Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Banki

Banki

telefon klawiatura pieniądze
23.07.2024 21:44 Przelewy bankowe: jakie tytuły mogą przyciągnąć kontrolę Urzędu Skarbowego?

W dobie bankowości elektronicznej warto zwrócić szczególną uwagę na tytuły przelewów bankowych. Niewłaściwe opisy mogą przyciągnąć uwagę Urzędu Skarbowego, a nawet policji. Warto więc wiedzieć, jakie tytuły przelewów mogą prowadzić do nieprzyjemności oraz jak ich unikać.

PKO BP
09.06.2024 21:43 Bank PKO BP wydał ważny komunikat dla klientów. Trzeba wiedzieć

Płatności za pomocą popularnego Blika stały się już polską codziennością. Za pomocą sześciocyfrowego kodu generowanego przez aplikację płacimy już zarówno za zakupy dokonywane w internecie, jak i w osiedlowym sklepie. Nie można jednak zapominać, że każdy kod Blik to informacja wrażliwa. Dlatego bank PKO BP rozesłał komunikat do swoich klientów.

bankomat
18.04.2024 22:35 Klienci dużego banku muszą uważać. Wydano komunikat o utrudnieniach

Klienci mBanku będą przez kilka godzin odcięci od środków na ich kontach. Wszystko przez zapowiedzianą przerwę techniczną. Już w najbliższy weekend nie będzie zapłacić nawet kartą płatniczą banku, warto więc przygotować odpowiednią ilość gotówki na kryzysowe sytuacje.

policja
13.04.2024 13:33 Policja wydała ważny komunikat. Zagrożenie dla Polaków

Służby mundurowe od dłuższego czasu uwrażliwiają społeczeństwo na internetowe oszustwa. Prowadzą w tym celu wiele akcji, które mają przestrzegać przed będącą coraz większym problemem cyberprzestępczością. Policja informuje o nowej kampanii “Bankowcy dla CyberEdukacji”.

bankomat
03.02.2024 09:23 Kilka banków wydało ważne komunikaty. Ich klienci powinni się przygotować

Kilka banków opublikowało ważne komunikaty. Klienci mogą mieć tymczasowo problemy z dostępem do ich usług - np. wykonania transakcji internetowych. Banki we wskazanym czasie będą prowadzić  prace serwisowe i rozwojowe. Najczęściej są one zaplanowane na godziny nocne i poranne, ale nie w każdym przypadku tak jest. Kto planuje ważny przelew lub opłatę, powinien uważnie przeczytać komunikaty banków.  

bankomat
18.06.2023 18:10 Właściciele kodów PIN z tej listy mogą stracić pieniądze. Lepiej szybko dokonaj zmiany

Amerykański analityk i były pracownik firmy Microsoft opracował zestaw kodów PIN, na które najłatwiej zapolować przestępcom. Lista wcale nie jest krótka, a to oznacza, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że także twój szyfr się na niej znajduje. Widzisz w spisie swój numer? Czym prędzej zaloguj się do banku i dokonaj zmiany. W przeciwnym razie możesz doznać dotkliwej straty oszczędności.

bank
19.05.2023 15:18 Weekendowe przerwy techniczne w bankach. Mogą pojawić się problemy z płatnościami

Mało optymistyczna wiadomość dla klientów PKO BP. Bank planuje przeprowadzenie prac modernizacyjnych od godziny 23.00 w piątek do godziny 7.00 w poniedziałek. Oznacza to, że niektóre usługi, takie jak np. płatności BLIK-iem z kartą kredytową jako źródłem płatności nie będą działać. Na co jeszcze trzeba się przygotować? 

PKO
01.05.2023 16:15 Zmiany w bankach weszły w życie. Klienci nie będą raczej zadowoleni

Wraz z początkiem maja w życie wchodzą zmiany w systemie bankowym, które mało komu przypadną do gustu. Podczas gdy niektóre przedsiębiorstwa windują wysokości opłat za swoje usługi, inne mierzą się z widmem bankructwa. Klienci muszą więc zachować szczególną czujność i uważnie śledzić rynek. Inaczej może czekać ich niemiła niespodzianka.

