Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Andrzej Lepper

Andrzej Lepper

Andrzej Lepper

Andrzej Lepper
21.01.2024 15:37 Tak wygląda grób Andrzeja Leppera prawie 13 lat po jego śmierci. Wzruszający szczegół

Andrzej Lepper zmarł 5 sierpnia 2011 roku. Sprawa jego budzącej wątpliwości śmierci ponownie stała się tematem dyskusji przy okazji głośnego zatrzymania Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego. Politycy stali na czele CBA, kiedy agencja prowadziła akcję specjalną w środowisku Samoobrony. Tomasz Lepper nie ma wątpliwości: "To było polowanie". Jak obecnie wygląda miejsce spoczynku Andrzeja Leppera? Jeden szczegół budzi wzruszenie odwiedzających cmentarz.

polityk zbiorka
01.12.2023 16:00 Chcą postawić pomnik Andrzejowi Lepperowi. Kwota zbiórki może zaskoczyć

O możliwym wybudowaniu pomnika byłemu szefowi Samoobrony mówiono już kilkakrotnie, nawet kilka miesięcy temu. Zbiórki podjęło się „Stowarzyszenie z Podniesioną Głową”. Chcą zebrać ponad 400 tys. złotych.

grób Andrzeja Leppera
02.11.2023 16:58 Andrzej Lepper spoczywa w nietypowym grobie. Jeden szczegół budzi zdumienie

Grób Andrzeja Leppera z daleka zwraca uwagę. Lider Samoobrony doczekał się pomnika, który nie umknie nikomu, kto odwiedza cmentarz w Krupach w gminie Darłowo. Uwagę zwraca przede wszystkim wymowny napis wyryty w kamieniu.

Andrzej Lepper, Jacek Karnowski
08.09.2023 19:18 Prezydent Sopotu zabrał głos ws. Andrzeja Leppera. "Takich rzeczy nie można zapomnieć"

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski nieoczekiwanie zabrał głos ws. Andrzeja Leppera. Przekonywał, że wobec śmierci lidera Samoobrony wykorzystano niezgodną z prawem prowokację i domaga się rozliczenia osób w nią zaangażowanych.

Michał Kołodziejczak
22.08.2023 14:04 Michał Kołodziejczak chce powstania komisji, która wyjaśni przyczyny śmierci Andrzeja Leppera

We wtorek 22 sierpnia gościem audycji Tomasza Terlikowskiego w radiu RMF FM był Michał Kołodziejczak. Aspirujący polityk mówił jednak nie tylko o zbliżających się wyborach, ale także o Andrzeju Lepperze, z którym często się go porównuje. Jak się bowiem okazało, to właśnie była twarz Samoobrony jest jednym z powodów, dla których lider AgroUnii chciałby znaleźć się w Sejmie. - Nie wierzę - mogliśmy usłyszeć z jego ust, gdy padło pytanie o samobójczą śmierć Leppera.

Andrzej Lepper
05.08.2023 13:13 Andrzej Lepper dzień przed śmiercią rozmawiał z żoną. Na jaw wyszło, co od niego usłyszała

Andrzej Lepper zmarł 5 sierpnia 2011 roku. Od jego śmierci mija właśnie 12 lat. Założyciel Samoobrony odszedł w okolicznościach ciągle budzących wiele pytań. Jego ostatnie chwile zupełnie na to nie wskazywały. - Jutro przyjadę - to były ostatnie słowa polityka, które usłyszała jego żona Irena Lepper. 

Andrzej Lepper
04.08.2023 20:27 Tak wygląda grób Andrzeja Leppera 12 lat po jego śmierci. Widok może zaskoczyć

Od śmierci Andrzeja Leppera mija właśnie 12 lat. Śmierć założyciela Samoobrony do dzisiaj pozostaje owiana aurą tajemniczości. Redakcja Goniec.pl udała się na grób znanego przed laty działacza. Na naszym wideo widać, że miejsce spoczynku polityka cały czas pozostaje liczne odwiedzane. 

Krzysztof Jackowski, Andrzej Lepper
19.05.2023 18:24 Krzysztof Jackowski ujawnił, co stało się tuż po śmierci Andrzeja Leppera

Co prawda od śmierci Andrzeja Leppera minęło niemal 12 lat, mimo to sprawa do dzisiaj budzi masę emocji i kontrowersji. W swojej książce “Urwane ślady” Janusz Szostak przywołuje relację jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego, który wspomina dzień śmierci popularnego przed laty polityka. Jego relacja mrozi krew w żyłach i powoduje jeszcze więcej pytań.

Andrzej Lepper
26.04.2023 17:37 Zaskakujące słowa o śmierci Andrzeja Leppera. Polityk PiS-u przedstawił swoją hipotezę

Ryszard Czarnecki był gościem Jacka Prusinowskiego w programie "Wieczorny Express". Europoseł Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że zmarły prawie 12 lat temu Andrzej Lepper mógł wcale nie popełnić samobójstwa, a być ofiarą zabójstwa na tle biznesowo-politycznym.

