Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Finanse > Klienci dużego banku muszą uważać. Wydano komunikat o utrudnieniach
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 18.04.2024 22:35

Klienci dużego banku muszą uważać. Wydano komunikat o utrudnieniach

bankomat
Fot. Unsplash/Nick Pampoukidis

Klienci mBanku będą przez kilka godzin odcięci od środków na ich kontach. Wszystko przez zapowiedzianą przerwę techniczną. Już w najbliższy weekend nie będzie zapłacić nawet kartą płatniczą banku, warto więc przygotować odpowiednią ilość gotówki na kryzysowe sytuacje.

mBank zostanie wyłączony w weekend

Już w najbliższy weekend klienci mBanku stracą na kilka godzin dostęp do swoich środków. Bank chce stale podwyższać jakość swoich usług, dlatego co jakiś czas informuje klientów o modernizacji systemów. Związana z tym przerwa techniczna odbędzie się w nocy z 20 na 21 kwietnia 2024 roku, przez co nie będzie można m.in. zapłacić kartą płatniczą.

Po lądowaniu dowiedziała się, że jej mąż nie żyje. Tragedia podczas lotu

Przerwa w mBanku. Klienci nie będą mogli zapłacić kartą

W nocy z soboty na niedzielę mBank przestanie działać. Klienci nie zapłacą swoją kartą w sklepach stacjonarnych czy restauracjach. Nie będzie także możliwości skorzystania z bankomatu. W godzinach od 2.30 do 10.30 w niedzielę nie wykonamy także płatności kartą mBanku na stronach internetowych.

ZOBACZ TAKŻE: Wyższa emerytura dla wielu seniorów. Wystarczy złożyć jeden dokument

Przerwa techniczna banku. Jak się zabezpieczyć?

W wyniku przerwy technicznej klienci zostaną także całkowicie odcięci od swoich kont. W niedzielę od godz. 2.30 do 10.30 nie będzie także możliwości skorzystania z serwisu transakcyjnego czy aplikacji mobilnej mBanku. Podobna sytuacja będzie miała miejsce w przypadku mLinii – jej pracownicy nie będą mieli wglądu w dane klientów, co uniemożliwi każdą operację.

Jak przygotować się na przerwę w działaniu banku? Należy przede wcześniej zlecić wykonanie wszystkich naglących przelewów czy płatności. Jeśli w nocy z soboty na niedzielę będziemy potrzebowali dokonać jakiejkolwiek płatności, warto wcześniej przygotować odpowiednią ilość gotówki.

Źródło: Telepolis.pl