Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Apteka

Apteka

apteka
17.05.2024 12:37 Pilny komunikat, lek znika z aptek. Sprawa dotyczy 2 milionów pacjentów

Popularny lek znika z aptek w całym kraju. Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował o wykrytych nieprawidłowościach w preparacie wykorzystywanym przez pacjentów zmagającym się z cukrzycą typu II. Mowa o producie leczniczym sprzedawanym pod nazwą Viglita (Vildagliptinum), 50mg.

apteka
22.04.2024 22:33 Popularny lek przeciwbólowy wycofany z obrotu. Jest ostrzeżenie

Ibuprofen Dr. Max 400 mg w miękkich kapsułkach wycofany z obrotu - to popularny lek przeciwbólowy. Decyzja o wycofaniu leku ze sprzedaży ma rygor natychmiastowej wykonalności - informuje Główny Inspektorat Farmaceutyczny.

apteka
21.03.2024 19:11 Popularny lek wycofany ze sprzedaży. ”Realne zagrożenie dla zdrowia”

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał komunikat w sprawie popularnego leku, który stosowany jest w terapii jednego z najczęstszych zaburzeń układu pokarmowego. Ze względu na stwierdzenie niższej zawartości substancji czynnej, produkt może stanowić realne zagrożenie dla zdrowia pacjentów. Podano numery wycofanych serii.

apteka, pieniądze
20.03.2024 15:23 Wielkie zmiany od 1 kwietnia. Niektórzy pacjenci zapłacą w aptece więcej

Ogromne zmiany w aptekach. Zmienią się ceny wielu popularnych lekarstw. Powodem jest nowa lista leków refundowanych. Obowiązywać zacznie ona od 1 kwietnia 2024 r. Niektóre medykamenty mimo nowych regulacji będą droższe. Wyjaśniamy.

apteka logo szyld
19.01.2024 22:30 Popularny lek wycofany z aptek w całej Polsce. "Zagrożenie dla zdrowia i życia"

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał komunikat o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju leku Corsib. Preparat stosowany jest m.in. w przy leczeniu nadciśnienia. Z leku najprawdopodobniej będzie musiała zrezygnować duża ilość pacjentów. W Polsce na nadciśnienie choruje 10 mln osób. 

apteka logo szyld
04.01.2024 22:47 Popularny lek został wycofany ze sprzedaży. Jest w apteczkach bardzo wielu osób w Polsce

Główny Inspektor Farmaceutyczny przedstawił decyzję, względem której z terenu całego kraju zostanie wycofany znany od lat lek przeciwbólowy APAP. Zakazane zostało wprowadzenie go do obrotu. Przyczyna jest poważna.

recepta
23.12.2023 11:25 Od 1 stycznia 2024 r. wielkie zmiany dla pacjentów. Lepiej o tym wiedzieć, nie wszyscy będą zadowoleni

Wielkie zmiany dla pacjentów od 1 stycznia 2024 r. Nowy Rok przyniesie szereg modyfikacji dotyczących nie tylko leków dostępnych w aptekach. Zmieni się system przyjmowania na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych. Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia większą wagę zaczęli przykładać również do pacjentów onkologicznych. Co trzeba wiedzieć?

apteka
28.11.2023 21:28 Lek przeciwbólowy pilnie wycofywany z obrotu. GIF podał numery serii

Lek przeciwbólowy pilnie wycofany z obrotu. Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję na temat kilku serii znanego preparatu. Powód nie jest błahy. Doszło do wykrycia nieprawidłowości, która sprawia, iż żaden z pacjentów nie powinien go spożywać. Znamy dokładne numery widoczne na opakowaniach wycofywanego leku.

apteka
12.11.2023 12:26 Popularny lek nagle znika z aptek, doszło do fatalnej pomyłki. GIF ostrzega pacjentów

Apteki w całym kraju otrzymały pilny komunikat na temat popularnego leku. Doszło do fatalnej pomyłki, która może zakończyć się źle dla pacjentów przyjmujących preparat. Główny Inspektor Farmaceutyczny wskazuje wprost: “istnieje uzasadnione podejrzenie”.

apteka
23.10.2023 15:54 GIF pilnie podjął decyzję. Z aptek w całym kraju znika konkretny lek

Popularny lek znika z aptek w całym kraju. Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję, iż medykament stosowany przy leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz przewlekłej niewydolności serca musi zostać pilnie wycofany. Dotyczy to dwóch serii. Znamy powód.

apteka
24.09.2023 21:36 Popularny lek pilnie znika z aptek. "Ciężkie i zagrażające życiu" działania niepożądane

