March 1, 2022 22:21 RIA: Nadszedł czas, aby usunąć broń jądrową z Europy Zachodniej i Wschodniej - przekazał rosyjski wysłannik do Unii Europejskiej Gennady Gatiłow.22:19 Władimir Bubnow, trener lekkiej atletyki poinformował o wielkim pożarze szalejącym w mieście Czuhujew (30 km od Charkowa). Bombardowanie miało się odbyć około godziny 18. Jak twierdzi Bubnow, wcześniej siły rosyjskie próbowało trafić w miejscowy szpital, ale ostatecznie trafiono w blok mieszkalny. Nie żyje 8 osób, a 30 zostało rannych. 22:16 Mateusz Morawiecki stwierdził, że polska jest gotowa na nałożenie embargo na rosyjski węgiel. Wymagana jest do tego jednak zgoda Komisji Europejskiej. 22:13 Reuters: szef Międzynarodowego Czerwonego Krzyża poinformował, że jest "pozytywnie nastawiony" w kontekście dotarcia do więźniów i jeńców z Ukrainy i Rosji, którzy zostali uwięzieni ze względu na trwającą wojnę. 22:09 Rada Najwyższa Ukrainy potwierdziła, że w Kijowie doszło do potężnych eksplozji.

W wojnie w Ukrainie zginął student warszawskiego SGH
01.03.2022 21:14 Student warszawskiej SGH zginął na wojnie w Ukrainie. "Dzisiaj zmarł nasz kolega"

Student Szkoły Głównej Handlowej zginął w czasie walk w obwodzie kijowskim. - Dotarła do nas tragiczna wiadomość. W wyniku odniesionych ran zmarł Oleksii Morklianyk - przekazała warszawska uczelnia. Studenta żegnają władze oraz koleżanki i koledzy.- Z przykrością informujemy, że dzisiaj zmarł nasz kolega, student SGH Oleksii Morklianyk w wyniku ostrzeliwań w Kijowie - przekazał we wtorek 1 marca Samorząd Studentów SGH.

Rakiety Iskander uderzyć miały w Kijów
28.02.2022 19:59 Kijów: poniedziałkowa seria wybuchów i eksplozji. Wojna w Ukrainie trwa kolejny dzień, stolica się broni

Kijów jest bombardowany. Anton Heraszczenko przekazał, że na stolicę Ukrainy spadł pocisk balistyczny Iskander. Nie wiadomo jeszcze, ile ofiar przyniósł ze sobą ten ostrzał. Poniedziałkowy atak Kijów się nasilił.- Na Kijów spadł pocisk balistyczny Iskander - przekazał w pilnym komunikacie w poniedziałek przed godziną 19 czasu polskiego Anton Heraszczenko.Przedstawiciel ukraińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych dodał, że straty po ostrzelaniu przez Rosjan nie są jeszcze znane. - Informacje o dokładnym miejscu i ofiarach są ustalane - powiedział polityk.

pilne warszawa czerwone
28.02.2022 19:58 Warszawa. Pomoc dla szpitala w Kijowie. Zbiórka leków, bandaży, antyseptyków [LISTA]

Student medycyny z Kijowa wraca do kraju pomagać w opiece nad rannymi w walkach z agresją rosyjską. W szpitalu brakuje wielu niezbędnych rzeczy. Potrzebna jest pomoc. Dziś i jutro od godziny 8:00 do 22:00 na ulicy Wałowickiej 10A (Nowe Włochy) w Warszawie prowadzona będzie zbiórka darów dla szpitala. Transport wyjeżdża w czwartek rano. Materiał chirurgiczny 1. Opaska uciskowa – Джгут 2. Wkłucie centralne – cewnik do żył centralnych – Підключичні катетери 3. CEWNIKI DO EMBOLEKTOMII I TROMBEKTOMII (FOGARTY’EGO) – Катетери емболоектомії, тромбоектомії( Фогарті) 4. Cewniki żylne – Венні катетери 5. Cewniki moczowe – Сечові катетери 6. Laryngoscopy – Ларингоскопи 7. Resuscytator dla dorosłych – Мішки Амбу 8. Rurka intubacyjna (rurka dotchawicza) Ендотрахеальна трубка (інтубаційна) 19.Igły chirurgiczne- Хірургічні голки 10. Ciśnieniomierz (tonometr)Тонометри 11. B.Braun Monosyn nici chirurgiczne – Шовний матеріал(різний, розсмоктувальний і не розсмоктувальний) 12.Wszystkie rodzaje plastrów samoprzylepnych – Всі види лейкопластерів. 13.Antyseptyki na rany – Антисептики на рани 14.Rękawiczki sterylne- Хірургічні, стерильні рукавиці. 15.Rekawice nitrylowe – Нестерильні рукавичкиLeki 1. Cefalosporyny roznych generacji – Цефалоспорини різних поколінь. 2. Fluorochinolony – Фторхінолони різних поколінь 3. leki hemostatyczne – Кровозупинні препарати 4. Niesteroidowe leki przeciwbólowe (deksketoprofen, paracetamol, gabapentyna) – Нестероїдні знеболюючі(дескетопрофени, парацетамоли, габапентини)Inne leki – Ibuprom – Paracetamol – Pulmicort – Salbutamol – Rectodelt – Prednizolon – Glucophage – Diklofenak – Acular – Spazmalgon – Dicloberl, – Kwas aminokapronowy – Dicynone – InsulinaProdukty higieniczne - Pieluchomajtki dla dorosłych – Памперси для доросли - Szczotki do zębów – Зубні щітки - Pasta do zębów – Зубна паста - Szampon, mydło – Шампунь, мило Uwaga! Potrzebna będzie także lodówka turystyczna do przewozu leków wymagających niskiej temperatury!numer kontaktowy do koordynatora: +48 794 246 019Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:Rosyjscy opozycjoniści i naukowcy powołali Antywojenny Komitet RosjiRosjanie chcieli pożyczyć od ukraińskiej policji paliwo. Przyszli na komisariatWojna w Ukrainie. Rosja ponosi gospodarcze skutki agresji: ekonomia zrujnowanaJeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: Goniec.pl, "Warszawa w Pigułce"

  • 1
  • 2