PKO BP wydał ważny komunikat, w którym przestrzega swoich klientów przed oszustami. Cyberprzestępcy podszywają się pod bank i wysyłają fałszywe wiadomości. Wiadomo już, jak wygląda ich treść. “Możesz stracić pieniądze i kontrole nad kontem” - apeluje placówka.
Pilna wiadomość dla wszystkich użytkowników bankomatów. Maszyna może nagle wciągnąć kartę płatniczą i ją zatrzymać. To niepokojące zjawisko nie świadczy jednak o awarii, a o próbie oszukania nas. Istnieje także szansa, że niedługo później nasze konto bankowe zostanie wyzerowane. Jak uniknąć takiej sytuacji?
Wraz z rozwojem technologii bankowość internetowa stała się codziennością wielu Polaków. Warto jednak wiedzieć, że otrzymywanie lub wysyłanie przelewów może wzbudzić zainteresowanie Urzędu Skarbowego. Jakie są zatem limity, które pozwolą nam uniknąć niepotrzebnych problemów? Wyjaśniamy.
Klienci z całej Polski zgłaszają problemy z popularną usługą. W ostatnich godzinach do serwisu downdetector.pl wpłynęło kilka tysięcy zgłoszeń, dotyczących wykonywania płatności za pomocą systemu BLIK. Pojawia się coraz więcej informacji na temat “dużej awarii” serwisu, z którego korzysta około 17 milionów Polaków.
Bank PKO PB regularnie wychodzi na przeciw swoim klientom dodając nowe funkcje dotyczące płatności. Tym razem zmiany dotyczą kart do konta i z pewnością ułatwią życie wielu osobom. Na czym polegają? Już tłumaczymy.
Osoby posiadające konto w Santander Bank Polska otrzymały ważny komunikat w sprawie korzystania ze strony internetowej instytucji oraz jej aplikacji mobilnej. W życie weszła już korzystna zmiana, która ułatwi wielu osobom dopełnienie istotnych formalności. Poniżej wyjaśniamy, jak na niej skorzystać.
Potężna awaria w jednym z największych banków w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że klienci na terenie całego kraju mają problem z zalogowaniem się do aplikacji mobilnej. Użytkownicy nie mogą aktualnie chociażby dokonać płatności BLIK, a lista zgłoszeń w tej sprawie wciąż wzrasta. Kilka tysięcy osób nie ma dostępu do swoich środków w aplikacji.
Wielu z nas nie przykłada szczególnej uwagi temu, jaki kod PIN nadajemy do realizacji transakcji bankowych. Jest to spory błąd – jak wyjaśniają eksperci, niektóre kody mogą narazić nas na poważne ryzyko kradzieży. Oszuści mogą z łatwością złamać wiele z ich, a w szczególności te, które widnieją na opracowanej przez pewnego specjalistę liście. Warto sprawdzić, czy nasz się na nim nie znajduje.
W najbliższych dniach klientów największych banków w Polsce czekają niemałe problemy. Instytucje już ogłosiły, że w związku ze zmianą czasu z letniego na zimowy szykują przerwy techniczne. Utrudnienia pojawią się m.in. z zalogowaniem do aplikacji czy wykonaniem przelewu.
Wydawałoby się, że w przypadku przelewów, opiewających na niewielkie kwoty, ich tytuły nie mają większego znaczenia. W rzeczywistości kilka nietypowych słów może nieść poważne konsekwencje. Mimo, że dla nas jest to wyłącznie niewinny żart, może on uruchomić alarm systemów bankowych i zablokować transakcję.
W dobie bankowości elektronicznej warto zwrócić szczególną uwagę na tytuły przelewów bankowych. Niewłaściwe opisy mogą przyciągnąć uwagę Urzędu Skarbowego, a nawet policji. Warto więc wiedzieć, jakie tytuły przelewów mogą prowadzić do nieprzyjemności oraz jak ich unikać.
Komornik sądowy zajął rachunek bankowy europosła PiS Macieja Wąsika. Wszystko za sprawą prawomocnego wyroku sądu, zgodnie z którym nakazano politykowi zapłatę 30 tys. zł zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych Fundacji Otwarty Dialog i kierujących nią Ludmiły Kozłowskiej i Bartosza Kramka. Były wiceszef MSWiA w rządzie PiS nie udzielił komentarza w sprawie.
Płatności za pomocą popularnego Blika stały się już polską codziennością. Za pomocą sześciocyfrowego kodu generowanego przez aplikację płacimy już zarówno za zakupy dokonywane w internecie, jak i w osiedlowym sklepie. Nie można jednak zapominać, że każdy kod Blik to informacja wrażliwa. Dlatego bank PKO BP rozesłał komunikat do swoich klientów.
Klienci mBanku będą przez kilka godzin odcięci od środków na ich kontach. Wszystko przez zapowiedzianą przerwę techniczną. Już w najbliższy weekend nie będzie zapłacić nawet kartą płatniczą banku, warto więc przygotować odpowiednią ilość gotówki na kryzysowe sytuacje.
Służby mundurowe od dłuższego czasu uwrażliwiają społeczeństwo na internetowe oszustwa. Prowadzą w tym celu wiele akcji, które mają przestrzegać przed będącą coraz większym problemem cyberprzestępczością. Policja informuje o nowej kampanii “Bankowcy dla CyberEdukacji”.