Pilny komunikat skierowany do pacjentów. Jeden z leków dostępnych w aptekach jest pilnie wycofywany przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Wśród osób, które zażyły lek wystąpiły ciężkie działania niepożądane.

apteka
22.09.2023 11:22 Gwiazdor TVP pokazał, ile zapłacił za "darmowe leki". Nie przebierał w słowa

Mimo iż od 1 września program bezpłatnych leków 75 plus rozszerzony został do wieku 65 plus, to wielu emerytów wciąż narzeka na swoją sytuację materialną i skarży się, że leki – pomimo zapowiedzi – wcale nie są ani darmowe, ani nawet tańsze. Seniorzy są wściekli i zawiedzeni. Swoim rozgoryczeniem odnośnie tej sytuacji podzielił się również w mediach społecznościowych znany dziennikarz TVP. Nie przebierał w słowach.

Apteka senior
21.09.2023 21:09 71-latek poszedł do apteki po "darmowe leki dla seniorów". Zapłacił fortunę

Darmowe leki dla seniorów były nadzieją emerytów, jednak według czytelnika Gazety Wyborczej skończyło się na ułudzie. Zdesperowany 71-letni emeryt z Rybnika zdradził, ile wydał na niezbędne leki w aptece. Swoją relację okrasił także przemyśleniami natury politycznej. 71-latek zostawił u farmaceuty krocie, a bezpłatnie nie dostał nawet reklamówki.

apteka
30.08.2023 17:56 Jakie leki dostaniesz za darmo w aptece? Mamy listę Ministerstwa Zdrowia

Kto dostanie bezpłatne leki? Lista osób uprawnionych do darmowych medykamentów wbrew wcześniejszym planom została rozszerzona. Znamy listę leków, które będzie można dostać w aptece zupełnie za darmo.

apteka
29.08.2023 22:34 Farmaceutka nie chciała sprzedać antykoncepcji. Burza w sieci

Farmaceutka odmówiła sprzedania leku w aptece. Kobieta powołała się na klauzulę sumienia, która nie pozwala jej na wydanie przepisanej antykoncepcji. Sieć skomentowała zachowanie aptekarki ze Złocieńca.

apteka
27.08.2023 16:54 Zmiany w aptekach już niedługo uderzą po kieszeni pacjentów. MZ: "Silny bodziec"

Wielkie zmiany dotyczące leków refundowanych. Od 1 listopada wejść mają nowe przepisy, które w założeniu nią mają sprawić, że pacjent zapłaci więcej. Ministerstwo Zdrowia zapewnia, iż ma być to “silny bodziec” do udania się z receptą do innej apteki. Chodzi o zawyżanie cen surowców przez farmaceutów.

apteka
22.07.2023 22:28 Lek przeciwbólowy wycofany z obrotu. "Ze względu na ochronę zdrowia lub życia ludzkiego"

Ważna wiadomość dla wielu pacjentów. Główny Inspektorat Farmaceutyczny zmuszony był wstrzymać krajową dystrybucję leku, powszechnie używanego domięśniowo dla złagodzenia intensywnego bólu po urazach ciała. Wszystkie wskazane przez GIF serie nie spełniły wymagań jakościowych. Poniżej podajemy szczegółowe informacje dotyczące medykamentu.

Apteka, leki
12.07.2023 18:14 Opublikowano nową listę leków zagrożonych brakiem dostępności. "To jest polowanie"

Ministerstwo Zdrowia opublikowało nową listę antywywozową, czyli leków i preparatów, których nie wolno wywozić za granicę. Co istotne, część pozycji znajdujących się na liście nie ma zamienników. A sytuacja jest poważna. Brakuje wielu antybiotyków i środków przeciwcukrzycowych. 

paragon seniorka dziennikarz
11.07.2023 12:57 Staruszka pokazała prawdziwy "paragon grozy" z apteki. "Muszę zrezygnować z innych rzeczy"

Seniorzy pokazali prawdziwe paragony grozy. Nie pochodzą one jednak z nadmorskich kurortów, czy zakopiańskich restauracji. Emerytki opowiedziały nam szczerze o tym, ile kosztuje je zakup leków. Kwoty powalają na kolana. - Po prostu muszę zrezygnować z innych rzeczy - powiedziała gorzko jedna z kobiet.

Apteka, e-pacjent
05.07.2023 16:45 Fatalne wieści dla pacjentów. Zniknie popularna forma recepty

Ministerstwo Zdrowia przekazało, że roczne recepty ulegną likwidacji. Zamiast nich zostanie wprowadzone rozwiązanie, które ma zapobiegać marnowaniu leków i narażaniu na marnowanie pieniędzy z refundacji.