Bankomat
26.04.2023 15:55 To ostatni moment na pilne przelewy. Banki będą zamknięte w majówkę

Majówka w tym roku wypada na początku tygodnia. Oznacza to, że banki nie będą czynne przez 5 dni. Jeżeli zamierzamy wykonać przelew i chcemy, żeby doszedł do odbiorcy jeszcze przed świętami, mamy mało czasu. Krajowa Izba Rozliczeniowa rozwiała wątpliwości.

None
18.03.2023 09:11 Ograniczenia w bankowości internetowej. Klienci popularnych banków muszą liczyć się z utrudnieniami

Klienci ING Bank Śląski, Credit Agricole i Nest Bank w najbliższych dniach muszą liczyć się z utrudnieniami w bankowości elektronicznej, mobilnej oraz płatnościach BLIK. Wynikać to będzie z prowadzonych prac serwisowych i technicznych. Gdzie i kiedy obowiązywać będą ograniczenia w korzystaniu z usług bankowych? 

bankomat
11.03.2023 09:35 Przerwy techniczne w popularnych bankach. Sprawdź, kiedy będą utrudnienia

Ważna informacja dla wszystkich posiadaczy kont bankowych, którzy na ten weekend zaplanowali operacje finansowe. W dniach 11-12 marca niektóre banki przeprowadzać będą standardowe przerwy techniczne. Utrudnienia mogą dotyczyć m.in. wykonywania przelewów czy płacenia za pośrednictwem BLIK. Którzy klienci muszą przygotować się na komplikacje?

Największy bank w Polsce ostrzega klientów
07.02.2023 19:45 Klienci PKO BP powinni uważać. Tak działają oszuści

CSIRT KNF wydało ostrzeżenie przed oszustami dla osób korzystających z usług PKO BP. Internetowi przestępcy, dzięki specjalnie przygotowanym stronom, uzyskują dostęp do kont klientów. Bank podzielił się wskazówkami, które pomóc mają w rozpoznaniu działania oszustów.

office-ga08f33402 1920
23.12.2022 16:53 Wielka awaria tuż przed świętami. Polacy nie mogli zrobić zakupów niezależnie od banku

System bankowości internetowej BLIK nie działa. Oparty o Elixir system płatności mobilnych blokuje dokonywanie transakcji. Pojawiają się doniesienia o utracie środków z kont bankowych. Pomimo informacji podanych na oficjalnym profilu na Twitterze, problem nadal miejscowo występuje.

Podszedł do wpłatomatu i osłupiał. Niewiarygodne, co musiał zrobić, by wpłacić pieniądze
21.12.2022 10:49 Podszedł do wpłatomatu i osłupiał. Niewiarygodne, co musiał zrobić, by wpłacić pieniądze

Użytkownik Twittera podzielił się ze swoimi obserwatorami ciekawymi przemyśleniami na temat Banku Santander, które wywołały wielkie poruszenie. Jak się okazało, podczas próby umieszczenia gotówki we wpłatomacie, mężczyzna został poproszony o zaznaczenie pola dotyczącego źródła pochodzenia pieniędzy. Wiele osób poczuło się mocno zaniepokojonych tak dużą ingerencją banku w zbieranie wrażliwych danych. Ale czy tak naprawdę jest powód do zmartwień?

bankomat-kobieta-wypłata pieniędzy-euronet-biznesinfo
20.12.2022 13:00 Jak działają banki w Boże Narodzenie i Sylwestra? Szykują się utrudnienia

Boże Narodzenie i Nowy Rok będą dniami, w które standardowe przelewy nie będą realizowane. W Wigilię i Sylwestra bankowy system Elixir będzie działać krócej. Co jeszcze trzeba wiedzieć o funkcjonowaniu banków w okresie świątecznym?