Swieczki
22.12.2022 12:19 Zmarł Lech Kuropatwiński. Kierował Samoobroną po śmierci Andrzeja Leppera

20 grudnia zmarł Lech Kuropatwiński, poseł na sejm IV i V kadencji, przewodniczący Samoobrony. Wedle informacji podanych przez Rolniczy Związek Zawodowy "Samoobrona", przed śmiercią polityk przebywał w szpitalu w Bydgoszczy, walcząc z ciężką chorobą. Polityk miał 75 lat.

Andrzej Lepper
16.11.2022 22:47 Dom Lepperów trafił pod młotek. Problem w tym, że nikt nie chce go kupić

Dom Lepperów trafił na sprzedaż w wyniku problemów finansowych syna zmarłego lidera Samoobrony, Tomasza. Licytacja komornicza zakończyła się fiaskiem - nikt nie chciał dokonać zakupu.

Bosak Macierewicz
07.08.2022 20:59 [TYLKO U NAS] Krzysztof Bosak i Antoni Macierewicz zdradzili, co myślą o śmierci Andrzeja Leppera

Podczas debaty w studiu Goniec.pl Krzysztof Bosak i Antoni Macierewicz odnieśli się do wątpliwości związanych ze śmiercią byłego wicepremiera Andrzeja Leppera i możliwości powołania specjalnej komisji śledczej, wyjaśniającej okoliczności jego "rzekomego" samobójstwa.

grób andrzeja leppera andrzej lepper
05.08.2022 16:56 Tak wygląda grób Andrzeja Leppera w 11. rocznicę śmierci. Jeden szczegół wyciska łzy z oczu

Andrzej Lepper zmarł 5 sierpnia 2011 roku. Oficjalne źródła wskazują, że powodem zgonu polityka było samobójstwo. Dla niektórych - w tym dla posłów Konfederacji - tajemnica jego śmierci wciąż pozostaje zagadką. Lider Samoobrony został pochowany na cmentarzu w Krupach. Jego grób dziś wygląda wciąż zaskakująco. A minęło tyle lat...Śmierć Andrzeja Leppera wciąż owiana jest tajemnicą. Według wielu bliskich nic nie wskazywało na to, że mógłby się targnąć na swoje życie. Okoliczności tego zdarzenia omówi nowa sejmowa komisja.

andrzej lepper
05.08.2022 15:08 Andrzej Lepper niedługo przed śmiercią wypowiedział znaczące słowa. Dziś się sprawdzają

Andrzej Lepper w 2007 roku udzielił wywiadu dla "Polityki", w którym padły prorocze słowa względem tego, co możemy obserwować dziś w Polsce rządzonej przez Prawo i Sprawiedliwość. Lepper w tamtym czasie rakiem wycofywał się z koalicji z LPR i PiS. Jak widać, wrażenia z tej "owocnej" współpracy zapisały się w nim bardzo silnie.Jak się okazało, słowa polityka wydawały się być prorocze, choć pytanie, czy każda władza nie działa w podobny sposób, używając jedynie nieco innych metod.

Ryszard Czarnecki nie ma wątpliwości ws. śmierci Andrzeja Leppera: "Tacy ludzie nie popełniają samobójstwa"
05.08.2022 11:03 Ryszard Czarnecki nie ma wątpliwości ws. śmierci Andrzeja Leppera: "Tacy ludzie nie popełniają samobójstwa"

W piątek 5 sierpnia mija 11. rocznica tajemniczej śmierci jednego z najbarwniejszych polityków III RP. Andrzej Lepper, bo o nim mowa, według oficjalnej wersji popełnił samobójstwo, ale wokół tragedii przez lata narosły liczne spekulacje. W targnięcie się na życie charyzmatycznego polityka nie wierzą nie tylko wyborcy Samoobrony, ale także jego przyjaciele, w tym europoseł Ryszard Czarnecki, który wspomina dawnego kompana. Historia życia Andrzeja Leppera to gotowy scenariusz na film, w którym nie brakuje zwrotów akcji. Prosty pracownik PGR-u, dzięki swojej przebojowości i ciężkiej pracy, stał się jednym z najpopularniejszych polityków na przełomie wieków, wicepremierem oraz poważnym graczem za czasów pierwszych rządów PiS.Udana karierę, pieniądze, kontakty i ułożone życie rodzinne sprawiły, że o Lepperze mówiono, że jest człowiekiem spełnionym i ma dosłownie wszystko. Mimo tego, 5 sierpnia 2011 roku polityka znaleziono martwego w warszawskim biurze Samoobrony. Oficjalnie uznano, że popełnił samobójstwo.

Andrzej Lepper
23.07.2022 11:28 Konfederacja chce powołania komisji śledczej ws. śmierci Andrzeja Leppera

Andrzej Lepper zmarł 5 sierpnia 2011 roku. W toku zakończonego postępowania prokuratorskiego ustalono, że polityk popełnił samobójstwo. Politycy Konfederacji uważają, że sprawa nie została wyjaśniona właściwie. Chcą powołania komisji śledczej.Temat śmierci Andrzeja Leppera powrócił niespodziewanie podczas sejmowej debaty na dwa tygodnie przed jedenastą rocznicą tragedii. Robert Winnicki z Konfederacji poinformował, że partia przygotowała wniosek o powołanie komisji śledczej, która miałaby ponownie zbadać przyczyny śmierci czołowego polityka Samoobrony.