Adam Niedzielski
29.05.2023 10:42 Kiedy darmowe leki dla osób 65+ i dzieci? Minister zdrowia mówi o pośpiechu rządu

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że program darmowych leków dla dzieci i osób powyżej 65. r.ż. wejdzie najpóźniej na początku 2024 roku, ale obóz rządzący rozważa też scenariusz, że nastąpi to jeszcze we wrześniu 2023 roku. - Jesteśmy po analizie, która pokazuje, że jesteśmy jeszcze w stanie kosztowo w tym roku zmieścić te leki - zapewnił.

None
18.03.2023 08:22 Chciał wykupić lek dla konia, farmaceutka wezwała policję. Poszło o działanie poronne?

Pan Bartłomiej chciał zrealizować w jednej z krakowskich aptek receptę przepisaną przez weterynarza na lek na wrzody dla konia. Farmaceutka nieoczekiwanie wezwała policję. Mężczyzna i jego żona uważają, że motywem interwencji jest fakt, iż lek, który zapisano zwierzęciu, może być wykorzystany do wywołania poronienia u ludzi.

Apteka
11.02.2023 08:57 Apteki świecą pustkami, chodzi o aż 45 leków. Fatalna wiadomość dla pacjentów

Główny Inspektorat Farmaceutyczny podał zaktualizowaną listę leków, których dostępność może być w najbliższym czasie utrudniona. Jak wyliczył dziennikarz radia RMF FM, łącznie w aptekach może zabraknąć 45 różnych rodzajów leków, wsród których znajdując się m.in. przeciwpadaczkowe oraz przeciwcukrzycowe nowej generacji.

Apteka
26.01.2023 21:02 GIF wycofuje produkt z aptek. To znany lek na grypę i przeziębienie

Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o natychmiastowym wycofaniu wadliwej partii leku w saszetkach Febrisan. Informację o niebezpiecznie wysokich wskaźnikach paracetamolu oraz kwasu askorbowego przekazał sam producent.

Apteka
14.01.2023 09:23 W Polsce brakuje coraz więcej leków. Trudności są przede wszystkim z kupnem antybiotyków

Wydłuża się lista leków, których brakuje w polskich aptekach. Jeszcze 2 tygodnie były to 63 medykamenty - dziś jest ich już 113. Brakuje przede wszystkim antybiotyków. Lekarze i farmaceuci otrzymują informacje o tym, gdzie brakuje konkretnych preparatów, dzięki czemu sprawniej mogą przepisywać i wydawać te leki, które są dostępne.

Apteka
31.12.2022 10:04 W Polsce brakuje leków. Chorzy są zmuszeni jeździć do aptek w innych województwach

Coraz więcej medykamentów jest w Polsce trudno dostępnych, w szczególności w mniejszych miejscowościach, dlatego wielu chorych jest skazanych na "turystykę lekową". Dominik Lewandowski, wiceprezes Kolegium Lekarzy Rodzinnych, wyjaśniał w rozmowie z portalem Wirtualna Polska przyczyny tej sytuacji. Zaznaczył, że brakuje przede wszystkim antybiotyków stosowanych w stanach ostrych.

Apteka
31.12.2022 09:08 Eksperci biją na alarm. W aptekach brakuje morfiny

Wirtualna Polska donosi, że w polskich aptekach brakuje najsilniejszych leków przeciwbólowych, a niektóre hospicja pożyczają od podopiecznych ostatnie opakowania medykamentów, by starczyło ich dla innych chorych. Osoby z chorobami nowotworowymi, po operacjach i z poważnymi schorzeniami zwyrodnieniowymi nie dostają leku wcale albo nie mają wyboru i poddaj się mniej skutecznym terapiom sprzed 20 lat.

apteka
23.12.2022 15:11 Prawdziwa zapaść w aptekach. Brakuje podstawowych leków, rozpoczęło się polowanie

Dramatyczna sytuacja w aptekach. Media informują, że pacjenci rozpoczęli prawdziwe polowanie na leki, a farmaceuci nie nadążają z odbieraniem telefonów i obsługą długich kolejek klientów. Kłopoty z dostępnością preparatów, spowodowane przerwą w łańcuchach dostaw, nie dotyczą zresztą tylko Polski. Podobne zmartwienia mają także inni Europejczycy, w tym nasi południowi sąsiedzi, Czesi.

  • 1
  • 2