Kłęby ciemnych chmur zawisły właśnie nad prezesem Narodowego Banku Polskiego. Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy coraz bliżej postawienia Adama Glapińskiego przed Trybunałem Stanu. Wniosek o rozpoczęcie procedury zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji premier Donald Tusk. Inną sprawą jest to, że na drodze planów rządzących najpewniej staną okoniem Julia Przyłębska i jej sędziowie.
Kilka banków opublikowało ważne komunikaty. Klienci mogą mieć tymczasowo problemy z dostępem do ich usług - np. wykonania transakcji internetowych. Banki we wskazanym czasie będą prowadzić prace serwisowe i rozwojowe. Najczęściej są one zaplanowane na godziny nocne i poranne, ale nie w każdym przypadku tak jest. Kto planuje ważny przelew lub opłatę, powinien uważnie przeczytać komunikaty banków.
Rządowy program “Bezpieczny kredyt 2 proc.” wystartował i już widać, że cieszy się dużym zainteresowaniem. Jak wynika z danych, tylko w ciągu pierwszego tygodnia do banków w Polsce złożono 3 tys. wniosków, a klientów wciąż przybywa. W ramach wsparcia osoby spełniające szereg ściśle określonych wymagań będą mogły uzyskać środki na zakup swojego pierwszego własnego mieszkania na preferencyjnych warunkach. Ale czy w ogóle warto? I na co zwracać uwagę? Wraz z ekspertami, portal Goniec.pl rozwiewa wątpliwości.
Amerykański analityk i były pracownik firmy Microsoft opracował zestaw kodów PIN, na które najłatwiej zapolować przestępcom. Lista wcale nie jest krótka, a to oznacza, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że także twój szyfr się na niej znajduje. Widzisz w spisie swój numer? Czym prędzej zaloguj się do banku i dokonaj zmiany. W przeciwnym razie możesz doznać dotkliwej straty oszczędności.
Mało optymistyczna wiadomość dla klientów PKO BP. Bank planuje przeprowadzenie prac modernizacyjnych od godziny 23.00 w piątek do godziny 7.00 w poniedziałek. Oznacza to, że niektóre usługi, takie jak np. płatności BLIK-iem z kartą kredytową jako źródłem płatności nie będą działać. Na co jeszcze trzeba się przygotować?
Wraz z początkiem maja w życie wchodzą zmiany w systemie bankowym, które mało komu przypadną do gustu. Podczas gdy niektóre przedsiębiorstwa windują wysokości opłat za swoje usługi, inne mierzą się z widmem bankructwa. Klienci muszą więc zachować szczególną czujność i uważnie śledzić rynek. Inaczej może czekać ich niemiła niespodzianka.
Majówka w tym roku wypada na początku tygodnia. Oznacza to, że banki nie będą czynne przez 5 dni. Jeżeli zamierzamy wykonać przelew i chcemy, żeby doszedł do odbiorcy jeszcze przed świętami, mamy mało czasu. Krajowa Izba Rozliczeniowa rozwiała wątpliwości.
Klienci ING Bank Śląski, Credit Agricole i Nest Bank w najbliższych dniach muszą liczyć się z utrudnieniami w bankowości elektronicznej, mobilnej oraz płatnościach BLIK. Wynikać to będzie z prowadzonych prac serwisowych i technicznych. Gdzie i kiedy obowiązywać będą ograniczenia w korzystaniu z usług bankowych?
Ważna informacja dla wszystkich posiadaczy kont bankowych, którzy na ten weekend zaplanowali operacje finansowe. W dniach 11-12 marca niektóre banki przeprowadzać będą standardowe przerwy techniczne. Utrudnienia mogą dotyczyć m.in. wykonywania przelewów czy płacenia za pośrednictwem BLIK. Którzy klienci muszą przygotować się na komplikacje?
CSIRT KNF wydało ostrzeżenie przed oszustami dla osób korzystających z usług PKO BP. Internetowi przestępcy, dzięki specjalnie przygotowanym stronom, uzyskują dostęp do kont klientów. Bank podzielił się wskazówkami, które pomóc mają w rozpoznaniu działania oszustów.
System bankowości internetowej BLIK nie działa. Oparty o Elixir system płatności mobilnych blokuje dokonywanie transakcji. Pojawiają się doniesienia o utracie środków z kont bankowych. Pomimo informacji podanych na oficjalnym profilu na Twitterze, problem nadal miejscowo występuje.
Użytkownik Twittera podzielił się ze swoimi obserwatorami ciekawymi przemyśleniami na temat Banku Santander, które wywołały wielkie poruszenie. Jak się okazało, podczas próby umieszczenia gotówki we wpłatomacie, mężczyzna został poproszony o zaznaczenie pola dotyczącego źródła pochodzenia pieniędzy. Wiele osób poczuło się mocno zaniepokojonych tak dużą ingerencją banku w zbieranie wrażliwych danych. Ale czy tak naprawdę jest powód do zmartwień?
Boże Narodzenie i Nowy Rok będą dniami, w które standardowe przelewy nie będą realizowane. W Wigilię i Sylwestra bankowy system Elixir będzie działać krócej. Co jeszcze trzeba wiedzieć o funkcjonowaniu banków w okresie świątecznym?